داوری:حضور در جام‌جهانی رویای هر فوتبالیستی است - سایت تفریحی بیا تو تفریح

داوری:حضور در جام‌جهانی رویای هر فوتبالیستی است

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

 پیش از اینکه دنیل داوری در سال 2009 به تیم فوتبال اینتراخت برانشوایگ ملحق شود دوران حرفه‌ای خود را از ماینتس شروع کرده بود. سنگربان 25 ساله شیرهای زرد در آستانه دیدار هفته دهم برانشوایگ در رقابت‌های بوندس‌لیگا مقابل ماینتس، تیم قبلی‌اش، گفت‌و‌گویی با سایت رسمی باشگاه داشته که در زیر می‌خوانید:

* در آخرین دیدارتان شکست تلخی در بوندس‌لیگا داشتید، اولین تمریناتان پس از شکست 3 بر 2 مقابل شالکه چطور بود؟

 اوضاع همچنان خوب است. یک روز پس از بازی شنبه تمرینات نسبتا بیشتری انجام دادیم، البته نه به خاطر اینکه متحمل شکست شده بودیم بلکه به نظرم مربی تیم می‌خواست بار دیگر تمرکزمان را در تمرینات به دست بیاوریم. خیلی خوب است که بازی‌های بوندس‌لیگا به طور مرتب در روزهای پایانی و تعطیل هفته برگزار می‌شود و این امکان را می‌دهد که با برنامه روی مسابقه و حریف بعدی تمرکز کرد. بازی با شالکه هم واقعا پایان تلخی داشت. نمایش خوبی برابر یکی از تیم‌های قدرتمند بوندس‌لیگا ارائه دادیم.

* شما 2 گل زیبا وارد دروازه شالکه کردید، هرچند در نهایت شکست خوردید. فکر می‌کنید بتوانید برتری خود را بیشتر از این حفظ کنید؟

خیلی زود پیش افتادیم ولی در نهایت بازی را واگذار کردیم. اگر به بازی‌های اخیر ما نگاه کنید خواهید دید که در 2 بازی اخیر 4 گل زده‌ایم و این نشان از پیشرفت کیفی تیم ما دارد. گل‌هایی که وارد دوازه حریفان‌مان می‌کنیم حاصل نتیجه تمرینات مداوم است.

* با مصدومیتی که برای ماریان پتکوویچ به وجود آمد بنیامین لاتر از تیم زیر 23 ساله‌ها به عنوان ذخیره تو به ترکیب تیم اصلی اضافه شد. احساست به عنوان یک بازیکن باتجربه‌تر چیست؟

بنیامین با محیط باشگاه و تیم به خوبی آشنا و تا حدودی از تجربه لازم برخوردار است و سن نقش مهمی ایفا نمی‌کند. او به عنوان یک دروازه‌بان به خوبی در تیم جا افتاده و از حضور در جمع ما لذت می‌برد. کار کردن در کنار بینامین سرگرمی خوبی است و ما از یکدیگر حمایت می‌کنیم.

* دوران حرفه‌ای تو از ماینتس شروع شد، تیمی که شنبه حریف بعدی شما در رقابت‌های بوندس‌لیگا است. آیا این دیدار بازی خاصی برای تو خواهد بود؟

 6 سال برای ماینتس بازی کردم و در این تیم بود که تبدیل به فوتبالیستی حرفه‌ای شدم. پیش از اینکه به برانشوایگ بیایم چندین کلیومتر را از شهر محل اقامتم طی می‌کردم تا در تمرینات این تیم شرکت کنم. تمام تجریباتی که در دوران جوانی‌ام کسب کردم به ماینتس برمی‌گردد و به این باشگاه خیلی مدیون هستم. در ضمن این استفان کونرت، مربی دروازه‌بان‌های ماینتس بود که به من شکل داد و تاثیر زیادی در پیشرفت و تبدیل شدن من به یک دروازه‌بان حرفه‌ای داشت. زمانی‌که به تیم اصلی ماینتس راه یافتم با بازیکنانی هم‌تیمی بودم که برخی از آنها هنوز هم در این تیم توپ می‌زنند. گذشته از این‌ها ما در این بازی به دنبال 3 امتیاز بازی خواهیم بود و می‌خواهیم بهترین نمایش خود را ارائه دهیم، هرچند این دیدار با مسابقات دیگر فرق دارد.

* در سن 14 سالگی هم تجربه دروازه‌بانی در رشته هندبال را داشته‌ای، آیا از آن مهارت‌ها و تجربه‌های آن که به دردت بخورد در فوتبال هم بهره می‌بری؟

 بله، قطعا. تنها در شرایطی می‌توانید دروازه‌بان هندبال شوید که از توپ ترسی نداشته باشید. هندبال طوری است که مدام روی دروازه‌ها حمله صورت می‌گیرد و نیاز به واکنش‌های زیاد سنگربان دارد. البته باید تمرینات خوبی را در این رشته انجام می‌دادیم. به طور حتم از اینکه فوتبال را در ادامه انتخاب کردم خوشحالم ولی دوره هندبالی‌ام هم خوب بود.

* ارمین هفته گذشته به همراه تیم ملی فوتبال بوسنی‌و‌هزرگوین جواز حضور در مرحله پایانی رقابت‌های جام‌جهانی 2014 برزیل را به دست آورد. صعود ایران هم به این رقابت‌ها قطعی شده، آیا حضور در این رقابت‌ها رویای تو است؟

بله، البته! اگر دوباره به تیم ملی ایران دعوت شوم بهترین عملکردم را برای این تیم خواهم داشت. اگر موفق شوم در جام‌جهانی برزیل حضور پیدا کنم رویایم محقق خواهد شد. حضور در جام‌جهانی رویا و هدف هر فوتبالیستی است. سعی می‌کنم با عملکرد خوبم در باشگاه خودم را به تیم ملی تحمیل کنم. به علاوه ما همچنان بازی‌های دیگری در رقابت‌های جام ملت‌های آسیا 2015 داریم که می‌خواهم خودم را نشان دهم. حضور در تیم ملی ایران تفریحی نخواهد بود بلکه سفرهای زیاد و آشنایی با دنیای دیگر پیش‌رو خواهیم داشت.

* ماینتس در حال حاضر در رده چهاردهم جدول رده‌بندی است و از 6 بازی اخیر تنها یک امتیاز به دست آورده‌، تیم توماس توخل را چگونه ارزیابی می‌کنی؟

در حال حاضر فشار روی ماینتس برای نتیجه گرفتن در خانه بسیار است. آنها در آخرین بازی‌شان می‌توانستند از بایرن امتیاز بگیرند هر چند در نهایت موفق به این کار نشدند و بازی را واگذار کردند. ماینتس تیم خوبی است که مربی خوبی هم هدایتش را به عهده دارد.

* با توجه به مسابقات اخیر برای دیدارهای آینده چه برنامه‌ای دارید؟

برخی فکر می‌کردند بازی خوبی مقابل ولفسبورگ نخواهیم داشت ولی نمایش خیلی خوبی در خارج از خانه داشتیم. امیدوارم بتوانیم مجددا چنین عملکردهای خارج از خانه‌ای داشته باشیم. حتی در بازی مقابل شالکه نشان دادیم که پیشرفت‌هایی داشته‌ایم و اگر همین روند را ادامه دهیم مطمئن هستم به نتایج قابل‌توجهی دست خواهیم یافت. باید پا فراتر بگذاریم و سرمایه‌گذاری خوبی روی تیم داشته باشیم. بازی‌های اخیر و گل‌هایی که به ثمر رساندیم روحیه ما را بالا برده است. روحیه مثبت در تیم جریان دارد حتی اگر شرایط کنونی در تیم غیرعادی باشد.

Author: bia2tafrih

داوری:حضور در جام‌جهانی رویای هر فوتبالیستی است
Rate this post
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


مدیر سایت بیا تو تفریح


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × چهار =