تقدير از نيم قرن فعاليت سينمايي «داريوش مهرجويي» - سایت تفریحی بیا تو تفریح

تقدير از نيم قرن فعاليت سينمايي «داريوش مهرجويي»

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.


به گزارش خبرنگار فرهنگي ايرنا، «عليرضا اسماعيلي» معاون پژوهشي اين فرهنگستان گفت: برنامه بزرگداشت‌ها امسال با برگزاري بزرگداشت سه پيشكسوت هنري و تجليل از مقام آنها براي زنده يادان «محمود جوادي ‌پور» و « منصوره حسيني» از اعضاي پيوسته فرهنگستان هنر و « احمد اسفندياري» از هنرمندان پيشكسوت و فعال كشورمان آغاز شد؛ كه علاوه بر مراسم بزرگداشت نمايشگاهي از آثار اين استادان به مدت يك ماه در موسسه «صبا» به نمايش در آمد و در ادامه دو برنامه بزرگداشت ديگر نيز تا پايان سال تدارك و برنامه ريزي شد.

اسماعيلي از برگزاري بزرگداشت «داريوش مهرجويي» خبر داد و گفت: مهرجويي از اعضاي پيوسته فرهنگستان هنر هستند كه علاوه بر وجه فيلمسازي آثار تاليفي و پژوهشي نيز دارند به همين مناسبت مراسم بزرگداشتي به پاس نيم قرن فعاليت سينمايي و پژوهشي ايشان از ۲۸ مهر ماه در ساختمان مركزي فرهنگستان هنر برگزار مي‌شود.

مراسم بزرگداشت نيم قرن فعاليت سينمايي و علمي «داريوش مهرجويي» يكشنبه (۲۸ مهر ماه) ساعت ۱۵ در تالار ايران فرهنگستان هنر برگزار مي‌شود.

** سه جايزه به مجموع جوايز بخش بين الملل سي امين جشنواره بين المللي فيلم كوتاه تهران اضافه شد

همزمان با تغيير در رويكرد ارزيابي آثار در بخش بين الملل از صرف انتخاب بهترين اثر مستند، داستاني، تجربي و انيميشن در سي امين دوره جشنواره سه جايزه با عنوان «بهترين تدوين»؛ «بهترين تصوير» و «بهترين فيلمنامه» نيز به مجموع جوايز جشنواره اضافه شد.

در اين دوره از جشنواره بهترين فيلم ها از منظر داوران بخش بين الملل نسبت به دريافت تنديس و جايزه نقدي در ۹ زير مجموعه «بهترين فيلم جهان اسلام»، «بهترين فيلم آسيا»، «بهترين فيلم داستاني»، «مستند»، «تجربي»، «پويانمايي» و «بهترين تدوين»، «تصوير» و «فيلمنامه تعلق» مي گيرد.

سي امين جشنواره بين المللي فيلم كوتاه تهران توسط انجمن سينماي جوانان ايران و به دبيري هاشم ميرزاخاني از ۲۲ تا ۲۸ مهرماه در تهران برگزار مي شود.

فراهنگ**۹۲۶۶**۱۵۸۸

Powered by WPeMatico

تقدير از نيم قرن فعاليت سينمايي «داريوش مهرجويي»
Rate this post
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


مدیر سایت بیا تو تفریح


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 1 =