چرا احکام انضباطی در دفتر «نبی» خاک می خورند؟ - سایت تفریحی بیا تو تفریح

چرا احکام انضباطی در دفتر «نبی» خاک می خورند؟

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
چرا احکام انضباطی در دفتر «نبی» خاک می خورند؟

دبیر کل فدراسیون فوتبال این روزها در برزیل به سر می‌برد تا در مراسم مهم و سرنوشت‌ساز قرعه‌کشی جام‌جهانی حاضر شود و این در حالی است که کارهای مهم و سرنوشت‌سازی مدت‌هاست در کاراتابل دفتر وی در فدراسیون فوتبال خاک می‌خورد. سقوط یک تیم به لیگ دو در حالی که می‌بایست در لیگ یک امسال حاضر باشد و بلاتکلیف بودن بزرگترین پرونده فساد فوتبالی که تا کنون در فوتبال ایران مطرح شده از مهم‌ترین پیامدهای بلوکه شدن احکام صادره کمیته استیناف در دفتر مهدی محمد‌نبی است. کسی که او را رئیس در پرده فدراسیون فوتبال ایران می‌خوانند.

به گزارش تابناک، کنفرانس خبری بازی پرسپولیس و سپاهان در آخرین روزهای شهریورماه امسال جایی بود که علی دایی یکی از آن دیالوگ‌های معروفش را بیان کرد. او که از شکست تیم‌اش در اصفهان ناراحت بود و اشتباهات فاحش داوری را عامل اصلی شکست تیم‌اش عنوان کرده بود گفت که «از شب قبلش می‌دانسته که داور قرار است به کدام طرف «غش» کند»!

همین اتهام موجب شد تا در طول هفته دایی و رویانیان و بعدتر حاتم و مولایی اتهامات فراوانی را متوجه محسن قهرمانی کنند و او را متهم به دیافت وجه نقد برای تغییر نتیجه بازی کنند. طبق روال معمول فوتبال ایران اصل ماجرای این پرونده در هیاهوی فراوان طرف دعوا گم شد. خصوصا اگر یک طرف این دعوا علی دایی و محمدرویانیانی باشند که دست به جنجالشان بد نیست.

با این حال در حالی که فضای فوتبال ایران یکی دو هفته‌ای از این ماجرا ملتهب بود بار دیگر در سایه پاسخگو نبودن مسئولان فدراسیون غبار فراموشی بر سر این ماجرا نشست. ماجرایی که یک لبه شمشیرش رفتن آبروی یک داور بود و لبه دیگرش پرده برداری از فساد در فوتبال کشورمان بود. وقتی رد اخبار را دنبال می کنیم به نام مهدی محمد نبی می‌رسیم. دبیر کل فدراسیون فوتبال که مدتی است رسانه‌ها او و عملکردش را هدف قرار داده‌اند. اتفاقات رخ داده در حوزه فوتبال کشورمان در یکی دو سال اخیر هم نشان می‌دهد که البته رسانه‌ها جای درستی را هدف گرفته‌اند.

چه اینکه در همین پرونده مورد اشاره اگر نبی حکم صادره کمیته استیناف در 28 مهر ماه را مبنی بر محرومیت علی دایی صادر می‌کرد شاید حالا همه تا این حد به اما و اگر نمی‌افتادند. کمیته انضباطی در بررسی اولیه این پرونده هیچ مدرکی دال بر تبانی محسن قهرمانی با باشگاه سپاهان پیدا نکرد و به این ترتیب قهرمانی را تبرئه کرد و علی دایی به 7 میلیون تومان جریمه نقدی محکوم شد. آشنایی اندک با مختصات فوتبال ایران به ما می‌گوید که علی دایی این حکم را نمی‌پذیرد و به آن و کیمته انضباطی اعتراض می‌کند. اینجاست که پای کمیته استیناف به ماجرا باز می‌شود . کمیته‌ای متشکل از چند قاضی و حقوقدان و البته یک شخصیت غیر حقوقی که از دوستان صمیمی مهدی محمدنبی است و این روزها بیشتر از همه اعضای کمیته استیناف مصاحبه می‌کند. مهدی دادرس! 

کمیته استیناف هم بعد از بررسی پرونده حکم به محکومیت علی دایی به مدت دو جلسه داد. حکمی که البته گویا بیشتر از این بوده و با رای‌زنی‌های فراوانی آن را به دو جلسه محرومیت تقلیل داه‌اند.

پیش‌ترهای آيت الهي، نايب رييس اول فدراسيون و رييس هيات رسيدگي به تخلفات  درباره پرونده قهرماني گفته بود:« هیچ اتهامی درباره ی این داور اثبات نشده و او می تواند حتی علیه اتهام هایی که به وی نسبت داده شده است شکایت کند. چيزي كه من به عنوان رئیس هیئت رسیدگی به تخلفات فوتبال ایران در مورد این پرونده می‌دانم این است که تمامی مسائل مطرح شده در مورد پرونده محسن قهرمانی اتهام‌زنی است و هنوز هیچ چیز ثابت نشده و هیچ مدرک محکمه پسندی هم به نظر من در این پرونده دیده نشده، مگر آنکه در آینده مدارک دیگری ارائه شود.اکنون تحقیقات اولیه انجام شده و ما در حال جمع‌بندی این پرونده هستیم.باز هم مي گويم در پرونده محسن قهرمانی در ارتباط با افراد دیگری مسئله قابل پیگیری وجود دارد اما در مورد محسن قهرمانی فقط اتهام‌هایی مطرح شده که اثبات نشده است.»

صحبتهاي آيت الهي که نشان از تبرئه قهرماني دارد از سوی دیگر مساوي است با  احتمال محروميت رسمي گروه مخالف او، کسانی که اتهامات فراوانی به او وارد ساخته‌اند و حتی او را تا پای خداحافظی از داوری پیش برده‌اند. گروهي متشكل از علي دايي، رويانيان ، حاتم و مولايي. اين اتفاق مدتهاست رخ داده اما انگار مسئولان فدراسيون و شخص دبير، جرات رسانه اي كردن آن را ندارند.

این نخستین بار نیست که نبی بنا به دلایل نا معلومی حکم یک پرونده را اجرا نمی‌کند. در ماجرای تبانی در لیگ دوی فوتبال ایران که این روزها خیلی هم معروف شده بار دیگر پای کارشکنی‌های مهدی محمدنبی دیده می‌شود. جایی که او بار دیگر حکم احراز تبانی تیم البدر را اعلام نمی‌کند تا کار به جایی می کشد که کمیته استیناف اعلام می‌کند با احراز تبانی تیم متخلف که به مدد تبانی در لیگ بالاتر جا خوش کرده با خیال راحت به کار خود ادامه دهد.

به ره حال این روزها آقای دبیر کل مشغول کارهای مهم‌تری در برزیل هستند اما افکار عمومی و رسانه‌ها هنوز جواب سوال‌های خود را از ایشان نگرفته‌اند؟ چرا مهدی محمدنبی مانع اجرای برخی از احکام کمیته انضباطی و استیناف می‌شود و چرا مانع شفاف‌سازی در مسیر برخورد با فساد در فوتبال ایران می‌شود؟ 

Author: Bia2Tafrih

چرا احکام انضباطی در دفتر «نبی» خاک می خورند؟
Rate this post
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


مدیر سایت بیا تو تفریح


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × سه =