پاسخ ایران به اتهامات احمد شهید - سایت تفریحی بیا تو تفریح

پاسخ ایران به اتهامات احمد شهید

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

پاسخ ایران به اتهامات احمد شهید نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران در نیویورک روز چهارشنبه اتهامات وارده از سوی گزارشگر ویژه شورای حقوق بشر سازمان ملل را رد کرد و آن را گزارشی بدون در نظر گرفتن واقعیات امروز جمهوری اسلامی ایران، غیر منصفانه، جهت‌دار و مخلوط با اغراض و انگیزه‌های سیاسی خواند.

به گزارش ایسنا، در این پاسخ که توسط کارشناس نمایندگی کشورمان بلافاصله پس از ارائه گزارش حقوق بشری گزارشگر ویژه قرائت شد، درخواست کشورمان برای تهیه گزارشی متوازن، غیرجانبدارانه و بدور از نفوذ و گرایشات سیاسی و منطبق بر تحولات اخیر سیاسی و اجتماعی ایران به اطلاع اعضای این شورا رسید.

کارشناس نمایندگی کشورمان ضمن انتقاد شدید به ماهیت و عناصر تشکیل دهنده این گزارش، آن را بر خلاف واقعیات و تحولات امروز جامعه ایران خواند و در همین راستا نسبت به فرآیند انتخاب گزارشگر ویژه با توجه به عدم اشراف وی به شرایط سیاسی و اجتماعی ایران ابراز تأسف کرد.

عضو نمایندگی دائم کشورمان تاکید کرد که تنها با برخورد غیر سیاسی، متوازن و بی‌طرفانه در مورد وضعیت حقوق بشر در کشوری که به عنوان لنگرگاه حقوق بشر، اعتدال و مردمسالاری دینی در منطقه ای که از افراط گران، تروریسم و حکومتهای خودکامه رنج می‌برد، می‌توان به ایجاد اعتماد کمک کرد و موجب افزایش همکاری‌ها شد.

وی نقاط ضعف گزارش و مواردی که حاکی از سیاسی و غیر منطقی بودن آنست را برشمرد و در نهایت پایبندی کشورمان به تعهدات بین‌المللی و علاقه دولت جدید به ارتقاء همکاری‌ها با ساختارهای حقوق بشری را مورد تاکید قرار داد.

Author: bia2tafrih

پاسخ ایران به اتهامات احمد شهید
Rate this post
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


مدیر سایت بیا تو تفریح


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 18 =