سیانور و سم جیوه در کمین هنرمندان ایرانی - سایت تفریحی بیا تو تفریح

سیانور و سم جیوه در کمین هنرمندان ایرانی

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

سیانور و سم جیوه در کمین هنرمندان ایرانی هنرمندان سازنده سازهای زخمه‌ای در ایران به دلیل تنفس تدریجی سم آرسنیک و استشمام سیانور موجود در چوب درختان توت با خطر مرگ و مشکلات تنفسی حاد مواجه می‌شوند. پیشتر در سال 1311نخستین مورد مرگ ناشی از سم آرسنیک در کارگاه ساز سازی استاد یحیی گزارش شد.
 
خسروگلشنی در گفت و گویی که با خبرگزاری CHN دارد نسبت به وجود سم آرسنیک و سیانور در چوب درختان گردو و توت به سازندگان سازهای سنتی در کشور هشدار می‌دهد که با خطر مرگ زودرس ناشی از استشمام سم آرسنیک و سیانور مواجه هستند.
 
این درحالی است که رییس اتحادیه صنایع‌دستی اصفهان خبر از تولیدات خطرناک در حوزه‌ مشاغل هنری و تولیدات صنایع‌دستی می‌دهد.  این مسئول در گفت و گویی که با خبرگزاری میراث‌فرهنگی دارد از تولید ملغمه و سم استفاده از جیوه می‌گوید.
 
آنطور که شیردل رییس اتحادیه صنایع‌دستی اصفهان می‌گوید: تولید ملغمه و جداسازی طلا از جیوه سبب احساس خفگی و ناراحتی‌های جدی ریوی می‌شود و در بسیاری از موارد هم به‌ مرگ هنرمند منتج شده است.
 
این درحالی است که در کنفرانس نمایندگان تام‌الاختیار دولت‌ها 139 کشور مکلف شدند استفاده از جیوه و ترکیبات آن را در صنایع مختلف کاهش داده و تا سال2020میلادی به‌طور کامل حذف کنند.
 

Author: bia2tafrih

سیانور و سم جیوه در کمین هنرمندان ایرانی
Rate this post
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


مدیر سایت بیا تو تفریح


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 5 =