پيام هاي روحاني حاكي از چهره واقعي و صلح طلب جمهوري اسلامي ايران است - سایت تفریحی بیا تو تفریح

پيام هاي روحاني حاكي از چهره واقعي و صلح طلب جمهوري اسلامي ايران است

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.


به گزارش ايرنا، وي در همايشي كه در رم با عنوان رياست جمهوري حسن روحاني، فرصتي براي گفت و گو با جامعه بين المللي برگزار شد، افزود: سخنراني آقاي روحاني در سازمان ملل بسيار هدفمند و هوشمندانه بود و من در پيام هاي رئيس جمهور ايران چهره واقعي جمهوري اسلامي را كه كاملا صلح طلب بود، مشاهده كردم و احساس مي كنم كه علايم مثبت و درستي از هر دو طرف منتقل شده است.

وي گفت: ايران در ۵ ماه اخير شاهد تحولات عمده اي در عرصه سياست خارجي و حتي داخلي بود و سياست هاي تدبير و اميد آقاي روحاني نيز امكان گفت و گوي سياسي را در جامعه جهاني هموارتر كرده است و اين امر هم در داخل و هم در خارج ايران با استقبال زيادي مواجه شده است .

نامبرده افزود: ايران بعد از حادثه ۱۱ سپتامبر همكاري هاي خوبي با جامعه بين المللي آغاز كرد اما متاسفانه در آن ايام با سياست هاي غلط رئيس جمهور آمريكا به عنوان محور شرارت ناميده شد و همين امر منجر به اختلال در همكاري ها شد. خوشبختانه اين رويكرد آمريكا در حال تغيير است و دولت ايتاليا نيز سياست هاي خوبي را آغاز كرده و اميدوارم اين تغيير رويكردها نتيجه عملي در ارتقاء مناسبات دو طرف داشته باشد.

اتوره روزاتو نماينده مجلس و رييس انجمن دوستي ايران و ايتاليا نيز در اين همايش ضمن تاكيد بر ادامه گفت و گوها با جمهوري اسلامي ايران گفت: بايد ابهامات موجود را برطرف و واقعيت ايران را به درستي درك كرد.

اين نماينده پارلمان ايتاليا افزود: با توجه به پيشينه تمدني و فرهنگي قوي ميان ايران و ايتاليا و همچنين سطح خوب روابط اقتصادي ميان دو كشور بايد به گفت و گو با تهران ادامه دهيم.

وي گفت: در سفري كه به تهران داشتيم با برخي از نمايندگان مجلس ايران نيز گفت و گو كرديم. اين پتانسيل در روابط دو جانبه كاملا مشهود است و بايد ابهامات موجود را برطرف و واقعيت ايران را به درستي درك كرد.

وي اظهار داشت: رفع مشكلات و ابهامات بالاخص در حوزه هسته اي، امري ضروري است . ايتاليا با اينكه عضو گروه ۱+۵ نيست اما علاقه مند به پيشرفت اين گفت و گوها است. رويدادهاي خاورميانه براي ايتاليا مهم است و ما بايد در اين حوزه فرهنگي و تمدني حضور قوي تري داشته باشيم و حضور ايران در اين منطقه نيز غير قابل انكار است .

خانم پروفسور پياچنتيني رئيس بخش علوم سياسي دانشگاه كاتوليكي شهر ميلان نيز با اشاره به مشاركت و ايفاي نقش نسل جوان ايران در عرصه سياسي، گفت : روحاني شخصيت مجرب و دنبال بازگرداندن شكوه ايران است شكوهي كه برگرفته از فرهنگ ، تمدن و تاريخ سرزمين ايران محسوب مي شود.

وي افزود: ايران تجربه خوبي در بسيج نخبگان و توده مردم در ايام جنگ تحميلي عراق عليه ايران دارد و امروزه نقش مهمي را در تحولات خاورميانه ايفا مي كند و هرگز به سوي ديكتاتوري پيش نرفته است و راي گيري ها و انتخابات نيز همه نشانگر اين مساله است .

وي گفت: ايران متفاوت از كشورهاي منطقه و همسايه خود است من اعتقاد به روابط فرهنگي دارم و شديدا از آن حمايت مي كنم .

آقاي اوگو اينتيني معاون سابق وزير خارجه ايتاليا نيز در اين همايش گفت: من معتقدم كه حل اختلافات ميان ايران با اتحاديه اروپا و آمريكا يك ضرورت است. ايتاليا در مناطق وسيعي از خاورميانه مثل عراق ، فلسطين ، افغانستان و لبنان ذينفع است و در اين مناطق حضور و نفوذ ايران بسيار زياد است.

وي افزود: نفوذ ايران در اين مناطق به آساني و ارزان به دست نيامده است بنابر اين ارتباط ايران و ايتاليا در ابعاد مختلف سياسي و اقتصادي حائز اهميت است.

آقاي ائونارد تودي مشاور وزارت امور خارجه ايتاليا هم گفت : ايران مهد صلح است ولي ما مي خواهيم كل خاورميانه و منطقه در صلح و صفا باشد و طبيعتا نقش ايران در اين زمينه كارساز و جدي است .ديپلماسي ايران مورد تائيد و تشويق بايد قرار بگيرد و ما در منطقه مديترانه و خاورميانه كه قلب فرهنگي جهان است بايد صلح را دنبال كنيم .

اين همايش با حضور بيش از ۱۲۰ شخصيت برجسته سياسي، پارلماني، اقتصادي و دانشگاهي ايتاليا، سفراي ايران در ايتاليا و واتيكان ، ديپلمات ها و برخي از ايرانيان مقيم اين كشور به ابتكار موسسه ايتاليايي Isiamed و با حمايت مجلس نمايندگان ايتاليا به مناسبت آغاز فعاليت مجدد انجمن دوستي و همكاري ايران و ايتاليا برگزار شد.

اروپام**۲۱۷۱**۱۴۳۶

Powered by WPeMatico

پيام هاي روحاني حاكي از چهره واقعي و صلح طلب جمهوري اسلامي ايران است
Rate this post
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


مدیر سایت بیا تو تفریح


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =