آمارهای شگفت انگیز از گوشه کنار جهان - سایت تفریحی بیا تو تفریح

آمارهای شگفت انگیز از گوشه کنار جهان

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

حتی اگر از علم آمار و ارقام خوشتان نیاید هم شک نکنید با شنیدن مواردی که در زیر به آنها قرار است اشاره کنیم، تعجب خواهید کرد.

۱- بنگلادش بیشتر از کشور پهناور روسیه جمعیت دارد

7806147 876 آمارهای شگفت انگیز از گوشه کنار جهان

بر اساس داده‌های آماری رسمی، در حال حاضر جمعیت کشور بسیار کوچکی همچون بنگلادش بسیار بیشتر از کشور وسیع و پهناور روسیه است. بنگلادش حدود ۲۰ میلیون شهروند بیشتر از روسیه دارد و این در حالی‌است که مساحت آن ۱۱۶ هزار بار کوچک‌تر از همسایه شمالی ایران، یعنی شوروی سابق است.

۲- شمار ستاره‌های راه‌شیری کمتر از درختان روی زمین است

7806148 234 آمارهای شگفت انگیز از گوشه کنار جهان

به گزارش آمار رسمی جهان، تعداد درختانی که روی کره‌خاکی زندگی می‌کنند بسیار بیشتر از ستاره‌های راه‌شیری هستند. حدود ۳ تریلیون درخت در زمین وجود دارد و این در حالیست که شمار ستارگان حدود ۴۰۰ میلیارد است.

۳- جمعیت کشور آلمان کمترین شمار کودکان را داراست

7806149 599 آمارهای شگفت انگیز از گوشه کنار جهان

کودکان سنین ۰ تا ۱۴ سال فقط ۱۴ درصد از جمعیت مردم را در کشور آلمان به خود اختصاص داده‌اند. در حالی‌که در کشوری همچون کنیا همین گروه سنی حدود ۴۰ درصد از جمعیت را تشکیل داده‌اند.

۴- اسامی «مری» و «جیمز» در کشورهای غربی بسیار رایج هستند

7806150 434 آمارهای شگفت انگیز از گوشه کنار جهان

از سال‌های ۱۹۱۷ تا ۲۰۱۶ میلادی، بیشترین نام‌هایی که برای نوزادان انتخاب شده است شامل جیمز برای پسر و مری برای دختر بوده. در میان مردان امروزی حدودا ۵ میلیون پسر نامشان جیمز است و ۳٫۵ میلیون دختر نیز مری نام گرفته‌اند. نکته جالب دیگری که سازمان آمار اعلام کرده، این بوده که اسم «جاستین» در دوره زمانی اعلام‌شده، چندان مورداستفاده قرار نگرفته است. با حدود ۸۰۰ هزار نفر که این اسم را دارند، جاستین در رتبه سی‌وهشتم محبوب‌ترین‌ نام‌ها قرار دارد.

۵- مردم جمهوری خلق چین را به‌عنوان «جمهوری طلایی» می‌شناسند

7806151 176 آمارهای شگفت انگیز از گوشه کنار جهان

بیشتر از هر کشور دیگر در جهان، در جمهوری چین طلا وجود دارد. محققان اعلام کرده‌اند که روزانه ۴۴۰ تن طلا در این کشور آسیایی استخراج می‌شود.

۶- در هزار سال گذشته جمعیت جهان ۲۲ مرتبه بیشتر از گذشته رشد داشته است

7806152 166 آمارهای شگفت انگیز از گوشه کنار جهان

بر اساس آمار رسمی جهان، جمعیت کره زمین در خلال سال‌های ۱۰۰۰ تا دو هزار ۲۲ مرتبه بیشتر از هزاره‌های قبلی رشد داشته است. در تابستان سال یکهزار، شمار جمعیت جهان ۲۷۵ میلیون نفر سرشماری شده بود. این در حالیست که در تابستان سال ۲ هزار، این جمعیت به ۶ میلیارد و ۱۴۵ میلیون و ۶ هزار و ۹۸۹ نفر رسیده بود.

۷- هر انسانی می‌تواند در طول حیات خود ۴٫۵ بار دور کره زمین راه برود

به طور متوسط، هر انسان عمر متوسط ۸۰ سال در زندگی خود دارد و می‌تواند ۷ هزار و ۵۰۰ قدم در یک روز بردارد. با این حساب، دانشمندان محاسبه کرده‌اند که هر فرد قادر است ۱۸۰ هزار کیلومتر را در طول زندگی خود طی کند. به این معنی که هر کسی در زندگی می‌تواند ۴٫۵ بار دور کره‌زمین راه برود.

۸- در آمریکا مردم روزانه ۴ ساعت تلویزیون تماشا می‌کنند

هر روز مردم در کشور آمریکا حدود ۱٫۵ بخش از روز خود یعنی حدود ۲۷۰ دقیقه را به تماشای تلویزیون اختصاص می‌دهند. بعد از کشور پهناور آمریکا، لهستان با ۲۶۴ دقیقه در روز سردمدار تماشای تلویزیون توسط شهروندانش است.

۹- کمترین شمار تولد نوزادان در روزهای «شنبه» صورت می‌گیرد

7806156 704 آمارهای شگفت انگیز از گوشه کنار جهان

دانشمندان در پی یافتن پاسخ این سوال که در چه روزی بیشتری تولد نوزادان رخ می‌دهد، متوجه شدند که شنبه‌ها با ۱۰ درصد، کمترین آمار تولد نوزاد را دارد. این در حالیست که روزهای پنج‌شنبه با ۱۲٫۸ درصد در جایگاه نخست نشسته و دوشنبه نیز با آمار ۱۱ درصدی در جایگاه دوم قرار دارد.

۱۰- ۹۰ درصد از ایمیل‌ها اسپم هستند

7806155 756 آمارهای شگفت انگیز از گوشه کنار جهان

به گزارش سیسکو، ۹۰ درصد از همه ایملیل‌هایی که در جهان ارسال و دریافت می‌شوند، اسپم هستند.

۱۱- زنان دانمارکی سخت‌کوش‌ترین مادران جهان بشمار می‌روند

به گزارش آمار جهانی، ۸۲ درصد از ماردان در کشور دانمارک شاغل هستند. پایین‌ترین رتبه در این راستا را نیز کشور یونان دارد. کمتر از ۵۰ درصد از زنان در این کشور در بیرون از خانه کار می‌کنند.

۱۲- مک‌دونالد در هر ثانیه ۷۵ عدد برگر به فروش می‌رساند

7806145 267 آمارهای شگفت انگیز از گوشه کنار جهان

یکی از محبوب‌ترین رستوران‌های فست‌فودی جهان مک‌دونالد است که در هر ثانیه ۷۵ برگز در جهان به فروش می‌رساند. آنها همچنینن وب‌سایت مخصوصی هم دارند که می‌توانید آمار فروش محصولات مختلفشان را رصد کنید و ببینید به مشتری‌ها چگونه سرویس‌دهی می‌کنند.

منتشر شده در سایت تفریحی بیا تو تفریح

آمارهای شگفت انگیز از گوشه کنار جهان
Rate this post
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


مدیر سایت بیا تو تفریح