شبکه ۵G ایرانسل با همکاری کمپانی اریکسون - سایت تفریحی بیا تو تفریح

شبکه ۵G ایرانسل با همکاری کمپانی اریکسون

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

شبکه ۵G ایرانسل با همکاری کمپانی اریکسون

شرکت بزرگ مخابراتی ایرانی، ایرانسل برای اجرای شبکه ۵G در ایران همکاری خود را با شرکت سوئدی اریکسون آغاز کرده است. در ادامه با بیا تو تفریح همراه باشید.

ایرانسل در کنفرانسی که اختصاص به آزمایش شبکه‌ی ۵G این کمپانی دارد اعلام کرد که شبکه‌ی نسل پنجم ایرانسل با همکاری کمپانی سوئدی اریکسون پیاده شده است. هدف ایرانسل از پیاده‌سازی شبکه ۵ جی این است تا همزمان با سایر کشورهای جهان شاهد راه‌اندازی شبکه‌ی ۵G در ایران باشیم. همکاری با شرکت اریکسون طی قراردادی که ۷ خرداد ۹۶ با این کمپانی سوئدی منعقد شده، شروع شده است.

با توجه به گسترش مرزهای استفاده از اینترنت در زندگی روزمره‌ی کاربران و ظهور و توسعه‌ی روزافزون مفهوم اینترنت اشیا در زندگی کاربران، اینترنت در پی آن است تا همگام با اپراتورهای مخابراتی پیشگام جهان، شبکه‌ی ۵G‌ را در کشورمان راه‌اندازی کند. از جمله‌ی کاربردهای اینترنت نسل پنجم علاوه بر مواردی که می‌شناسیم باید به حوزه‌های پزشکی، مدیریت شهری، خودروهای هوشمند اشاره کرد.

شبکه ۵ جی ایرانسل

براساس اطلاعات ارائه شده توسط ایرانسل، سرعت انتقال اطلاعات در نسل پنجم شبکه‌های ارتباطی برای دانلود ۲۰ گیگابیت در ثانیه و برای دانلود نزدیک به ۱۰ گیگابیت در ثانیه است. ایرانسل همچنین به بهره‌وری مصرف انرژی در اینترنت نسل پنجم نیز اشاره کرده که با توجه به ظهور اینترنت اشیا امری مهم جلوه می‌کند. براساس اطلاعات ایرانسل بهره‌وری مصرف انرژی در شبکه‌ی ۵ جی بیش از سه برابر افزایش پیدا می‌کند که طول عمر بالاتر را برای گجت‌ها به همراه دارد.

آمار و ارقام ارائه شده توسط ایرانسل نشان از این دارد که شبکه‌ی نسل پنجم در سال ۲۰۳۵ میلادی نقشی ۱۶ تریلیون دلاری در اقتصاد جهان بازی خواهد کرد که بیش از ۲۲۰ میلیارد گجت مبتنی بر اینترنت اشیا از این طریق به شبکه‌ی ۵ جی متصل خواهند بود که روزانه بیش از ۲.۳ اگزابایت دیتا مصرف خواهد شد.

ایرانسل آغاز تلاش‌های خود برای توسعه‌ی شبکه ۵ جی را از سال ۱۳۹۵ آغاز کرده و برای اولین بار این شبکه با سرعت ۱.۲ گیگابیت در ثانیه مورد آزمایش قرار گرفته است.

منتشر شده در:بیا تو تفریح

شبکه ۵G ایرانسل با همکاری کمپانی اریکسون
Rate this post
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


مدیر سایت بیا تو تفریح


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + دوازده =