اهتمام جدی دولت بر حمایت از شرکت‌های دانش بنیان - سایت تفریحی بیا تو تفریح

اهتمام جدی دولت بر حمایت از شرکت‌های دانش بنیان

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

اهتمام جدی دولت بر حمایت از شرکت‌های دانش بنیان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی با بیان اینکه فعالیت های مبتنی بر توسعه اقتصاد دانش بنیان مورد حمایت دولت است،گفت: این دولت تمامی توان خود را برای تقویت و پیشبرد اهداف شرکت های دانش بنیان به کار خواهد گرفت.

رییس جمهور با اشاره به اینکه فعالیت های دانش بنیان در حقیقت علم و اقتصاد را در کنار یکدیگر قرار داده و منجر به تقویت این دو حوزه می شود، خاطرنشان کرد: فعالیت های دانش بنیان می تواند به بهبود زندگی مردم کمک کند.
روحانی ضمن تاکید بر توسعه شرکت های دانش بنیان در کشور، افزود: ثمره اصلی مراکز علم آموزی نظیر آموزش عالی و آموزش و پرورش باید در فعالیت های دانش بنیان تجلی یابد.
در ابتدای این جلسه، گزارشی از تاریخچه تاسیس، اهداف، وضعیت مالی و فعالیت های این صندوق، از ابتدا تاکنون ارائه شد.
بر اساس گزارش ارایه شده در این جلسه، قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان در مهر ماه ۱۳۸۷ در دولت و در آبان ماه ۱۳۸۹ در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده که تاکنون به دلیل بروکراسی اداری و اختلافات فی مابین دستگاه های مسئول، این قانون اجرا نشده و صندوق نوآوری نتوانسته هیچ گونه حمایتی از شرکت های دانش بنیان بعمل آورد.
تخصیص و تامین سرمایه اولیه صندوق نوآوری و شکوفایی به مبلغ ۳ هزار میلیارد تومان از جمله اقداماتی بوده که از ابتدای تاسیس این صندوق اجرا می شد که امروز با گذشت ۳ سال تنها ۲۵ میلیارد تومان آن به صندوق اختصاص یافته است.
در این جلسه علاوه بر مصوبه هیات دولت، برای اختصاص ۲۰۰ میلیون دلار به صندوق نوآوری و شکوفایی توسط صندوق توسعه ملی در بودجه سال آینده، مقرر شد صندوق توسعه ملی در صورت نیاز شرکت های دانش بنیان به تسهیلات و منابع مالی بیشتر، این منابع را نیز تامین کند.
همچنین دکتر سورنا ستاری در این جلسه به عنوان دبیر هیات امنای صندوق نوآوری و شکوفایی انتخاب شد.

Author: Bia2Tafrih

اهتمام جدی دولت بر حمایت از شرکت‌های دانش بنیان
Rate this post
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


مدیر سایت بیا تو تفریح


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × چهار =