اشرفی: منتظر وفای به عهد ایوبی هستیم/ هم باید مالیات بپردازیم هم عوارض! - سایت تفریحی بیا تو تفریح

اشرفی: منتظر وفای به عهد ایوبی هستیم/ هم باید مالیات بپردازیم هم عوارض!

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

محمد قاصد اشرفی به عنوان رئیس انجمن سینماداران کشور در گفتگو با خبرنگار سینمایی سینماپرس در راستای جلسه تشکیل شده در رابطه با کاهش پرداخت مالیات های سینمایی با رئیس سازمان سینمایی، ضمن اشاره به این امر که با گذشت قریب به دو هفته از این جلسه هنوز اقدامی صورت نگرفته است، گفت: با این که دکتر ایوبی در این جلسه به تمامی سینماداران قول دادند که این موضوع ‌‍را پیگیری کنند؛ اما هنوز هیچ اقدامی صورت نگرفته است.

وی ادامه داد: تمامی سینماداران به همراه هیات مرکزی به حضور دکتر ایوبی رسیدیم، از مشکلات و وضعیت سینمایی کشور صحبت کردیم. از آن جایی که مشکلات زیادی که برای سینماداران در سال های گذشته رخ داده و سینماداران به دلیل عدم فروش فیلم ها و عدم حمایت دولت در شرایط بسیار بدی به سر می برند تمام این مشکلات را جمع بندی کردیم و با دکتر ایوبی در میان گذاشتیم و به صورت مکتوب هم خواسته هایمان را به وی ارائه دادیم.

اشرفی ضمن اشاره به مثبت طی شدن این جلسه، بیان کرد: جلسه بسیار خوبی بود و از نظر ما هم مثبت ارزیابی شد، قول هایی از سوی رئیس سازمان سینمایی به ما داده شد که قرار است در آینده ای نزدیک مشکلاتمان را پی گیری و مورد رسیدگی قرار دهند.

وی با برشمردن مشکلات سینماداران، اظهار داشت: از جمله مشکلاتی که سینماداران در این برهه از زمان با آن رو به رو هستند پرداخت عوارض شهرداری و مالیات ارزش افزوده است. در صورتی که براساس قانون، سینماداران مالیات ارزش افزوده را باید از مخاطبین بگیرند،؛ اما با توجه به شرایط اقتصادی که برای مردم به وجود آمده تا امروز سینماداران خودشان این مالیات را پرداخت و از مخاطبین دریافت نمی کنند. خواسته ما از دکتر ایوبی صحبت با اعضای شورای شهر بود چون سینماداران در ورشکستگی کامل قرار دارند. اگر سازمان مالیاتی، مالیات ارزش افزوده را به سینماداران ببخشد و از سینماها نگیرد در کنار آن عوارض شهرداری هم کم شود وضعیت سینماداران بهبود می یابد؛ اما هیچکدام از این ها تا به امروز عملی نشده و شرایطی هم که امروزه با توجه به این شش ماه آخر و نبود فیلم هایی که بتوانند وضع اقتصادی سینما را یک مقدار تغییر دهند باعث شده که سینماداران حتی نتوانند هزینه روزانه سینماها را تامین کنند.

رئیس انجمن سینماداران همچنین افزود: ما سینماداران علاوه بر کار فرهنگی و خدمات فرهنگی که به مردم و مخاطبین ارائه می دهیم، حداقل کاری که در این مدت انجام دادیم اشتغال زایی بوده به صورتی که 10 الی 12 نفر را در هر سینمایی برای کار مستقر کرده ایم. با این شرایط دولت باید در تمام زمینه ها از شهرداری و سازمان ها گرفته تا ارگان ها و وزارتخانه های دیگر، به سینما به عنوان یک مکان فرهنگی در ارائه خدمات فرهنگی نگاه کنند.

رئیس سینما ماندانا، اذعان کرد: ما اصلا توقع سود ار سینما نداریم؛ اما حداقل می خواهیم شرایط زندگی کردن را داشته باشیم و بتوانیم هزینه های روزمره سینما را پرداخت کنیم. به این دلیل که هزینه برق، گاز و مصارف روزانه سینما افزایش پیدا کرده و ما قادر به پرداخت هزینه های نیستیم و بسیار در تنگای مالی قرار داریم، همین جا مجددا از دکتر ایوبی خواهش می کنم که در اسرع وقت به وضعیت سینماهای ایران و سالن های آن رسیدگی کند تا بتوانیم چراغ سینماها را در شرایط فعلی روشن نگه داریم، فعالیت آن ها تعدیل نشود و سینماها بتوانند مانند سابق به مخاطبان خود خدمات ارائه دهند.

وی با اعلام آماری از مبلغ مالیات سینماداران، ادامه داد: به دلیل حجم مالی بالایی که سالن داران داشتند طی دو روز شروع به گرفتن مالیات ارزش افزوده از مخاطبان کردیم، سینماهای مدرن باید مبلغ 360 میلیون تومان از مخاطبین می گرفتند، سینمای ممتاز 300 میلیون تومان و سینماهای درجه یک  250 میلیون تومان باید از مخاطبین دریافت می کردند؛ اما از آن جا که مخاطبان برای خرید بلیط تمایل نشان نمی دادند و از طرفی با دریافت پیامی از دفتر دکتر ایوبی وضعیت با توقف رو به رو شد، بعد از این ماجرا رئیس سازمان سینمایی قول داد در اسرع وقت این امر را از شورای شهر، شهرداری و سازمان مالیاتی پی گیری کنند تا بتوانند به نحوی این بخشودگی را برای سالن های سینما ایجاد کنند.

اشرفی افزود: مسئله مهم دیگر موظف کردن سینماداران توسط قانون برای پرداخت مالیات ارزش افزوده بود با پرداخت این ارزش افزوده قانون به ما اعلام کرد که دیگر لازم به پرداخت عوارض شهرداری نیست به این دلیل که از مالیات ارزش افزوده ای که به حساب سازمان مالیاتی پرداخت می کنیم 2/04 درصد آن را بابت عوارض شهرداری ها برداشته می شود؛ شهرداری آن مبلغ را دریافت کرد اما مجددا از سینماداران طلب پنج درصد عوارض کرد. در صورتی که سازمان مالیاتی هم به صورت مکتوب به انجمن سینماداران اعلام کرده که شما از زمانی که مالیات ارزش افزوده را پرداخت کردید نباید عوارض شهرداری را پرداخت کنید؛ اما شهرداری ها چون قبول نمی کنند ما را در شرایط سختی قرار دادند و می گویند که شما حتما باید این عوارض را پرداخت کنید، اگر سینماها درآمدزایی داشته باشند اصلا در پرداخت این مالیات ها مشکلی پیش نمی آید متاسفانه سینماها به هیچ عنوان توجیه اقتصادی ندارند و قادر به حیات نیستند و اگر بودند 570 سالن سینمای ما تبدیل به نصف نمی شد. اکنون چندین نفر از همکاران ما تقاضای کاربری کردند چون برایشان مقرون به صرفه نیست و قادر به ادامه کار نیستند، از طرفی هم که اگر واقعا شرایطی مطرح شود که به حساب تغییر کاربری داده شود سالنی باقی نخواهد ماند و ما فردا نمی توانیم جاوبگوی آیندگانمان باشیم.

انتهای پیام/ح

Author: bia2tafrih

اشرفی: منتظر وفای به عهد ایوبی هستیم/ هم باید مالیات بپردازیم هم عوارض!
Rate this post
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


مدیر سایت بیا تو تفریح


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + دوازده =