با گازهای سمی (H۲S) مسجدسلیمان چه کنیم ؟ - سایت تفریحی بیا تو تفریح

با گازهای سمی (H۲S) مسجدسلیمان چه کنیم ؟

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

با گازهای سمی (H۲S) مسجدسلیمان چه کنیم ؟

دوره آموزشی مقابله با گازهای سمی توسط کارکنان نفت گاز مسجدسلیمان :

رییس اداره بهداشت، ایمنی و محیط زیست ( H.S.E ) شرکت نفت و گاز مسجد سلیمان از برگزاری دوره آشنایی با گاز هیدروژن سولفوره H۲S خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، موسی ابوالحسنی با اعلام این خبر گفت: گاز هیدروژن سولفوره در زمره سمی ترین و خطرناک ترین گازهای طبیعی موجود است که استشمام تنها چند ثانیه از آن می تواند منجر به تلف شدن و فوت انسان ها یا حیوانات شود.

وی اظهار کرد: ماهیت برخی خطرها قابل تغییر نیست و این گاز هم بنا به ذاتش کشنده و خطرناک است از این روی می بایست با افزایش جنبه های ایمنی خطرات و تلفات مواجهه با این گاز کاهش یابد .

ابوالحسنی گفت: با توجه به وجود و تولید این گاز از مخزن گازی ژوراسیک، برگزاری دوره آموزشی آشنایی کارکنان با خطرات و شناسایی نشانه های این گاز و همچنین برخورد با آن جهت ایمنی و حفظ جان خود و سایرین در دستور کار این اداره قرار گرفته است.

وی افزود: براساس برنامه ریزی های به عمل آمده مقرر شد تمامی کارکنانی که هرکدام به نحوی با این گاز در ارتباط هستند در دوره های آموزشی مربوطه حضور یابند.

به گفته رییس اداره بهداشت، ایمنی و محیط زیست شرکت نفت و گاز مسجد سلیمان، براساس این برنامه ریزی ها از ابتدای امسال تاکنون ۳دوره آشنایی با گاز هیدروژن سولفوره با حضور۱۱۶ نفر از کارکنان این شرکت در مجموع با ۱۱۶۰ نفر ساعت برگزار و برای شرکت کنندگان گواهینامه مربوطه صادر شده است .

ابوالحسنی تصریح کرد: با هماهنگی های انجام شده با اداره حراست مقرر شده است برای کسانی که دوره مربوطه را گذرانده اند، کارت مجاز به تردد در منطقه دارای گاز H۲S صادر و از تردد سایر کارکنانی که فاقد این کارت جلوگیری به عمل آید.

divider

کاربر گرامی چنانچه این مطلب برای شما مفید بوده لایک کنید ، یا راهکاری دیگری دارید با دیگر کاربران سایت بیا تو تفریح به اشتراک بگذارید.

تهیه و گردآوری سایت بیا تو تفریح

جهان باورصاد

منتشر شده در سایت تفریحی بیا تو تفریح

با گازهای سمی (H۲S) مسجدسلیمان چه کنیم ؟
Rate this post
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


مدیر سایت بیا تو تفریح


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 2 =