تبلت، دشمن الکتروشوک قلبی - سایت تفریحی بیا تو تفریح

تبلت، دشمن الکتروشوک قلبی

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

تبلت، دشمن الکتروشوک قلبی

 نتایج تحقیقات او، موجی در جامعه پزشکی به راه انداخته است زیرا به نظر می رسد در تعداد قابل توجهی از پرونده ها، نزدیکی نسبی به آیپد 2 می تواند باعث از کار افتادن الکتروشوک های کار گذاشته شده در بدن بیمار و احتمالا مرگ وی شود.

دفیبریلاتور قلبی کاشتنی، دستگاه کوچکی است که با جراحی داخل بدن بیماری که از آریتمی یا تپش نامنظم قلب رنج می برد، کار گذاشته می شود. اگر بخش پایینی یا بالایی قلب شروع به لرزش یا تپش نامنظم کند، دفیبریلاتور می تواند با دادن یک یا چند شوک الکتریکی به قلب، آن را به ریتم طبیعی بازگرداند. بی نظمی های بطنی یا دهلیزی می تواند باعث مرگ ناگهانی شود، بنابراین دفیبریلاتور قلبی، وسیله کوچکی با ماموریت نجات جان فرد است. اما دفیبریلاتورها درست مثل ضربان ساز ها می توانند تحت تاثیر هر نوع میدان مغناطیسی که به بدن نزدیک است، از کار بیفتند.

جیانا چین به همراه پدرش که یک پزشک است، دست به این تحقیق زده و فهمیده که آهن رباهای لبه آیپد 2 می توانند دفیبریلاتورها را از کار بیندازند. این تست که روی 26 داوطلب صورت گرفته، نشان می دهد که در 30 درصد موارد، دفیبریلاتورها با نزدیک شدن آیپد 2 به بدن، به حالت مگنت درآمده اند. در برخی موارد با دور شدن آیپد، این وضع به حالت نرمال برگشته ولی در سایر موارد، به دخالت پزشک برای راه اندازی مجدد آن نیاز است. در این بررسی، آهنرباهای لبه آیپد 2 که برای نگه داشتن اسمارت کاور تعبیه شدند، باعث بروز اختلال شدند ولی در اصل هر تبلت یا هر وسیله دیگری که آهن ربا داخل آن باشد، می تواند این مشکل را به وجود آورد.

اما مساله در عمل به این سادگی نیست. در اصل زمانی که افراد مورد بررسی تبلت را در شرایط عادی نگه داشته و استفاده می کردند، مشکلی وجود نداشت. اما زمانی که تبلت بیش از حد به بدن نزدیک می شد، احتمال بروز مشکل بالا می رفت. چنین شرایطی معمولا زمانی پیش می آید که کاربر یا همان بیمار، در حالت خواب آلوده (مثلا دراز کشیده یا لم داده) تبلت را روی سینه خود قرار دهد که این یکی از بدترین سناریوهای ممکن است و حتی می تواند باعث فوت فرد در خواب شود.

برخلاف ضربان ساز ها که همیشه باید کار کنند تا قلب بیمار بدرستی بتپد، دفیبریلاتورها فقط زمانی که بی نظمی در ضربان به وجود آید، وارد عمل می شوند. در نتیجه اگر یک دفیبریلاتور بدون اطلاع صاحبش از کار بیفتد، ممکن است این قضیه تا زمان بروز یک بی نظمی قلبی کشف نشود که آن موقع دیگر خیلی دیر خواهد بود.شرکت مدترونیکس که یکی از سازنده های دفیبریلاتور قلبی کاشتنی است، می گوید استفاده از تبلت طبق دستور العمل سازنده، مشکلی پیش نخواهد آورد اما اگر فاصله تا بدن کمتر از 15 سانتی متر باشد، امکان اختلال در کار دستگاه کاشته شده در بدن، وجود خواهد داشت. اگر خود شما از کسانی هستید که چنین دستگاه هایی در بدنتان دارید، حتما موارد ذکر شده را رعایت کنید. / ضمیمه سیب

محمد طالبیان

Author: Bia2Tafrih

تبلت، دشمن الکتروشوک قلبی
Rate this post
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


مدیر سایت بیا تو تفریح


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 3 =