هاشم زاده: نباید سیره امامان را فقط در ساخت آثار فاخر و گسترده ببینیم - سایت تفریحی بیا تو تفریح

هاشم زاده: نباید سیره امامان را فقط در ساخت آثار فاخر و گسترده ببینیم

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

ناصر هاشم زاده نویسنده فیلمنامه در گفت و گو با خبرنگار سینماپرس درباره استفاده از سیره امام علی در آثار تصویری و سینما گفت: فیلمنامه های  تاریخی هزینه بالایی می طلبد، ما متاسفانه عادت نداریم فیلم برای فرهنگسازی بسازیم. در مناسبت های مختلف به یاد این می افتیم که برنامه ای نداریم

وی در ادامه گفت: اگر نگاهی به فیلم های نئورئالیسم ایتالیا داشته باشیم می بینیم که کارهای ساده ای درباره مسیح انجام دادند بدون اینکه پروداکشن وسیعی داشته باشد. اما گویا ما عادت کردیم که سیره امامان معصوم را تنها در ساخت آثار فاخر و گسترده ببینیم.  در حالی که می توانیم زندگی و سیره امام علی (ع) را با ساخت آثار با بودجه های محدودتر جلوی دوربین ببریم.

هاشم زاده در ادامه  تاکید کرد: ما باید کارها  را آسان بگیریم ، فکرها و ایده های بسیار خوبی وجود دارد اما متاسفانه به آن ها توجه نمی شود . کارهای از این دست را همیشه در زمره آثار تاریخی قلمداد می کنیم با بودجه های کلان درحالی که می توان بخش هایی از سیره امامان را در کارها به ظرافت گنجاند.

وی در خاتمه به وضعیت سینما و ساخت آثار درباره سیره امامان گفت:  سینما فعلا مشکلاتی دارد . باید دید برنامه ریزی جدید مدیران چگونه است و  بالاخره رانت خواری ها در سینما بوده امیدواریم  در دوره جدید رانت خواری سمت و سو نداشته و برچیده شود.

انتهای پیام/

Author: bia2tafrih

هاشم زاده: نباید سیره امامان را فقط در ساخت آثار فاخر و گسترده ببینیم
Rate this post
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


مدیر سایت بیا تو تفریح


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 1 =