توهم شیخ ‌نشین‌ها درباره امتیازدهی ایران - سایت تفریحی بیا تو تفریح

توهم شیخ ‌نشین‌ها درباره امتیازدهی ایران

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

توهم شیخ ‌نشین‌ها درباره امتیازدهی ایران

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از شبکه العالم، رسانه ها و مطبوعات وابسته به برخی جریان ها در منطقه به ویژه در عربستان سعودی این روزها در تلاشند تا بر موفقیت های جمهوری اسلامی ایران در عرصه دیپلماسی و هسته ای سرپوش بگذارند و افکار عمومی در کشورهای عربی را به سوی توهمات خود منحرف کنند. چرا که این جریان ها موفقیت های چشمگیر ایران را به ضرر منافع خود در منطقه و دنیا می دانند.

در همین راستا، «محمد مبارک جمعه» نویسنده بحرینی امروز در مطلبی تحت عنوان «ضعف ایران» ادعا کرد: جزئیات توافق هسته ای میان ایران و آمریکا ثابت می کند که ایران امتیازات بزرگی در خصوص برنامه هسته ای خود داده است، به طوری که تاسیسات هسته ای ایران به طور مداوم و بی سابقه، در معرض بازرسی قرار می گیرد.

درحالیکه تأسیسات و همه فعالیت های هسته ای جمهوری اسلامی ایران همواره تحت نظارت بازرسان آژانس بوده و بازرسان بارها بر صلح آمیز بودن این فعالیت ها تأکید کرده اند؛ این نویسنده بحرینی مدعی شد:«آمریکا و کشورهای اروپایی، از تحریم های ایران می کاهند، به این معنا که دولت ایران، جزئیات برنامه هسته ای خود را به صورت داوطلبانه در اختیار طرف مقابل قرار داده است، تا از پیامدهای محاصره اقتصادی برهد»!

نویسنده این مقاله که گویا از استقبال شماری از کشورهای عربی و چند کشور دیگر منطقه از توافق هسته ای جمهوری اسلامی ایران و گروه 1+5، و همچنین سفرهای اخیر وزیر خارجه کشورمان به چند کشور عرب حاشیه خلیج فارس، به شدت ناراضی است؛ می نویسد:«ایران از دخالت در امور بحرین دست کشیده است و نشانه آن، توقف پخش برنامه ای درباره بحرین از شبکه العالم و همچنین سفر محمدجواد ظریف وزیر خارجه امور ایران به شماری از کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس به منظور ازسرگیری روابط با این کشورها است!».

ادعای این نویسنده مبنی بر توقف پخش برنامه شبکه العالم درباره بحرین درحالی است که در آستانه سال 2014 میلادی به دلیل تولید و ارائه برنامه های جدید و متنوع برای مخاطبان و به وجود آمدن تغییراتی در کنداکتور شبکه، طبیعتا ساعت پخش برنامه های العالم و از جمله آنها برنامه ویژه بحرین تغییر کرده است. موضوعی که از مدتی قبل و از راه های مختلف برای مخاطبان اطلاع رسانی شده است.

سایت موسوم به «دفاع از سنت» نیز در مطلبی مدعی شد، درحالیکه ایران از سه شبکه تلویزیونی شیعه در یمن حمایت می کند، و همچنین رسانه های این کشور مانند العالم و پرس تی وی و شبکه اسپانیایی در حال فعالیت رسانه ای هستند؛ رسانه های سعودی «روتانا» و «ام بی سی» خود را مشغول سینما کرده، و شبکه «العربیه» هم فقط نام آن مربوط به اعراب است.

Author: Bia2Tafrih

توهم شیخ ‌نشین‌ها درباره امتیازدهی ایران
Rate this post
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


مدیر سایت بیا تو تفریح


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 2 =