20 درصد سنگ تراورتن كشور در استان مركزي توليد مي شود - بیا تو تفریح
468 60 x ADS
آخرین اخبار

خانه » اخبار ایران و جهان » 20 درصد سنگ تراورتن كشور در استان مركزي توليد مي شود

20 درصد سنگ تراورتن كشور در استان مركزي توليد مي شود


«محمدمهدي حسني» روز سه شنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: هم اينك ۸۲ معدن سنگ تراورتن با ظرفيت توليد دو ميليون و ۳۳۹ هزار و ۶۰۰ تن در سال در استان مركزي و به ويژه در شهرستان محلات فعال است كه با ۳۹۵هزار و ۹۷۹ميليون ريال سرمايه گذاري زمينه اشتغال يكهزار و ۴۳ نفر را فراهم كرده است.

وي اظهار كرد: تقاضاهاي توسعه معادن سنگ تراورتن در استان مركزي با وجود بازار پررونق اين نوع سنگ زياد است و بر اساس برنامه ريزي ها ظرفيت بهره برداري تراروتن در اين استان در سال آينده بيش از سه ميليون تن در سال هدفگذاري شده است.

معاون امور معدني سازمان صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان كرد: معادن سنگ استان مركزي و شهرستان محلات به عنوان قطب سنگ تراروتن، شهرت جهاني دارد و بهترين محصولات سنگ سفيد و كرم ساختماني دنيا به اين خطه اختصاص دارد.

حسني توضيح داد: با توجه به مزيت هاي كلان سنگ ساختماني استان مركزي، نمايشگاه بين المللي سنگ، معدن و صنايع وابسته از ۲۴ مهر ماه به مدت سه روز در محلات برگزار مي شود كه هدف از آن معرفي توانمندي هاي معدني در حوزه توليد ، فرآوري و صادرات است.

وي عنوان كرد: استان مركزي با ۳۸۰ معدن فعال هشتمين جايگاه معدني كشور را به خود اختصاص داده و ذخاير مواد معدني آن يك ميليارد و ۲۰۰ تن برآورد شده است.

وي بيان كرد: از ۶۸ نوع ماده معدني شناسايي شده كشور ۳۴ ماده معدني در استان مركزي وجود دارد كه هم اينك ۳۲ نوع آن بهره برداري مي شود.ك/۳

۵۶۰/ ۵۵۶/ ۱۵۳۹

Powered by WPeMatico

نظرات کاربران

تعداد نظرات ۰

ارسال نظر

مطالب شابه مطلب فوق

آخرین مطالب سایت