تمام حقوقم هزینه درمان محمد طاها می‌شود؛ با یارانه زنده‌ایم - سایت تفریحی بیا تو تفریح

تمام حقوقم هزینه درمان محمد طاها می‌شود؛ با یارانه زنده‌ایم

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

تمام حقوقم هزینه درمان محمد طاها می‌شود؛ با یارانه زنده‌ایم

ریشه اتفاقی که برای محمدطاها افتاده در مسائل گوناگونی نهفته است؛ از کم سوادی و کم اطلاعی والدینش گرفته تا نقش کسانی که می‌بایست آموزش لازم را به ایشان می‌داده‌اند ولی کوتاهی کرده‌اند. اما مسائلی از این دست همه یک نیمه ماجرا شکل می‌دهند که گذشته و در مقابلِ نیمه حال ماجرا، چندان اهمیتی ندارد.

به گزارش «تابناک»، سقوط یک خانواده به زیر خط فقر بر اثر سنگینی هزینه‌های درمانی یک عضو خانواده، هرچند موضوعی مورد تایید مسئولان -به ویژه وزرای بهداشت، چه در دولت قبل و چه در دولت فعلی- بوده و برای کسانی که پیه درمان برخی بیماری‌های رایج یا جراحات به تنشان خورده قابل باور می‌نماید اما داستان بیماری محمد طاها خیلی ساده‌تر از آنچه فکرش را بکنیم گره خورده است.

درمان که هیچ؛ اقدامی برایش انجام نمی‌شود و به خدا سپرده شده است ولی برای نگهداری وضعیت حال حاضر بیماری این کودک به هزینه‌ای نیاز است که پدر می‌پردازد ولی به قیمت کل حقوق ماهیانه‌اش تمام می‌شود؛ حقوق یک ماه سرایداری، نظافت و رفت‌وروب یک آپارتمان هفت طبقه در فرمانیه که نوزده خانوار در آن سکونت دارند و از مجموع شارژ ماهیانه‌ای که می‌پردازند، 480 هزار تومان سهم پدر محمدطاهاست.

او در شرح ماجرای رخ داده درباره محمدطاها می‌گوید: تا هشت نه ماهگی همه چیز عادی بود ولی یک روز صبح که از خواب بیدار شدیم، دیدم بچه تکان نمی‌خورد. خیلی جاها رفتیم و به خیلی ها نشانش دادیم و گفتند که تشنج کرده و آسیب دیده است.

می‌پرسیم که چرا تب کرده بود و می‌گوید: تب نداشت؛ همه چیز بعد از واکسنی که زدیم شروع شد و حالا حدود یک سال است که هفته‌ای چهار بار او را برای درمان می‌برم. یک جلسه آب درمانی به مبلغ سی هزار تومان و دو جلسه کاردرمانی و یک جلسه هم گفتار درمانی که اینها جلسه‌ای 25 هزار تومان هزینه می‌گیرند. روزهای شنبه، دوشنبه، چهارشنبه و پنج‌شنبه محمدطاها را برای درمان می‌برم.

او می‌افزاید: اینها سوای پول دارویی‌ست که می‌پردازم؛ یک شربت هشتاد هزارتومانی و یک داروی شانزده هزارتومانی برای رفع سفتی بدن که هر بیست روز تمام می‌شوند و باید بخرم. تمام حقوقم برای جلسات درمان و داروی محمدطاها هزینه می‌شود و تنها با یارانه زندگی می‌کنیم.

با یک دو دوتا چهارتا معلوم می‌شود که چه مرز باریکی میان خانواده کوچک محمدطاها و “ناچاری” باقیمانده است؛ مرزی چه بسا باریک‌تر از شبی که این کودک بیست ماهه در آن تشنج کرد و مغزش آسیب دید.

حالا محمدطاهای زیبا رو با لبهای خشکیده و چشمان پژمرده کل روزش را کنار خانه افتاده و حتی قدرت بازی کردن ندارد و پدر و مادرش که شهرستان را به امید رسیدن به رفاه ترک کرده و ساکن تهران شده‌اند، منتظر فرجی هستند تا شاید پسرشان بار دیگر بخندد، بازی کند و دل شادشان کند!

Author: bia2tafrih

تمام حقوقم هزینه درمان محمد طاها می‌شود؛ با یارانه زنده‌ایم
Rate this post
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


مدیر سایت بیا تو تفریح


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 9 =