سیدعلی خمینی: جامعه نیاز به هنرمند مولف دارد - سایت تفریحی بیا تو تفریح

سیدعلی خمینی: جامعه نیاز به هنرمند مولف دارد

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

سیدعلی خمینی: جامعه نیاز به هنرمند مولف دارد نوه امام خمینی گفت: جامعه امروزی به هنرمند مقلد نیازی ندارد بلکه به هنرمند مولف نیاز دارد.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام والمسلمین ˈسید علی خمینیˈ عصر چهارشنبه در اختتامیه هفتمین جشنواره سراسری یار و یادگار در بیت تاریخی حضرت امام در خمین افزود: هنرمند مقلد از حقایق و گزاره ها یی که دیگران در اختیارش قرار دادند بهره مند می شود.

وی اظهارکرد: اما هنرمند مولف خود حقایق را می فهمد و با درک و فهم خودش حقایق را می بیند و می تواند با خلق هنر دنیا را متحول کند.

وی با بیان اینکه باید به هنرمند فضایی امن داده شود تا به خلق آثار بپردازد خاطر نشان کرد: برخی حقایق و مفاهیم در قالب موسیقی ،نقاشی و شعر بیان می شوند.

وی اظهارکرد: یکی از برجسته ترین ویژگی های امام خمینی(ره) پیش از آن که یک رهبر معنوی یا سیاسی باشد، شاعر بودن وی است.

سید علی خمینی ضمن قدردانی از تلاش های انجام شده برای برگزاری جشنواره یاد و یادگار اظهار کرد: کار کردن برای امام خمینی (ره) و راه و اندیشه ایشان و همه کسانی که به این راه علاقه دارند کار با ارزشی است

اختتامیه هفتمین جشنواره سراسری یار یادگار در بیت تاریخی حضرت امام با حضور حاج سید علی خمینی، فاطمه سلطان طباطبایی ،حجت الاسلام ˈمحمدرضا حشمتی ˈ معاون فرهنگی و هنری موسسه تنظیم و نشر آثار امام راحل و ˈحمید انصاری ˈ قائم مقام این موسسه و استاندار مرکزی برگزار شد.

به گزارش ایرنا، در آغاز مراسم اختتامیه از دیوان خوشنویسی شده حضرت امام و آلبوم موسیقی قواله هندی رونمایی و پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی علی جنتی و بیانیه جشنواره یاد و یادگار قرائت شد.

در این جشنواره از مرحوم آیت الله شاه آبادی استاد اخلاق وعرفان حضرت امام توسط سخنرانان حاضر تکریم شد.

در پایان جشنواره نیز به 16نویسنده آثار برتر مختلف ادبی معرفی شده از سوی دبیرخانه جشنواره با اهدای لوح سپاس و جوایزی تقدیر شد.

در بخش ادبیات کودک ونوجوان ˈمحمد صارمی شهابˈ از استان همدات رتبه اول ، ˈهادی فردوسی ˈاز استان فارس رتبه دوم و ˈمریم اسلامیˈ از استان تهران رتبه سوم را کسب کرد.

در بخش مقاله و نثر ادبی ˈکمال شفیعی ˈاز تهران رتبه اول و ˈبابک اکبری پورˈ از استان البرز و ˈمحسن الطافی ˈاز تهران نیز رتبه دوم وسوم را کسب کردند.

در بخش شعر ˈمهدی جهاندار ˈاز اصفهان رتبه اول ،ˈعلی سلیمانی ˈاز استان همدان رتبه دوم و ˈمحمد امین جعفری ˈاز استان فارس نیز رتبه سوم کسب کردند.

هفتمین جشنواره یار ویادگار با محورهای امام؛ قلب تپنده بیداری اسلامی، امام، افق تابنده استقلال ایران امام و خط مقدم دفاع از اسلام ناب محمدی و راه امام و نسل فردا برگزار شد.

Author: bia2tafrih

سیدعلی خمینی: جامعه نیاز به هنرمند مولف دارد
Rate this post
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


مدیر سایت بیا تو تفریح


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × دو =