توافق مهم مجلس و دولت برای تولیدات دامی - بیا تو تفریح
468 60 x ADS
آخرین اخبار

خانه » اخبار ایران و جهان » توافق مهم مجلس و دولت برای تولیدات دامی

توافق مهم مجلس و دولت برای تولیدات دامی

توافق مهم مجلس و دولت برای تولیدات دامی عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی از اختصاص 2 میلیارد دلار به وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صنعت معدن و تجارت جهت واردات خوراک دام و طیور با موافقت بانک مرکزی و وزارت اقتصاد خبر داد.

شکرخدا موسوی در گفتگو با مهر با اشاره به جلسه کمیسیون کشاورزی با رئیس کل بانک کشاورزی و معاونان رئیس بانک مرکزی و معاونان وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صنعت معدن و تجارت، گفت: در این جلسه در خصوص علت گرانی کالاهای اساسی و نهاده های دامی بحث و گفتگو شد.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سوء مدیریتها و سهل انگاری ها همچنان علت اصلی افزایش قیمت هاست، گفت: در حال حاضر یک میلیون و 200 هزار تن کالای اساسی به دلیل اختلاف قیمت ارز نزدیک به 3 ماه است در گمرک معطل مانده است.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: مشکل وزارت کشاورزی و وزارت صنایع برای تامین نهاده های دامی، مشکل تامین ارز است. کالاهای اساسی که در گمرک معطل مانده اند با قیمت ارز بالا وارد شده اند و در حال حاضر قیمت ارز کاهش یافته است و این امر موجب ایجاد مشکلاتی شده است.

وی با اشاره به راه حل کمیسیون کشاورزی برای تامین بودجه مورد نیاز وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت کشاورزی اظهار داشت: کمیسیون کشاورزی مصوب کرد بانک مرکزی مبلغ 2 میلیارد دلار بودجه جهت واردات خوراک دام و طیور در اختیار وزارت کشاورزی و وزارت صنعت قرار دهد.

موسوی ادامه داد: نماینده تام الاختیار بانک مرکزی و وزارت اقتصاد نیز با این مصوبه موافقت کردند.

Author: bia2tafrih

نظرات کاربران

تعداد نظرات ۰

ارسال نظر

مطالب شابه مطلب فوق