ایوبی: میرباقری هرکاری کرد یک بِرَند شد/ باید از تکثیر غیرقانونی جلوگیری شود - سایت تفریحی بیا تو تفریح

ایوبی: میرباقری هرکاری کرد یک بِرَند شد/ باید از تکثیر غیرقانونی جلوگیری شود

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

مراسم رونمایی از سریال شاه گوش شب گذشته در حالی برگذار شد که تولد چهره پرداز این سریال را جشن گرفته بودند و حجت الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی در این مراسم حضور داشت.

در ابتدای این مراسم احسان دلاویز که از او به عنوان پشت پرده سریال نام برده شد، در سخنانی نسبت به توزیع نسخه قاچاق قسمت اول «شاهگوش» و همچنین وجود لینک‌های بسیار دانلود غیرمجاز در فضای مجازی گلایه کرد و اظهار امیدواری کرد که این مشکل زودتر برطرف شود.

وی افزود: با توجه به اینکه در کشور ما شبکه خصوصی وجود ندارد، اکنون شبکه نمایش خانگی توانسته است برای تلویزیون یک رقیب جدی باشد؛ مردم تشنه دیدن اخبار، سریال‌ها و رویدادهای فرهنگی هستند. به همین دلیل وقتی تلویزیون ما در سریال‌های نمایشی خود و همچنین جذب مخاطب ضعف دارد و مخاطبان جذب سریال‌های ماهواره‌ای می‌شوند، شبکه نمایش خانگی می‌تواند یک رقیب جدی و دارای حرف حرفه‌ای برای شبکه‌های تلویزیون باشد.

او ادامه داد:‌ اگر شبکه نمایش خانگی به عنوان شبکه خصوصی در اختیار سازمان سینمایی باشد، سازمان سینمایی باید حوزه فعالیت و دید خود را به این شبکه متفاوت کند؛ این شبکه یک ظرفیت میمون است که در کنار سینما می‌تواند نگاه‌مان را تغییر دهد، ما باید نگاه‌مان را از دخالت در محتوا به حمایت پیش و پس از تولید سوق دهیم.

دلاویز در پایان صحبت‌های خود خطاب به رئیس سازمان سینمایی گفت:‌ تکثیر غیرقانونی ضربه می‌زند و انگیزه سرمایه‌گذاران را برای ورود به این حوزه کم می‌کند. متأسفانه در 48 ساعت گذشته شاهد دانلود قسمت اول «شاهگوش» در اینترنت و تکثیر غیرقانونی آن در شهرهای حاشیه‌ای تهران بودیم و تنها فرش قرمزی که سازمان سینمایی می‌تواند در مسیر شبکه نمایش خانگی پهن کند، ایجاد بستر امن سرمایه‌گذاری است.

در ادامه مراسم داوود میرباقری، کارگردان و نویسنده سریال «شاهگوش»  این مراسم را ابتدا متعلق به عبدالله اسکندری دانست و ادامه داد: ما قدم اول به نسبت خوب برداشتیم، انشاءالله در این مسیر سختی که پیش رو داریم قدم‌های بعدی را با قدرت هرچه بیشتر و شکل و شمایل دراماتیک‌تر برداریم و ادامه کار را به مردم تقدیم کنیم.

وی افزود: برای این کار اهدافی را ترسیم کرده بودیم و الان احساس خوبی داریم و من احساس می‌کنم به یک درصدی از اهدافی که پشت کار طراحی کرده بودیم، نزدیک می‌شویم و امیدوارم این کار، شبکه سینمایی خانگی را به یک رقیب برای مجموعه‌های فعال تصویری تبدیل کنیم و فکر می‌کنم تبعات خوبی نیز داشته باشد.

کارگردان سریال مختارنامه تصریح کرد: از دوستانی که تقبل سرمایه‌گذاری برای این کار را پذیرفتند، سپاس‌گذارم و امیدوارم قسمت اول به قدری انگیزه‌بخش باشد که کار را با انگیزه بیشتری ادامه دهیم.

سپس حجت‌الله ایوبی، رئیس سازمان سینمایی در مراسم رونمایی از سریال «شاهگوش» اظهار داشت: یقین دارم فردا که تاریخ سینمای خانگی را خواهند نوشت، از دوران قبل و بعد از «شاهگوش» یاد می‌شود. ورود «شاهگوش» ‌به این عرصه تحول بزرگی خواهد شد. آقای میرباقری هر کاری کردند یک برند شد. از ایشان تشکر می‌کنم که دست سینمای خانگی را می‌گیرد. یقین دارم سینمای خانگی عرصه رقابت را در تصویر مفیدتر خواهد کرد.

وی ضمن تشکر از سرمایه‌گذاران عرصه فرهنگی و هنر نیز افزود: این افراد جزو شریف‌ترین افراد این مملکت هستند، کسانی هستند که حاضرند سرمایه خود را برای اعتلای فرهنگ کشور به خطر بیاندازند، به همین دلیل باید دست‌شان را بوسید.

رئیس سازمان سینمایی اظهار کرد: ما مدعی هستیم در عرصه فرهنگ حرف‌های گفتنی برای جهان امروز بسیار بسیار فراوان داریم؛ آقای میرباقری پروژه‌ای برای سیاوش دارند که امیدوارم روزی برسد و شرایط فراهم شود که به همه دنیا حرف‌مان را بزنیم. ما جزو مدیرانی هستیم که بر این امر واقفیم که مدیران فرهنگی در عرصه فرهنگ کاره‌ای نیستند و همه‌کاره تولیدکنندگان هستند.

ایوبی در پایان صحبت‌های خود بیان کرد: همه هنر ما باید این باشد که شرایط را عادی و طبیعی کنیم؛ این اراده وجود دارد که جلوی تکثیر غیرقانونی گرفته شود و فضای امنی ایجاد شود.

Author: bia2tafrih

ایوبی: میرباقری هرکاری کرد یک بِرَند شد/ باید از تکثیر غیرقانونی جلوگیری شود
Rate this post
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


مدیر سایت بیا تو تفریح


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 11 =