468 60 x ADS
آخرین اخبار

خانه » بیوگرافی » علت کشف حجاب عضو تیم ملی شطرنج ایران + بیوگرافی درسا درخشانی

علت کشف حجاب عضو تیم ملی شطرنج ایران + بیوگرافی درسا درخشانی

بیوگرافی درسا درخشانی

درسا درخشانی (متولد ۲۶ فروردین ۱۳۷۷ در تهران) استاد بین‌المللی شطرنج ایرانی است. در ادامه در مورد این شطرنج باز بیشتر میخوانید. با بیا تو تفریح همراه باشید.

درسا درخشانی بعد از سارا خادم‌الشریعه، دومین شطرنج باز زن ایرانی میباشد . او در سن ۱۸ سالگی علاوه بر بدست آوردن درجه استادی در ایران، در هفتمین کنگرهٔ شطرنج جهان نیز عنوان استاد بین‌المللی شطرنج را دارد . وی  در سال ۲۰۱۲ سابقه قهرمانی شطرنج نوجوانان آسیا، و همچنین در سال ۲۰۱۵ مقام ششم جهان را کسب کرد  . در سال ۹۴ او از طرف باشگاه بارسلونای اسپانیا دعوت شد و به کشور اسپانیا رفت و در این باشگاه بازی کرد.
درخشانی در سالهای ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ در چند رقابت بین‌المللی بدون حجاب شرکت کرده بود اما حضور بدون حجاب وی در اوایل سال ۲۰۱۷ در مسابقات شطرنج جبل‌الطارق واکنش رئیس فدراسیون شطرنج ایران مبنی بر محرومیت درخشانی از عضویت در تیم ملی شطرنج ایران را در پی داشت. وی پس از محرومیت، در سال ۲۰۱۷ فدراسیون خود را به فدراسیون شطرنج آمریکا تغییر داد.

کشف حجاب شطرنج باز خانم ایرانی و بازی در تیم ملی آمریکا

پس از کشف حجاب درسا درخشانی در تیم ملی کشور ایران ، از طرف فدراسیون برای اجرای بازی منع شد و وی اکنون در تیم ملی آمریکا در بازی های شطرنج حضور می یابد.

درسا درخشانی شطرنج باز ایرانی الاصل که به علت عدم رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران در مسابقات بین المللی و تکرار چندباره آن از تیم ایران اخراج شد, از این پس در تیم ملی کشور آمریکا در مسابقات شرکت میکند.

علت کشف حجاب عضو تیم ملی شطرنج ایران

 

 

نظرات کاربران

تعداد نظرات ۰

ارسال نظر

مطالب شابه مطلب فوق