20 درصد سنگ تراورتن كشور در استان مركزي توليد مي شود - سایت تفریحی بیا تو تفریح

20 درصد سنگ تراورتن كشور در استان مركزي توليد مي شود

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.


«محمدمهدي حسني» روز سه شنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: هم اينك ۸۲ معدن سنگ تراورتن با ظرفيت توليد دو ميليون و ۳۳۹ هزار و ۶۰۰ تن در سال در استان مركزي و به ويژه در شهرستان محلات فعال است كه با ۳۹۵هزار و ۹۷۹ميليون ريال سرمايه گذاري زمينه اشتغال يكهزار و ۴۳ نفر را فراهم كرده است.

وي اظهار كرد: تقاضاهاي توسعه معادن سنگ تراورتن در استان مركزي با وجود بازار پررونق اين نوع سنگ زياد است و بر اساس برنامه ريزي ها ظرفيت بهره برداري تراروتن در اين استان در سال آينده بيش از سه ميليون تن در سال هدفگذاري شده است.

معاون امور معدني سازمان صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان كرد: معادن سنگ استان مركزي و شهرستان محلات به عنوان قطب سنگ تراروتن، شهرت جهاني دارد و بهترين محصولات سنگ سفيد و كرم ساختماني دنيا به اين خطه اختصاص دارد.

حسني توضيح داد: با توجه به مزيت هاي كلان سنگ ساختماني استان مركزي، نمايشگاه بين المللي سنگ، معدن و صنايع وابسته از ۲۴ مهر ماه به مدت سه روز در محلات برگزار مي شود كه هدف از آن معرفي توانمندي هاي معدني در حوزه توليد ، فرآوري و صادرات است.

وي عنوان كرد: استان مركزي با ۳۸۰ معدن فعال هشتمين جايگاه معدني كشور را به خود اختصاص داده و ذخاير مواد معدني آن يك ميليارد و ۲۰۰ تن برآورد شده است.

وي بيان كرد: از ۶۸ نوع ماده معدني شناسايي شده كشور ۳۴ ماده معدني در استان مركزي وجود دارد كه هم اينك ۳۲ نوع آن بهره برداري مي شود.ك/۳

۵۶۰/ ۵۵۶/ ۱۵۳۹

Powered by WPeMatico

20 درصد سنگ تراورتن كشور در استان مركزي توليد مي شود
Rate this post
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


مدیر سایت بیا تو تفریح


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + سیزده =