مرادخانی: مدیران جدید معاونت هنری هفته جاری معرفی می شوند - سایت تفریحی بیا تو تفریح

مرادخانی: مدیران جدید معاونت هنری هفته جاری معرفی می شوند

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

علی مرادخانی در گفت‌وگویی با خبرنگار بخش تئاتر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،درباره ملاک‌های انتخاب مدیران زیر مجموعه‌اش گفت: به هرحال می‌توان ویژگی‌های متعددی را برای انتخاب مدیران هنری در نظر گرفت، این مدیران در وهله اول باید بتوانند با حوزه کاری خود به طور نسبی ارتباط برقرار کنند، به مجموعه‌ای از عناصر درون سیستم شناخت داشته باشند و خودشان هم برای فعالیت در این زمینه‌ها انگیزه داشته باشند.

وی اذعان داشت: در مجموع افرادی باشند که بتوانند استراتژی‌های آن حوزه را به نحو درستی اجرا کنند و از طرفی هم بتوانند کارهایی را که به ایشان محول می‌شود، با برنامه‌ها و سیاست‌گذاری‌های دولت مطابقت بدهند چون به هرحال معاونت هنری یک مرکز دولتی است.

معاون هنری وزارت ارشاد یادآور شد: گاهی مدیرانی هستند که خیلی هم خوب کار می‌کنند اما فقط به مباحث فرادستی توجه می‌کنند و ممکن است نتوانند تطبیق درستی برای تقاضاهای روز پیدا کنند، اینها را باید از یکدیگر تفکیک کرد و مدیرانی را به کار گمارد که به طور نسبی بتوانند این تطابق را ایجاد کنند.

مرادخانی با اشاره به مذاکراتش با بسیاری از افراد برای پذیرش مدیریت زیرمجموعه‌های معاونت هنری اضافه کرد: بسیاری از دوستان انگیزه کافی نداشتند و برخی هم مشغول امور دیگری هستند. همین که انتخاب مدیران ما به مقوله مهمی تبدیل شده‌ است، خود داستان مهمی است چون مدیران دیگر بخش‌ها انتخاب شده‌اند و فقط در حوزه ماست که انتخاب مدیران طولانی شده است.

معاون هنری بار دیگر بر لزوم طراحی برنامه‌هایش تاکید کرد و افزود: برای رسیدن به این برنامه به اطلاعات درون سیستمی نیاز داشتم که باید این اطلاعات را از مدیران فعلی بگیرم.

او یادآور شد: از سویی اگر بخواهیم شرایط را عوض کنیم، لزوما هنوز به این نتیجه نرسیده‌ایم کدام شرایط را باید تغییر دهیم و کدام مدیران می‌توانند شرایط تازه را ایجاد کنند. از سوی دیگر اعتقاد ندارم همین که مدیر جدیدی آمد، باید تمام مدیران زیر مجموعه را عوض کند چون مدیران دولتی نگاه‌شان به مدیران بالادستی است اما چه بسا با اصلاحات درون سیستم، بتوان برخی امور را با همان افراد قبلی پیش برد.

این مدیر هنری که در دوره پنج وزیر ارشاد، مسوولیت مرکز موسیقی را برعهده داشته است، یادآور شد: یکی از وزرای سابق ارشاد، بعد از ورودش به وزارت ارشاد خطاب به بنده گفت آیا شما می‌توانید تحولی ایجاد کنید و بنده به ایشان گفتم تحول راسیاست‌ها ایجاد می‌کند و مدیر نقش اجرایی دارد.

مرادخانی در ادامه به ویژگی یک مدیر خوب اشاره کرد و افزود: مدیر خوب کسی است که بتواند سیاست‌ها را مطابق با شرایط و نیازهای روز اجرا کند.

معاون هنری با بیان اینکه تمام مراحل مربوط به انتخاب مدیران را انجام داده است به ایسنا گفت: تقریبا تمام کارها را انجام داده‌ام و منتظر پاسخ‌های مربوط هستم و امیدوارم هفته آینده مدیران‌مان را معرفی کنیم اما به دلایلی زودتر اعلام نمی‌کنم چون درست نیست مدیران فعلی را دلسرد کنیم.

او در ادامه با اشاره به دیگر مشکلات انتخاب مدیران جدید یادآور شد: ممکن است ما نگاه کمال‌گرایی داشته باشیم اما دولت اعلام کند فقط می‌توانید افرادی را با ویژگی‌های خاص به همکاری دعوت کنید، طبیعتا دست ما بسته می‌شود. البته سینما چون سازمان است و از استقلال نسبی برخوردار است، خیلی از مسائلی را که معاونت‌ها با آن دست به گریبان هستند، ندارد و به همین دلیل است که معاونت‌ها گاه ابقا می‌شوند چون کارمند وزارتخانه هستند.

مرادخانی معتقد است: مدیر در هر سیستم نماد تفکر آنجا است. ممکن است حتی مدیرانی را تغییر بدهیم و بعد بگویند خلاف قانون عمل کرده‌اید اما به هرحال نظرمان را که گفته‌ایم، ضمن اینکه سعی می‌کنیم خلاف قانون عمل نکنیم.

معاون هنری ادامه داد: علاوه بر اینها تصورات دیگری از مسائل مدیریت در ایران دارم، بسیاری کشورهای دنیا به دلیل وجود جریانات حزبی، هر حزبی که برسر کار می‌آید، افراد منطبق با تفکرات خود را به کار می‌گیرد اما در کشور ما گاهی سلیقه مدیران بالا دست خیلی بر سیستم اثر می‌گذارد به همین دلیل است که مثلا یکی از هنرمندان معتقد بود حتی حضور من در معاونت هنری غنیمت است!

مرادخانی در پاسخ به این پرسش که شما چقدر به مدیران زیر مجموعه خود امتیازات و آزادی عمل می‌دهید و در برابر سلیقه و اعمال فشار مدیران فرادستی چگونه از آنان حمایت می‌کنید، توضیح داد: کلا کار ما در فشارهای مختلف انجام می‌گیرد و باید بپذیریم کار هنری در ایران از ویژگی‌های خود برخوردار است که فرد مسوول باید تمام این قضایا را بپذیرد.

این مدیر هنری گفت: مدیریت هنری نیازمند آسیب‌شناسی است.در گفتگوهایی که با دوستان داشتم و با شناخت نسبی که از یکدیگر داریم، دریافتیم در کلیات نقاط مشترک داریم اما اختلاف در جزییات طبیعی و بسته به شرایط است.

علی مرادخانی معاون هنری وزارت ارشاد تاکید کرد: مدیر، مدیر است. باید بتواند کار کند، باید امکان به او داده شود. باید بتواند برنامه سالیانه‌اش را در چارچوبی که مشخص شده، طراحی کند. ما هم باید سیاست‌ها را مشخص کنیم. قرار نیست من مدیرکل تئاتر، موسیقی یا تجسمی باشم، مدیران این بخش‌ها باید برنامه‌ریزی کنند. کار ما حل و فصل مسائل کلی است. الان چون مدیران نیستند، خود من باید همه کارها را انجام بدهم.

مشروح گفت‌و‌گوی ایسنا با معاون هنری وزارت ارشاد بزودی منتشر می‌شود.

Author: Bia2Tafrih

مرادخانی: مدیران جدید معاونت هنری هفته جاری معرفی می شوند
Rate this post
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


مدیر سایت بیا تو تفریح


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − شانزده =