آیت‌اللهی:‌اولویت تیم‌امیدمربی‌بزرگ‌خارجی‌است - سایت تفریحی بیا تو تفریح

آیت‌اللهی:‌اولویت تیم‌امیدمربی‌بزرگ‌خارجی‌است

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

نایب رئیس فدراسیون فوتبال گفت: اولویت ما برای هدایت تیم امید، مربی بزرگ خارجی است.

به گزارش سایت فدراسیون فوتبال، هادی آیت اللهی با اشاره به آخرین وضعیت تیم‌های پایه گفت: تیم‌های پایه تمرینات‌شان را پیگیری می‌کنند و اردوهای داخلی و خارجی‌شان را به خوبی برگزار می‌کنند. تیم زیر 14 سال قرار است در تورنمنت هنگ‌کنگ شرکت کند. تیم زیر 15 سال در صورت تایید و تامین هزینه از سوی کمیته ملی المپیک به تورنمنت بلاروس خواهد رفت.

وی افزود: تیم نوجوانان در تورنمنت مالزی-اندونزی شرکت می‌کند و البته بازی‌های مرحله مقدماتی‌اش در اندونزی خواهد بود اما در صورت صعود به فینال به مالزی خواهد رفت. تیم جوانان هم به جام جهانی کوچک در روسیه می رود. جلسه‌ای را هفته آینده با کادرفنی تیم ملی جوانان برگزار خواهیم کرد تا برنامه‌های تیم ملی جوانان هم بررسی شود.

نایب رئیس اول فدراسیون فوتبال درباره وضعیت تیم امید هم گفت: هفته آینده کمیته فنی و توسعه درباره تعیین سرمربی تیم امید  جلسه‌ای برگزار خواهد کرد و در این باره هم بررسی‌های لازم انجام خواهد شد و البته ممکن است گزینه‌هایی مطرح شود اما نامی اعلام نمی شود. باید بگویم که اولویت با مربی خارجی است و در صورتی که کمیته ملی المپیک بتواند هزینه‌های یک مربی خارجی بزرگ را تامین کند فدراسیون هم اولویتش انتخاب یک سرمربی بزرگ خارجی خواهد بود.

آیت اللهی یادآور شد: وقتی سرمربی تیم ملی امید هم خارجی باشد ممکن است دستیارانش را خودش تعیین کند اما ما هم مربیان ایرانی را برای کار کنار سرمربی خارجی به وی پیشنهاد خواهیم داد.

وی در مورد قرعه‌کشی جام جهانی که روز جمعه برگزار می شود، تصریح کرد: امیدوارم قرعه خوبی نصیب تیم ملی شود. البته من خودم به شخصه دوست دارم که با آلمان همگروه شویم چرا که طراوت و شادابی کنونی تیم ملی به فوتبال آلمان می‌خورد و  این توانمندی را داریم که مقابل آلمان بازی خوبی انجام دهیم. در حال حاضر تیم ملی بازیکنان جوان و باطراوتی دارد. علیرضا جهانبخش در باشگاهش در هلند می‌درخشد و البته در تیم ملی هم نمایش بسیار خوبی دارد. سردار آزمون در تیم روبین کازان جزو نفرات اصلی است و به اردوی تیم ملی هم آمده و می تواند امیدوارکننده باشد.

نایب رئیس اول فدراسیون فوتبال ادامه داد: به هر جهت نسل جدیدی به فوتبال ایران اضافه شده که شامل بازیکنان خوب پایه و لژیونرهاست که با نگاه خوب و مثبت کی‌روش به تیم ملی اضافه شده اند. حتی در تیم زیر22 سال که علیرضا منصوریان سرمربی‌اش است چند بازیکن خوب داریم که می توانند در کنار امثال قوچان نژاد، داوری، بیت آشور و دژاگه تیم ملی پرقدرتی را راهی جام جهانی کنند.در دو بازی اخیر مقابل تایلند و لبنان تیم ملی طراوت و شادابی خاصی داشت که پس از مدت‌ها دیده شد. تیم ملی بدون بازی دوستانه و اردوهای متعدد به تایلند و لبنان رفت و 6 امتیاز گرفت.

آیت اللهی با اشاره به فراخوان علی دوستی‌مهر سرمربی تیم جوانان برای استعدادیابی بازیکنان رده سنی جوانان در خارج از کشور هم گفت: دوستی مهر یک سرمربی بازیکن ساز است و مطمئنا می داند که باید چه کار کند. به نظر من باید تفکر حرفه ای بر فوتبال حاکم شود و ما از ظرفیت‌های بازیکنان ایرانی‌الاصل به خوبی استفاده کنیم و آنها را جمع کنیم تا بتوانیم تیم های ملی پرقدرتی بسازیم و راهی مسابقات آسیایی و جهانی کنیم. مطمئن باشید دیگر کشورها هم چنین کارهایی انجام می دهند و ما هم نباید از قافله عقب بیفتیم و در رقابت کم بیاوریم.

وی افزود: باید از همه ظرفیت‌های داخلی و خارجی بازیکنان ایرانی استفاده کنیم. البته این کار باعث می شود تا حس رقابت در بین بازیکنان ایرانی هم از بین نرود و آنها هم بدانند که اگر خوب عمل نکنند کسانی هستند که جای‌شان را بگیرند. به نظرم این کار انگیزه بازیکنان داخل ایران را بالا می برد و باعث بهبود کیفیت تیم های ملی می‌شود.

نایب رئیس اول فدراسیون فوتبال در پایان درباره کیفیت لیگ برتر فوتبال ایران گفت: متاسفانه در سال جام جهانی شاهد کیفیت مناسب بازی‌ها در لیگ برتر نیستیم که به نظر من درحال حاضر نتیجه‌گرایی بزرگترین معضل لیگ برتر شده و همین عامل باعث کاهش چشمگیر تماشاگران در ورزشگاه‌ها شده است. سازندگی در بسیاری از باشگاهها رها شده و فدراسیون در حال حاضر در حال سازندگی و ساختن بازیکنان در تیم های ملی رده های مختلف سنی است. اینکه بسیاری از باشگاه‌ها به فوتبال پایه توجه جدی نمی‌کنند باعث شده تا مربیان تیم ها به بازیکنان جوان توجه نکنند و به همین دلیل کیفیت بازی‌ها کاهش پیدا کند.

Author: Bia2Tafrih

آیت‌اللهی:‌اولویت تیم‌امیدمربی‌بزرگ‌خارجی‌است
Rate this post
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


مدیر سایت بیا تو تفریح


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 7 =