468 60 x ADS
آخرین اخبار

خانه » اخبار ایران و جهان » خداحافظی با پیکر مردی که یگانه بود

خداحافظی با پیکر مردی که یگانه بود

خداحافظی با پیکر مردی که یگانه بود

جامعه روزنامه نگاران و اهالی رسانه، دانش آموختگان علوم ارتباطات و روابط عمومی و بسیاری از اهالی فرهنگ این روزها داغدار فقدان استاد بزرگ علوم ارتباطات ایران هستند؛ «پروفسور کاظم معتمد نژاد»، پدر علم ارتباطات دیروز چهارشنبه مقارن با 14 آذر 1392 بعد از یک دوره طولانی بیماری، بدرود حیات گفت.

وی از مهم ترین و موثرترین اساتید حوزه علوم انسانی و بویژه علوم ارتباطات بود. بسیاری از روزنامه نگاران و فعالان دنیای رسانه بصورت مستقیم یا غیر مستقیم از شاگردان وی به شمار می آیند.

دکتر معتمدنژاد که تحصیلکرده ارتباطات از کشور فرانسه بود، نقش بسزایی در شکل گیری نهادهای آموزش روزنامه نگاری و روابط عمومی در ایران داشت بگونه ای که به حق «پدر ارتباطات ایران» لقب گرفت.

پدری که به خانه راهش ندادند

دکتر معتمدنژاد از جمله اساتیدی بود که تمام عمر خود را صرف تربیت دانشجویان ایرانی کرد و با وجود اینکه امکان خروج از کشور را داشت، هیچ گاه از تلاش برای آموزش فرزندان این مرز و بوم بازنماند.

وی عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبائی بود و تا زمانی که به اجبار ریاست سابق دانشگاه علامه (صدرالدین شریعتی) اتاق وی در دانشکده علوم اجتماعی و ارتباطات تخلیه نشده بود، وی به فعالیت علمی و تربیتی خود ادامه می داد؛ اما متاسفانه ریاست سابق دانشگاه در اقدامی تعجب برانگیز دستور به تخلیه اتاق این استاد بدون اعلام به وی داد، به گونه ای که کتاب های ایشان به دست نیروهای خدمات به بیرون از اتاق وی منتقل و در راهروی دانشکده ارتباطات رها شد.

این اتفاق تاسف اساتید دانشگاه را بر انگیخت و موجب ناراحتی فراوان دکتر معتمد نژاد شد؛ پدر علم ارتباطات که از بنیانگذاران دانشکده ارتباطات بود دیگر جایی در دانشکده ارتباطات نداشت.

وداع با پیکر مردی که یگانه بود

دکتر معتمد نژاد بی شک محبوب ترین استاد حوزه علوم ارتباطات بود؛ استادی که بسیاری از دانشجویان این حوزه در دانشگاه های مختلف از کتاب ها و تالیفات وی بهره مند بوده اند و مستقیم یا غیر مستقیم در محضر او دانش آموخته اند.

پیکر این معلم بزرگ ساعت 9 صبح فردا، شنبه 16 آذر، از مقابل دانشکده علوم ارتباطات .اقع در خیابان شریعتی، سه راه ضرابخانه، تشییع و سپس در قطعه نام آوران بهشت زهرا آرام خواهد گرفت.

همچنین مراسم یادبود آن استاد بزرگوار روز دوشنبه ساعت 15:30 تا 17 در مسجد نور واقع در میدان فاطمی برگزار خواهد شد.

Author: Bia2Tafrih

نظرات کاربران

تعداد نظرات ۰

ارسال نظر

مطالب شابه مطلب فوق