وقتی معاون رئیس‌جمهور به بازی با کلمات و پایمال کردن حق متهم می‌شود! - سایت تفریحی بیا تو تفریح

وقتی معاون رئیس‌جمهور به بازی با کلمات و پایمال کردن حق متهم می‌شود!

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

وقتی معاون رئیس‌جمهور به بازی با کلمات و پایمال کردن حق متهم می‌شود! قانون افزایش مرخصی زایمان که با دخالت مجلسیان و بعد از چند بار رفت و برگشت به شورای نگهبان، بالاخره به شکلی ناقص‌الخلقه در آخرین روزهای بهار متولد شد، اکنون تبدیل به مشکلی شده که هرچند خودساخته بوده و قابل تصحیح می‌نماید، ولی با فرافکنی مسئولان و اطلاع رسانی غلط برخی رسانه‌ها روز به روز بر تبعات نامطلوب آن افزوده می‌شود.

به گزارش «تابناک»، هنگامی که دوربین خبری صداوسیما به سراغ شهیندخت مولاوردی، معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده رفت تا نظر وی را درباره افزایش مرخصی زایمان بپرسد، احتمالا توقع می‌رفت که این معاون تازه پیوسته به دولت در مدح این قانون خطابه کرده و وعده پیگیری اجرایی شدن آن را بدهد غافل از آنکه این فعال حقوق زنان اجرایی شدن این قانون را در بلند مدت به ضرر زنان می‌داند و از بیان این نظر ابایی ندارد.

البته این جواب صریح خانم معاون آنچنان به گوش برخی ناآشنا بود که نه تنها در بخش‌های خبری مختلف بازتاب یافت که سرانجام به دید مجلسیان هم رسید تا کسانی که بنیان گذار یکی از بی اثر ترین قوانین ادوار مجلس هستند، انتقاد و حتی حمله به مولاوردی را در دستور کار قرار دهند.

در شرایطی که زهرا سجادی، معاون امور خانواده مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و از جمله بازماندگان دولت دهم به صراحت از مخالفت خود با دیدگاه معاون رئیس جمهور سخن گفته و به نقد ایشان می‌پردازد، نمایندگان فعلی و حتی برخی از نمایندگان سابق مجلس پا را از حیطه نقد فراتر گذاشته و از جمع آوری امضا و تذکر به رئیس جمهور گرفته تا به کارگیری ادبیات نامناسب، به هر روشی برای منکوب کردن نظر مخالف تاسی کنند.

در تازه ترین واکنش، فاطمه آلیا، عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی ضمن غیرکارشناسانه خواندن سخنان معاون رئیس جمهور، از تذکر 18 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به رئیس جمهور در این باره خبر داد و به فارس گفت: این نوع موضع گیری‌ها که اولویت‌ها را در نظر نگیرند یا آنها را جایگزین کنند و نقش خانواده را کمرنگ ببینند و فقط از زنان کار بخواهند، مثل تفکر غربی استثمارگری زنان است.

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: این نوع نگاه منصفانه نیست. به لحاظ قانونی دولت موظف است این قانون را اجرایی کند و در صورت اجرایی نشدن، مجلس این موضوع را پیگیری می‌کند.

وی در ادامه، پاسخ ساده معاون رئیس جمهور به یک پرسش را تا مرتبط دانستن وی به یک تفکر نخ نما و تلاش وی برای پایمال کردن حقوق زنان سوق داد و گفت: موضع ‌گیری‌ها و اظهار نظرهای فمینیستی در جامعه ما نخ نما شده است و دیگر کسی به این اظهار نظرها توجهی نمی‌کند، ما تعجب کردیم که یک خانم چگونه با بازی با کلمات و جملات حق زنان را می‌خواهد پایمال کند.

بدین ترتیب نظر خانمی که هم شاغل بوده، هم حقوق خوانده، هم فعال عرصه زنان به شمار می‌آید و از قضا به دلیل جامع این شرایط به معاونت رئیس جمهور برگزیده شده است، به بازی با کلمات تعبیر می‌شود تا راحت تر بتوان حدس زد که چگونه مرخصی زایمان به این شکل ناقص به تصویب رسیده و نه ضمانت اجرایی دارد و نه تامین هزینه های آن پیش بینی شده است!

این در حالی است که اگر کمی درباره نقطه نظر معاون رئیس جمهور در حوزه زنان و خانواده تامل کنیم، درخواهیم یافت که نه تنها غیر کارشناسی نیست، بلکه تا حدود زیادی دور اندیشانه و نزدیک به واقعیت است چراکه اجرای اجباری افزایش مرخصی زایمان به نه ماه، هرچند می‌تواند مفید به حال آن دسته از مادرانی باشد که استخدام شده و اشتغال به کار دارند ولی در ادامه راه می‌تواند به عنوان مانع بزرگی برای جذب ایشان بوده و یا دست کم اشتغال ایشان را محدود به بخش دولتی نماید.

این مهم زمانی آشکار می‌شود که خود را  به جای مدیران بخش خصوصی گذاشته و قضاوت کنیم که آیا تمایلی به جذب کارمندانی خواهیم داشت که ممکن است مادر شدن ایشان به معنای نه ماه مرخصی همراه با حقوق برای ایشان باشد یا خیر؟ پاسخ به این سوال آشکار خواهد کرد که که کدام یک از طرفین حرف کارشناسی زده و کدام یک حقوق زنان را پایمال کرده یا خواهد کرد؟!

Author: bia2tafrih

وقتی معاون رئیس‌جمهور به بازی با کلمات و پایمال کردن حق متهم می‌شود!
Rate this post
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


مدیر سایت بیا تو تفریح


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 2 =