تصمیم‌گیرنده نهایی در ورزش بانوان آقایان هستند! - سایت تفریحی بیا تو تفریح

تصمیم‌گیرنده نهایی در ورزش بانوان آقایان هستند!

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

عضو هیات علمی پژوهشگاه تربیت بدنی گفت: اگر از افراد متخصص در مدیریت ورزش بانوان استفاده کنیم آنها می‌توانند در سیاستگذاری‌ها و برنامه‌ریزی‌ها که برای ورزش بانوان انجام می‌گیرد، دخالت داشته باشند.

ملیحه نعیمی‌کیا در گفت‌وگو با ایسنا، درباره وضعیت نیروی انسانی در بخش مدیریت ورزش بانوان، اظهار کرد: مدیریت ورزش همیشه بر عهده آقایان بوده، اما اخیرا گام‌های خوبی در این زمینه برداشته شده به طوری که از خانم‌ها در بخش‌هایی از مدیریت ورزش استفاده کرده‌اند، اما هنوز این موضوع گسترده نشده و هنوز به تربیت نیروهای متخصص در این زمینه احتیاج است.

وی ادامه داد: بر این اساس باید استعدادیابی در پست‌های مدیریتی کلان و میانی انجام گیرد و خانم‌های واقعاً مستعد به کار گرفته شوند، چون بر اساس ارزش‌ها و اعتقاداتی که در کشور ایران وجود دارد و به آن نیز پایبند هستیم ورود آقایان در برخی از محیط‌ها غیر ممکن است. از سوی دیگر وقتی یک خانم از نزدیک مشکلاتی را که در ورزش بانوان وجود دارد را می‌بیند می‌تواند تاثیر زیادی در سیاستگذاری‌ها و برنامه‌ریزی‌های که در ورزش بانوان انجام می‌گیرد، داشته باشد.

نعیمی‌کیا استعدادیابی را مهم‌ترین گام در تربیت نیروی انسانی بخش مدیریت بانوان دانست و تصریح کرد: اگر استعدادیابی کنیم و نیروهای متخصصی را که تخصص فنی، علم ورزش و شمه مدیریتی دارند را به کار بگیریم، آنها می‌توانند در پست‌های مدیریتی جا بگیرند و در سیاستگذاری‌ها و برنامه‌ریزی‌های برای ورزش بانوان دخالت داشته باشند.البته گام‌های خوبی در این زمینه برداشته شده به طوری که در فدراسیون‌ها پست نایب رییسی بانوان وجود دارد، اما این که این افراد چقدر قدرت اجرایی داشته باشند مهم است، زیرا خانم‌ها همیشه به عنوان نفر دوم در مدیریت ورزش بانوان قرار گرفتند و باز هم تصمیم گیرنده آقایان هستند. بنابراین باید یک جایی را برای خانم‌ها باز کنیم که بتوانند اهدافی را که دارند پیاده کنند. چون همیشه مشکلات انعکاس داده می‌شود، اما این آقایان هستند که تصمیم می‌گیرند.

نعیمی‌کیا در پاسخ به این پرسش که نواب رییس بانوان چقدر از قدرت اجرایی در فدراسیون‌های خود برخوردار هستند؟ تصریح کرد: این موضوع جای بحث دارد، زیرا پست ایجاد شده اما قدرت اجرایی به بانوان داده نشده است. باید نایب رییس قدرتی داشته باشد که در عدم حضور رییس بتواند آن اهداف و برنامه‌های خود را پیاده کند، اما در بسیاری از فدراسیون‌ها این اختیار داده نشده و تصمیم گیرنده نهایی با آقایان و رییس فدراسیون است.

وی افزود: به همین دلیل اگر جایگاه‌های مستقلی در ورزش بانوان ایجاد شود به نفع بخش مدیریتی ورزش بانوان باشد. به طوری که پست‌های مدیریتی مستقل باشد و در ورزش بانوان تصمیم گیرنده باشند.

عضو هیات علمی پژوهشگاه تربیت بدنی درباره اِشراف نواب رییس بانوان به حوزه‌های ورزشی خود نیز، بیان کرد: متاسفانه در گزینش‌هایی که انجام می‌گیرد دیده شده که انتخاب‌ها سلیقه‌ای است و بر اساس یکسری روابط تعیین می‌شوند. اما اگر مبنای انتخاب‌ها را بر اساس تخصص (فنی و علمی) بگذاریم به نظرم فردی که در این جایگاه قرار می‌گیرد می‌تواند اعتماد سایرین را جلب کند و اختیار لازم را بگیرد.

عضو هیات علمی پژوهشگاه تربیت بدنی در پایان، گفت: فکر می‌کنم با حضور آقای گودرزی می‌تواند در این زمینه خیلی کمک کننده باشد، چرا که فضای فکری بازی دارد و فردی کاملا مقتدر است به نظرم در آینده شاهد پیشرفت‌های زیادی در ورزش بانوان هستیم و امیدوارم با گزینش‌های به جایی که انجام می‌دهند حوزه ورزش بانوان را ارتقا بخشند.

Author: Bia2Tafrih

تصمیم‌گیرنده نهایی در ورزش بانوان آقایان هستند!
Rate this post
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


مدیر سایت بیا تو تفریح


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + چهار =