داورزنی:ما «شتاب موشکی»داشتیم - سایت تفریحی بیا تو تفریح

داورزنی:ما «شتاب موشکی»داشتیم

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

رئیس فدراسیون والیبال گفت: مسیر رشد والیبال ایران برای مسئولان فدراسیون جهانی به یک ضرب‌المثل تبدیل شده است. آنها اصطلاح شتاب موشکی را برای رشد والیبال ایران به کار می‌برند

به گزارش تسنیم، محمدرضا داورزنی، در ابتدا با اشاره به قوانین عمومی فدراسیون جهانی والیبال اظهار داشت: حضور در لیگ جهانی والیبال شرایط و تعهداتی دارد که همه کشورها ملزم به رعایت آنها هستند. ما هم تعهداتی به فدراسیون جهانی دادیم و حتی شهردار تهران و دولت ایران هم به طور رسمی اعلام کردند که حمایت‌های لازم را از تیم ملی والیبال در لیگ جهانی خواهند داشت.

وی افزود: توافقی هم بین تلویزیون ملی ایران و فدراسیون جهانی به عمل آمد که صداوسیمای ایران را موظف می‌کرد 250 هزار دلار به عنوان حق پخش تلویزیونی به فدراسیون جهانی پرداخت کند. من امیدوارم با تغییر و تحولاتی که در شبکه 3 به وجود آمده این مبلغ به زودی پرداخت شود. 

طبق گزارش فدراسیون جهانی بهترین میزبان لیگ جهانی 2013 امتیاز 198 را از سوی کمیته برگزاری مسابقات دریافت کرد. حداقل این امتیاز برای کشورهای شرکت‌کننده باید 160 باشد که ما امتیاز 168 را در اولین سال حضورمان دریافت کردیم. البته نقاط ضعفی هم داشتیم که مهمترین آن  سیستم پخش تلویزیونی بود. در همه جای دنیا مسابقات به صورت HD پخش می‌شود ولی در ایران با کیفیت SD پخش شد. این مشکل در سال 2014 باید برطرف شود. ولی فدراسیون جهانی هم این نکته منفی را به خاطر خوبی‌های دیگری که داشتیم بخشید. از دیگر نقاط قوت ما تعداد تماشاچی‌ها بود.

رئیس فدراسیون والیبال گفت: مسیر رشد والیبال ایران برای مسئولان فدراسیون جهانی به یک ضرب‌المثل تبدیل شده است. آنها اصطلاح «شتاب موشکی» را برای رشد والیبال ایران به کار می‌برند و ایران را جزو قدرت‌های غیرقابل انکار جهان به حساب می‌آورند.

وی تصریح کرد: فدراسیون جهانی پیش از قرعه‌کشی لیگ جهانی 2014 نامه‌ای را برای ما ارسال کرد که طبق آن ایران در گروه B مسابقات قرار گرفته بود و تیمی مثل ژاپن در گروه A بود. ما بلافاصله شروع به رایزنی با رئیس فدراسیون جهانی، معاون اجرایی او و سایر مسئولان کردیم. خود من هم به محض ورود به سوئیس به دفتر رئیس فدراسیون جهانی رفتم و مقدمات مذاکره را پایه‌ریزی کردم. خوشبختانه استقبال خیلی زیاد مردم از لیگ جهانی 2013، حدود 40 میلیون بیننده تلویزیونی و موفقیت‌های ایران در مسابقات جام بزرگ قهرمانان باعث شد تا رئیس فدراسیون جهانی هم متقاعد شود که حق ایران حضور در گروه A است. من به او گفتم هدف والیبال ایران  حضور پرقدرت در المپیک و کسب یکی از سکوهای این رویداد مهم است. گراسا هم تاکید کرد که مسیر والیبال ایران به خوبی انتخاب شده و ما شایستگی حضور در بین 8 تیم برتر جهان را داریم ولی الزاماتی در برگزاری مسابقات وجود دارد که باید رعایت شود.

داورزنی در ادامه گفت: هیچ تیمی در تاریخ ورزش ایران به جایگاه کنونی والیبال نرسیده است، بنابراین جا دارد که نمایندگان مجلس و دولت ما را حمایت کنند. خیلی جالب است که بگویم نماینده کره در اجلاس لیگ جهانی به شوخی می‌گفت که ایران را از قاره آسیا جدا کنند و مسابقات ما با کشورهای قاره اروپا برگزار شود.

رئیس فدراسیون والیبال تصریح کرد: تیم‌های حاضر در گروه A لیگ جهانی باید در سالن‌های خود به سیستم «ویدئو چلنج» مجهز باشند که خوشبختانه سالن 12 هزار نفری آزادی چنین سیستمی را دارد. ایران در اولین میزبانی خود در لیگ جهانی پذیرای برزیل است که برای ما اهمیت زیادی دارد. ما انتظار یک طرفه‌ای از سازمان صداوسیما نداریم و می‌خواهیم دولت هم در این میزبانی مهم به ما کمک کند. حق پخش تلویزیونی لیگ جهانی 2014 از 250 هزار دلار به 350 هزار دلار افزایش پیدا کرده است. انتظار دارم با توجه به عنایت دولت، مجلس و علاقه مردم این مبلغ به فدراسیون جهانی پرداخت شود. در کنار این مسئله فدراسیون جهانی هم تسهیلاتی را برای تیم‌های گروه A مهیا کرده که اختصاص بهترین صندلی‌های هواپیما یکی از آنها است. ما تقاضای بازی‌های دوستانه‌ای را هم از کشورهای بلغارستان، ترکیه و روسیه دریافت کرده‌ایم.

وی در مورد حضور خانم‌ها در سالن مسابقات گفت: والیبال یک رشته خانوادگی است و در همه جای دنیا خانواده‌ها در کنار هم از دیدن آن لذت می‌برند. سال گذشته در مسابقه زیرگروه لیگ جهانی مقابل ژاپن اجازه حضور خانم‌ها را در سالن آزادی دادیم اما در بازی‌های اصلی مقابل صربستان و آلمان چنین موقعیتی فراهم نشد که امیدوارم در مسابقات امسال فراهم شود. البته حضور منشی‌های خانم و تیم ملی بانوان در سالن فضای مسابقه را به نفع ما تلطیف کرد و ناظر فدراسیون جهانی هیچ‌گاه تصور نکرد که حضور خانم‌ها در سالن ممنوع است.

داورزنی در مورد میزبانی مرحله نهایی لیگ جهانی اظهار داشت: ما مشکلی بابت میزبانی مرحله نهایی لیگ جهانی نداشتیم. از طرفی فدراسیون جهانی هم این میزبانی را به مزایده گذاشت که حداقل مبلغ پیشنهادی 500 هزار دلار بود.  فدراسیون جهانی سال گذشته از میزبانی آرژانتین در مرحله نهایی راضی نبود چون سالن مسابقات به ندرت پر می‌شد و این مساله مهمی برای آنها است. ما هم تا 15 ژانویه فرصت داریم تا پیشنهاد خود را در مورد میزبانی مرحله نهایی به فدراسیون جهانی ارائه کنیم. البته مسئولان فدراسیون جهانی به ما گفتند که میزبانی مسابقات سال 2014 به ایتالیا، 2015 به برزیل و 2016 را به ایران خواهند داد ولی ما اصرار کردیم که همین امسال آمادگی میزبانی را داریم. از طرفی برگزاری مرحله نهایی لیگ جهانی در سالی که المپیک هم برگزار می‌شود چندان به سود ما نیست.

رئیس فدراسیون والیبال در مورد هماهنگی برگزاری لیگ و اردوهای تیم ملی گفت: لیگی که به تیم ملی کمک نکند، مفید نیست. لیگ ما هم باید منظم و هم با رعایت اخلاق باشد.  ما کشور پیشرفته‌ای در والیبال به حساب می‌آییم و به همین خاطر باید لیگی را برگزار کنیم که حاشیه نداشته باشد. ما در مرحله‌ای هستیم که شایسته‌ترین‌ها باید در تیم ملی حضور داشته باشند، یعنی ترکیبی از بازیکنان جوان و باتجربه.

وی برگزاری 12 مسابقه رفت و برگشت با بهترین تیم‌های جهان در مرحله‌ بین‌قاره‌ای لیگ جهانی را شروع راه آماده‌سازی تیم ملی برای حضوری پرقدرت در المپیک 2016 برزیل دانست.

Author: Bia2Tafrih

داورزنی:ما «شتاب موشکی»داشتیم
Rate this post
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


مدیر سایت بیا تو تفریح


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − 1 =