نمايشگاه «خيال انگيز» در موزه فلسطين - سایت تفریحی بیا تو تفریح

نمايشگاه «خيال انگيز» در موزه فلسطين

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.


به گزارش خبرنگار فرهنگي ايرنا، پنجمين نمايشگاه آثار خوشنويسي و معرق فيض الله فيضي با عنوان «خيال انگير» با حضور استادعبدالله ملكي پور رييس اجرايي انجمن خوشنويسان تهران وجمعي از مسوولان و هنرمندان، در موزه هنرهاي معاصر فلسطين گشايش يافت.

در اين نمايشگاه، فيض الله فيضي هنرمندخوشنويس عضو انجمن خوشنويسان تهران، ۴۰ اثر خوشنويسي و معرق با مضمون آيات و روايات قرآني و احاديث ائمه اطهار و مضامين ادبي به نمايش گذاشته ست.

زلالي و رواني در آثار ارائه شده برگرفته از صفاي باطن هنرمند است. سطرهاي زيبا وحساب شده نشان از مشتاقي ودلدادگي هنرمند دارد كه زير نظر اساتيدي چون مرحوم «فتحعلي واشقاني فراهاني» و استاد «حسين احسنت» به كار هنري پرداخته است.

انتخاب مضامين عميق و تأثير گذار از آيات قرآن و متون برجسته ادبي از شاخصه‌هاي بارز نمايشگاه بود.

اين نمايشگاه تا پايان مهر ماه ادامه خواهد داشت.

علاقه‌مندان براي بازديد از اين نمايشگاه مي‌‌توانند به نشاني ميدان فلسطين، خيابان شهيد برادران مظفر، تقاطع خيابان بزرگمهر، شماره ۷۴ مراجعه كنند.

ساعات بازديد از اين نمايشگاه به غير از روزهاي تعطيل «شنبه تا چهارشنبه» ساعت ۱۰ تا ۱۷ و روزهاي پنجشنبه ساعت ۱۰ تا ۱۵ است.

** آغاز داوري مرحله دوم طراحي مجسمه‌هاي شهري

مرحله دوم ارسال آثار مسابقه طراحي مجسمه‌هاي شهري با ارائه ۳۸۷ اثر به دبيرخانه اين رويداد هنري به پايان رسيد.

در ادامه سلسله فعاليت‌هاي تخصصي سازمان زيباسازي در حوزه مجسمه‌سازي و به منظور ارتقاي كيفي محيط‌هاي شهري، اين سازمان را بر آن داشت تا برپايه تجارب به‌دست آمده، با آگاهي از ضعف‌ها و قوت‌ها و با مشاركت هنرمندان مجسمه‌ساز، اقدام به برپايي مسابقه طراحي مجسمه هاي شهري كنند.

به همين منظور فراخوان طراحي مجسمه‌هاي شهري در سه مرحله از سوي اين سازمان منتشر شد بر همين اساس مرحله دوم اين رويداد هنري با استقبال مجسمه سازان روبرو شد و ۱۹۶ هنرمند ۳۸۷ اثر حجمي خود را به دبيرخانه مسابقه طراحي مجسمه‌هاي شهري ارسال كردند.

بر همين اساس هيات داوران مرحله دوم مسابقه طراحي مجسمه‌هاي شهري متشكل ايرج محمدي، محمدسالاريان، غلامرضا خياطان، كامبيز صبري، كيوان پورنصري نژاد، سهند حساميان و سيمين اكرامي آثار را ارزيابي خواهند كرد.

مرحله اول اين مسابقه طراحي با ارسال ۲۶۰ اثر از ۱۴۴ مجسمه ساز برگزار شد و با داوري ناهيد سالياني، سيمين اكرامي، مرتضي نعمت الهي، غلامرضا خياطان، كوروش گلناري، كيوان پورنصري نژاد و سهند حساميان ۲۳ اثر براي حضور در فضاهاي شهري انتخاب شدند.

داوري آثار اين مسابقه در سه مرحله انجام خواهد شد و طرح‌ها برگزيده از سوي سازمان زيباسازي شهر تهران در فضاهاي شهري نصب خواهد شد.

** برگزاري نمايشگاه آثار هنري كودكان كار در فرهنگسراي ملل

همزمان با روز جهاني كودك، به همت موسسه حمايتي خانه مهر كودكان دروازه غار، «جشنواره آرزوهاي كودكان» شامل آثار هنري كودكان كار و زنان سرپرست خانوار در فرهنگسراي ملل به نمايش در آمد.

اين نمايشگاه كه درغرفه‌هاي كارهاي دستي كودكان كار و زنان سرپرست خانوار برگزار شده است، فردا (چهارشنبه ۱۷ مهرماه) آغاز به كار خواهد كرد و تا ۱۷ مهرماه از ساعت ۹ تا ۲۰ ميزبان علاقمندان است.

نمايشگاه آثار هنري و دستي كودكان، گريم كودكان، مسابقه نقاشي و آموزش حقوق كودكان از جمله برنامه‌‌هاي اين نمايشگاه است.

اين نمايشگاه با همكاري سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران و مديريت فرهنگي هنري منطقه يك در فرهنگسراي ملل واقع در بزرگراه آيت الله صدر، ميدان پيروز، خيابان قيطريه، بوستان قيطريه برگزار شده است.

فراهنگ**۹۲۶۶**۱۵۸۸

Powered by WPeMatico

نمايشگاه «خيال انگيز» در موزه فلسطين
Rate this post
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


مدیر سایت بیا تو تفریح


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 9 =