کاهش هزینه داروی بیماران پیوند کلیه محقق شد - سایت تفریحی بیا تو تفریح

کاهش هزینه داروی بیماران پیوند کلیه محقق شد

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

کاهش هزینه داروی بیماران پیوند کلیه محقق شد پس از تلاش‌های بسیار، کاهش هزینه داروی بیماران پیوند کلیه محقق شد،به‌طور مثال داروی «سلسپت» بیماران پیوند کلیه که قیمت ۲۴۰ عدد آن به‌نرخ آزاد ۶۰۰هزار تومان بود برای بیماران تحت پوشش بیمه خدمات درمانی حدود ۶۰هزار تومان محاسبه می‌شود.

به گزارش تسنیم، در پی تماس بیماران اعلام شد که کاهش قیمت داروهای بیماران پیوند کلیه که مسئولان سازمان غذا و دارو قول آن را داده بودند محقق شد.

یکی از بیماران در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم عنوان کرد: امروز (چهارشنبه اول آبان) به داروخانه 13 آبان برای تهیه داروی سلسپت و ساندیمون (داروهای بیماران پیوند کلیه) مراجعه کردم که خوشبختانه هزینه این داروها به‌شدت کاهش یافته بود، مثلاً در دوره قبل برای تهیه 240 عدد «سلسپت» و 360 عدد «ساندیمون» با دفترچه بیمه خدمات درمانی حدود 270 هزار تومان هزینه کردم ولی الآن برای تهیه همه این داروها فقط 62 هزار تومان پرداخت کردم.

وی در تشریح بیشتر هزینه این دو قلم داروی بسیار مهم و حیاتی بیماران پیوندی بیان می‌کند: قیمت هر عدد داروی «سلسپت» براساس هزینه آزاد آن 2500 تومان است که 240 عدد آن برابر با 600 هزار تومان می‌شود که با تخصیص بیمه برای این دارو با این تعداد فقط باید 60 هزار تومان بپردازیم یعنی در حال حاضر فقط 10 درصد هزینه این دارو را ما بیماران پرداخت می‌کنیم.

فهرست قیمت‌های جدید 34 قلم داروی خاص و صعب العلاج اعلام شد

در این راستا سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی فهرست دوم قیمت‌های جدید 34 قلم داروی خاص و صعب العلاج را اعلام کرده است که بر این اساس این لیست شامل داروهای گران‌قیمت و نایاب بیماران خاص و صعب العلاج است که 10 تا 50 درصد کاهش قیمت داشته است.

بر اساس این گزارش، بیماران و متقاضیان داروهای کمیاب می‌توانند برای مشاهده فهرست این داروها به پایگاه اطلاع رسانی سازمان غذا و دارو به‌نشانی اینترنتی fdo.behdasht.gov.ir مراجعه کنند.

پیش از این فهرست قیمت‌های جدید 136 قلم از داروهای بیماران خاص و صعب العلاج نیز از سوی سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام شده بود.

Author: bia2tafrih

کاهش هزینه داروی بیماران پیوند کلیه محقق شد
Rate this post
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


مدیر سایت بیا تو تفریح


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =