اجراي رايگان نمايش «شيش و هشت» براي دانشجويان تئاتر - سایت تفریحی بیا تو تفریح

اجراي رايگان نمايش «شيش و هشت» براي دانشجويان تئاتر

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.


به گزارش خبرنگار فرهنگي ايرنا، اين اثر نمايشي كه اجراي خود را از روز پنجشنبه (چهار مهرماه) آغاز كرده است، روز بيستم مهر به صورت رايگان از ساعت ۱۶ و ۳۰ دقيقه به صحنه مي رود.

همچنين هريك از دانشجويان مي توانند با يك همراه به تماشاي اين اثر نمايشي بنشينند. براي تهيه بليت همراه داشتن كارت دانشجويي و ارائه آن به گيشه تماشاخانه ايرانشهر الزامي است.

نمايش «شيش و هشت» داستان معلم عاشقي است كه به دليل جيرجير كفش هايش نمي تواند علاقه اش را به دختر پاسكال كفاش مطرح كند.

فرزين صابوني، الهام كردا، سيامك صفري، جواد پولادي و هدايت هاشمي بازيگران اين اثر نمايشي هستند.

** كارگاه بازيگري آتيلا پسياني و داريوش ارجمند

مركز هنرهاي نمايشي حوزه هنري، كارگاه‌هاي عملي- آموزشي بازيگري، توليد، بدن، تنفس و تربيت حس را در راستاي سياست‌ها و خط مشي‌هاي خود با موضوع «سبك زندگي» با حضور اساتيد برجسته تئاتر برگزار مي‌كند.

كارگاه «بازيگري» زير نظر آتيلا پسياني برگزار مي‌شود و داريوش ارجمند و سعيد مطلبي نيز كارگاه «توليد» را سرپرستي ‌خواهند كرد.

همچنين كارگاه «‌بدن» زير نظر رضا كشاورز و كارگاه «تربيت حس» زير نظر حسن خليلي‌ فر برگزار مي‌شود. ميكاييل شهرستاني نيز برگزاري كارگاه «تنفس» را برعهده خواهد داشت.

«سبك زندگي و خانواده»، «سبك زندگي و فرهنگ»، «سبك زندگي و آموزش»، «سبك زندگي و انقلاب»، «سبك زندگي و جوانان»، «سبك زندگي و اسلام»، «سبك زندگي و اوقات فراغت»، «سبك زندگي و سيره پيامبران و امامان»، «سبك زندگي و اعتياد»، «سبك زندگي و جنگ»، «سبك زندگي و تربيت» و «سبك زندگي و دانشگاه»، موضوعات اعلام شده براي برگزاري كارگاه‌هاي ياد شده را تشكيل مي دهند.

فرصت ثبت‌ نام براي حضور در اين كارگاه‌هاي عملي و آموزشي تا بيستم آذرماه ۹۲ اعلام شده و روز بيست و پنجم آذرماه از متقاضيان تست بازيگري به عمل خواهد آمد.

همچنين آغاز به كار كارگاه‌هاي از اول دي‌ ماه سال جاري خواهد بود.

در پايان برگزاري اين كارگاه‌ها، نمايش‌هايي توسط هنرجويان توليد و اجرا خواهد شد كه به افراد برتر اين توليدات جوايزي نيز اهدا مي‌شد.

ضمن اينكه نمايش‌هاي برتر نيز در حوزه هنري اجراي عمومي خواهند داشت و در صورت تاييد كيفيت آثار، اين آثار در سال آينده به جشنواره سراسري تئاتر سوره‌ي ماه راه خواهند يافت.

متقاضيان و علاقه‌مندان براي ثبت‌نام مي‌بايست به مركز هنرهاي نمايشي حوزه هنري به نشاني خيابان سميه،‌ نرسيده به خيابان حافظ مراجعه فرمايند. همچنين براي كسب اطلاعات بيشتر شماره تلفن‌هاي ۸۸۸۹۵۰۵۳ ، ۸۸۸۰۴۰۷۲ و ۸۴۱۷۲۴۱۳ پاسخگوي سوالات خواهد بود.

** جشن تولد قديمي ترين تماشاخانه فعال كشور برگزار مي شود

جمعه (۱۹ مهرماه) جشن تولد ۴۸ سالگي تماشاخانه سنگلج به عنوان قديمي ترين تماشاخانه فعال كشور با حضور هنرمندان، پيشكسوتان، مسئولان هنري كشور و مخاطبان اين تماشاخانه برگزار مي شود.

جشن تولد اين تماشاخانه با همكاري بنياد خيريه «بركت» و با يك روز تاخير، در ساعت ۱۶ با اجراي يك برنامه نمايشنامه خواني كه با كارگرداني بهزاد فراهاني اجرا مي شود برگزار خواهد شد.

اين جشن با حضور هنرمندان و مسوولان هنري كشور برگزار مي شود و كيك تولد ۴۸ سالگي تماشاخانه سنگلج نيز توسط يكي از پيشكسوتان تئاتر كشورمان بريده خواهد شد.

حضار علاقه مند به تماشاي نمايش «مضحكه دزدها» كه با كارگرداني هادي عامل در تماشاخانه سنگلج درحال اجراست نيز مي توانند پس از برگزاري جشن و اجراي نمايشنامه خواني بهزاد فراهاني، به تماشاي اين اثر نمايشي نيز بنشينند.

** سالن هاي دستگاه‌هاي دولتي در اختيار گروه‌هاي تئاتري قرارگيرد

يك نماينده مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اينكه امكانات دستگاه‌هاي دولتي نظير آمفي‌تئاترها و سالنها با پول بيت‌المال ساخته شده، خواستار اجازه به گروه‌هاي تئاتري براي استفاده از آنها شد.

«فاطمه رهبر» با اشاره به اينكه مجلس همواره به رونق اقتصاد تئاتر توجه ويژه داشته است ‌گفت: رونق اقتصاد تئاتر يكي از مسايل مهم مطرح ‌شده در سال هاي گذشته است و با توجه به اينكه كل كشور در سال ۹۲ با مشكل بودجه رو به رو است، اين موضوع اهميت مضاعفي پيدا كرده است.

اين نماينده مجلس در ادامه اظهار داشت: كمبود و نقصان در روند كار موجب مي‌شود اين موضوع در شهرستانها بيشتر از پايتخت، ظهور و بروز پيدا كند و بنابراين، پيشنهاد خوبي است كه امكانات ارگانهاي دولتي و نهادها در اختيار گروه‌ها و بخش خصوصي و غيردولتي قرار گيرد.

فراهنگ**۹۲۶۶**۱۵۸۸

Powered by WPeMatico

اجراي رايگان نمايش «شيش و هشت» براي دانشجويان تئاتر
Rate this post
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


مدیر سایت بیا تو تفریح


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + پنج =