سرویس مدرسه‌ای که رکورد گینس را شکست! - بیا تو تفریح
468 60 x ADS
آخرین اخبار

خانه » اخبار ایران و جهان » سرویس مدرسه‌ای که رکورد گینس را شکست!

سرویس مدرسه‌ای که رکورد گینس را شکست!

سرویس مدرسه‌ای که رکورد گینس را شکست!

جالب اینجا است که 24 نفر از این مسافران به زور در خودرو جای داده شده بودند، یعنی خودرویی که برای حمل 10 مسافر طراحی و ساخته شده بیش از سه برابر ظرفیت استاندارد مسافر سوار کرده تا آنجا که دیگر جای نفس کشیدن هم برای مسافران باقی نمانده بود، اما سرنشینان این سرویس خیلی خوش شانس بودند که خودروی گشتی پلیس متوجه آنها شد و جلوی حادثه ای تلخ را گرفت، زیرا اگر از تصادف بگذریم به طور حتم چنانچه راننده این خودرو مجبور به ترمز کردن ناگهانی می شد، بسیاری از سرنشینان خودرو آسیب جدی می دیدند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان گلستان با بیان این که سوار کردن 24 سرنشین اضافه، نبستن کمربند ایمنی سرنشین ردیف جلو و غیرمجاز بودن سرویس‎دهی به لحاظ تاکسی شهری بودن از تخلفات این راننده سرویس است به فارس، اعلام کرد: بعد از اعمال قانون راننده با تشکیل پرونده به کمیته انضباطی تاکسیرانی معرفی شد.

نکته اینجاست که این بار اولی نیست که سرویس های مدارس استاندارد های ابتدایی را رعایت نمی کنند. برای نمونه چند روز پیش شخصی از نسیم شهر با دفتر روزنامه تماس گرفت تا از مسئولان مدرسه فرزندش به دلیل سرویس عجیب دانش آموزان گله کند.

به گفته او مسئولان سرویس مدرسه، فرزندش را همراه 9 دانش آموز دیگر در خودرویی سواری جای می دهند. این در حالی است که نمی توان همه تقصیر ها را به گردن راننده های سرویس مدارس انداخت.برای نمونه مسئولان مهد کودکی که در گرگان خبرساز شده اند، نمی توانند ادعا کنند که از خطای راننده سرویس بی خبر بوده اند، چون براساس گزارش پلیس تعدادی از کارکنان مهدکودک نیز مسافر این سرویس فشرده بوده اند.

به همین دلیل باید گفت نامناسب بودن خدمات سرویس مدارس از سهل انگاری مسئولان مدارس، آموزش و پرورش و والدین ناشی می شود، زیرا اگر این افراد برای کم کردن هزینه های خود چنین تصمیم های خطرناکی نگیرند یا پلیس نظارت بیشتری به خرج دهد، سودجویی برخی ها به قیمت آسیب دیدن کودکان و دانش آموزان تمام نمی شود.

مهدی آیینی – گروه جامعه

Author: Bia2Tafrih

نظرات کاربران

تعداد نظرات ۰

ارسال نظر

مطالب شابه مطلب فوق