نگاه شما: اندر مصائب سفر در ایران - بیا تو تفریح
468 60 x ADS
آخرین اخبار

خانه » اخبار ایران و جهان » نگاه شما: اندر مصائب سفر در ایران

نگاه شما: اندر مصائب سفر در ایران

نگاه شما: اندر مصائب سفر در ایران خطوط هوایی در اکثر کشورها به عنوانی ایمن ترین و سریعترین وسیله نقلیه شناخته می شوند ولی در ایران به دلایل مختلفی جای خود را به خطوط ریلی داده اند. آمار بالای تصادفات جاده ای و نیز مشکلات هواپیماهای فرسوده مسبب این امر هستند.

با در نظر گرفتن این شرایط تصمیم بر آن شد تا با قطار راهی سفر شویم. با کلی مکافات و پارتی بازی بالاخره یک کوپه شش نفره نصیبمان شد و هنوز ده دقیقه از حرکت قطار نگذشته بود که سیستم تهویه از کار افتاد به نحوی که حتی نفس کشیدن هم در آن گرمای طاقت فرسا به سختی صورت می گرفت. پس از پرس و جو از دوست و آشنا متوجه شدیم که این اتفاق همچین هم غیر معمول نیست و در کل سرویس دهی ضعیف قطارهای مسافربری زبانزد خاص و عام است. به هر حال کار به جایی رسید که قطار به مدت یک ساعت خارج از ایستگاه توقف کرد تا تکنسین ها بتوانند مشکل را برطرف کنند و مردم هم که دیگر طاقت تحمل گرما را نداشتند با زور و دعوا مسئول قطار را مجاب به باز کردن درها کردند تا در این فاصله کمی از هوای مناسب تر بیرون استفاده نمایند.
 
به هر حال بعد از تمام این مشکلات به مقصد رسیدیم و با کلی دلخوشی عازم پیدا کردن هتلی مناسب برای اقامت شدیم ولی غافل از آنکه دردسر همچنان سایه به سایه دنبال مسافران است. از راننده تاکسی که در انتهای مسیر دبّه کرد گرفته تا مسئول هتلی که در هنگام تسویه حساب خواهان پول بیشتری بود و از همه بدتر مزاحمت چند جوان سبک سر.
 
حال این مسافر است که یا باید به دنبال حق خود رود که نتیجه آن ماندن بیشتر در شهری دیگر و درگیر روال اداری یا قضایی شدن است یا سر خود را به زیر افکنده و از تمامی این دردسرها اجنناب کند که نتیجه آن چیزی جز ضایع شدن حقوق نمی باشد.
 
به نظر می رسد قوانین و نیز سیستم های نظارتی نیاز به تحولی اساسی در جهت پشتیبانی از شهروندان محترم دارند.

فرستنده: محمد رضا

* برای آشنایی با شرایط و نحوه همکاری با «نگاه شما» اینجا را کلیک کنید.

Author: bia2tafrih

نظرات کاربران

تعداد نظرات ۰

ارسال نظر

مطالب شابه مطلب فوق