وبا در حال فروکش کردن است - بیا تو تفریح
468 60 x ADS
آخرین اخبار

خانه » اخبار ایران و جهان » وبا در حال فروکش کردن است

وبا در حال فروکش کردن است

وبا در حال فروکش کردن است رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، وضعیت بیماری وبا در کشور را در حال فروکش کردن اعلام کرد و گفت: منشاء این بیماری مهاجران کشورهای همسایه شرقی بوده‌اند.

به گزارش خبرگزاری فارس، محمدمهدی گویا با بیان این مطلب افزود: بررسی بیش از 240 هزار نمونه آب و مواد غذایی که توسط وزارتخانه‌های نیرو و بهداشت صورت گرفت، نشان داد که هیچ نوع آلودگی در منابع آب و سبزیهای کشور وجود نداشته است.

وی با تأکید بر اینکه بیماری وبا در حال حاضر مشکل بهداشتی کشور نیست گفت: منشاء این بیماری مهاجران کشورهای همسایه که به طور غیرقانونی وارد کشور شده‌اند، بوده است.

گویا افزود: استقرار 20 مرکز ویژه بهداشتی در نزدیکترین نقطه به مبادی مرزهای شرقی کشور و اتخاذ تدابیر بهداشتی و درمانی لازم مانع از انتقال موارد بیماری به جمعیت ایرانی شده است و این بیماری در حال کنترل کامل است.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با تأکید بر اینکه تمام مبتلایان به این بیماری بلافاصله تحت درمان قرار گرفته‌اند، گفت: علت 6 مورد فوت در دو ماه گذشته که همگی آنها، غیر ایرانی بوده‌اند، عدم مراجعه به مراکز درمانی بوده است.

Author: bia2tafrih

نظرات کاربران

تعداد نظرات ۰

ارسال نظر

مطالب شابه مطلب فوق

آخرین مطالب سایت