تکذیب بازگشایی سفارت انگلیس در 8 روز آینده - سایت تفریحی بیا تو تفریح

تکذیب بازگشایی سفارت انگلیس در 8 روز آینده

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

تکذیب بازگشایی سفارت انگلیس در 8 روز آینده سخنگوی بخش خاورمیانه وزارت خارجه بریتانیا سخنان همتای ایرانی خود مبنی بر بازگشایی سفارت بریتانیا در هشت روز آینده را تکذیب کرد.

رزماری دیویس دیروز در گفت‌وگو با بهار گفت: لندن این موضوع را تکذیب کرده و موضع ما هنوز انتصاب کاردار غیرمقیم در آینده نزدیک (هفته‌های آینده) است.

توماس اردبرینک خبرنگار نیویورک‌تایمز در تهران هم به نقل از سخنگوی وزارت خارجه بریتانیا در توییتر نوشت که لندن مشتاق ارتقای روابط است. با این حال او افزود: وزارت خارجه بریتانیا به دلیل نگرانی‌های امنیتی سفارتش را در آینده نزدیک بازگشایی نمی‌کند.

اين در حالي است كه سخنگوی وزارت خارجه درباره تعیین کاردار غیرمقیم بین ایران و انگلستان خاطرنشان کرد: پیرو مذاکرات وزرای خارجه دو کشور در نیویورک و پس از آن تماس‌های بین دو کشور، تفاهم شد که کاردار غیرمقیم برای احیا و ازسرگیری روابط تعیین شود و قرار شد که کارداران غیرمقیم ظرف هشت روز آینده از سوی دو کشور معرفی شوند.

افخم با بیان این‌که کارداران غیرمقیم به صورت ثابت در پایتخت‌ها مستقر نمی‌شوند و در تردد هستند، خاطرنشان کرد: با تعیین کاردار غیرمقیم سفارتخانه‌های دو کشور بازگشایی می‌شوند و فعالیت حافظان منافع پایان می‌یابد.

تهران و لندن از این طریق مراودات سیاسی خود را از سر می‌گیرند و کارداران غیرمقیم در تردد خواهند بود. سخنگوی وزارت خارجه تعیین کاردار غیرمقیم از سوی دو کشور و استقرار آن‌ها در تهران و لندن را اولین گام برای بازگشایی سفارتخانه‌ها برشمرد که به‌تدریج و در اقداماتی گام به گام روند عادی‌سازی مناسبات شکل بگیرد.

Author: bia2tafrih

تکذیب بازگشایی سفارت انگلیس در 8 روز آینده
Rate this post
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


مدیر سایت بیا تو تفریح


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 9 =