تور دو فرانس - سایت تفریحی بیا تو تفریح

تور دو فرانس

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

تور دو فرانس

داستان

تور دو فرانس

زمان برگزاری تور دو فرانس، اگر هوا مساعد بود، می‌نشستند تا فینال را ببینند. هوای خنک و مطبوعی آشپزخانه را پر کرده بود. کرکره‌های پنجره پایین بودند. اول فقط شیارها و روزنه‌هایی از سایه معلوم بود که از نور سپیده‌ی صبح که همه‌چیز را در اطراف آن خانه‌ی بزرگ گرفته بود محروم بودند. کم‌کم چشم‌هایشان عادت کرد و وسایل اطراف‌شان را یکی‌یکی‌ تشخیص دادند. پدر تلویزیون را روشن کرد. دخترها کفش‌هایشان را درآوردند و پاهایشان مشخص شد. بوی عرق‌شان بلند ‌شد.

روی نیمکت کنار هم نشستند ولی به هم نچسبیدند. خستگی‌ توی بدن‌شان مانده بود، کمر و گردن‌شان را مثل کمان خم کردند، آرنج‌شان را تکیه دادند بر پارچه‌ی مشمعی بژ. ایستاده مقابل سینک، لیوان‌های بزرگ آب پر از عرق نعناع یا رازیانه را ‌نوشیدند. منبع این آب چشمه‌ای عمیق بود، کافی بود اندکی از آن جاری شود تا یخ ببندد حتی در ماه ژوئیه. اسمش را نیارپو گذاشته بودند چون چشمه در منطقه‌ی کوهستانی نیارپو می‌جوشید.

بعد هلو و خربزه خوردند. پدر مکعب‌های ریزی از خربزه درست کرد و در بشقابی گود گذاشت و کمی شکر رویشان پاشید. آرام نوک چاقو را بر تن‌شان فرو ‌می‌کرد و یکی‌یکی به دهان می‌گذاشت. دخترها دو سر هلال خربزه را دست‌شان گرفته بودند و می‌خوردند، یا کل هلوی گِرد را در دست می‌گرفتند و گاز می‌زدند و هسته‌ی میوه را مثل نشان پیروزی از دهان‌شان بیرون می‌آوردند. آب میوه از چانه‌شان روی پارچه‌ی مشمعی سرازیر شده بود. شیفته‌ی پوست هلو بودند و وقتی می‌دیدند دوستان پانسیون‌شان چطور با هُنری حیرت‌انگیز با چنگال و چاقو پوست هلو را می‌گیرند و این‌چنین به آن اهانت می‌کنند، تعجب می‌کردند.
 

ادامه‌ی این داستان را می‌توانید در شماره‌ی هشتادوپنجم، بهمن ۹۶ ببینید.

‌ ‌ این داستان با عنوان Le Tour de France سال ۲۰۱۵ در مجموعه‌داستان Histoires منتشر شده است.

داستان

منتشر شده در:سایت تفریحی بیا تو تفریح

تور دو فرانس
Rate this post
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


مدیر سایت بیا تو تفریح


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × دو =