پيام صلح كودكان ايراني به بان كي مون رسيد - سایت تفریحی بیا تو تفریح

پيام صلح كودكان ايراني به بان كي مون رسيد

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.


به گزارش خبرنگار فرهنگي ايرنا، در مراسم رونمايي از تنديس درناي كاغذي كه امروز طي مراسمي در جشنواره كودكان و نوجوانان به عنوان نمادي از صلح طلبي جهاني در ميدان امام حسين (ع) شهر تاريخي اصفهان نصب گرديد ، نشاني اينترنتي امضاي نامه كودكان دنيا به سازمان ملل اعلام شد .

در اين مراسم نامه اي به صورت نمادين از سوي كودكان دنيا توسط شايان گودرزي عضو هيات داوران جشنواره فيلم كودك و نوجوان خطاب به بان كي مون دبيركل سازمان ملل جشنواره قرائت شد و نشاني اينترنتي http://www.ipetitions.com/petition/defend-the-rights-of-the-war-hit-children

نيز براي امضاي اين نامه از سوي علاقه مندان و حاميان صلح اعلام شد .

در متن نامه كودكان ايراني به بان كي مون آمده است: ما كودكان دنياييم . همه از دوست داشتن ما حرف مي زنند اما واقعا كسي به فكر ما هست ؟ آدم بزرگ ها از كودكيشان دور شده اند ، آنقدر دور كه حتي ديگر خواب دريا و آسمان را هم نمي بينند . يادشان رفته كه روزي دستهايشان پر از شاپركهاي مهرباني بود . ما كودكان بادبادكهاي دعا را از هر جاي دنيا به آسمان مي فرستيم تا خدا آنها را ببيند و صلح و دوستي را به دلها برگرداند . چقدر آشتي خوب است ، وقتي هواي صلح را نفس بكشيم همه شبيه هم مي شويم و با هم دنبال بهشت مي گرديم . بياييد دوباره خودمان را به خدا برسانيم .

آقاي بان كي مون ! ما از جنگ بيزاريم ، ما حتي دوست نداريم پدر و مادرمان با هم قهر كنند چون فكر مي كنيم اين هم يك جنگ كوچك است ، ما امضاءكنندگان اين نامه اعلام مي كنيم ديگر حتي درديكته ها و مشق مان هم نمي خواهيم از جنگ و ترور و اشغال بنويسيم ، و به جاي همه اين كلمات خيلي خيلي بد فقط مي نويسيم صلح ، دوستي ، آشتي ، مهرباني … آنقدر مي نويسيم تا فقط صلح نمره بيست بگيرد .

آقاي بان كي مون ! ما كودكان بيشتر از همه قرباني جنگ آدم بزرگها مي شويم ، بدون آن كه نقشي در جنگها داشته باشيم…

آقاي بان كي مون ! مي گويند شما رئيس سازماني هستيد كه نمايندگان تمام دنيا در آن جمع مي شوند . به آنها ديكته بگوئيد و وادارشان كنيد از صلح بنويسند . به آنها درس تاريخ بدهيد و به يادشان بياوريد كه ما همه پيروان پيامبران آسماني هستيم كه درس بزرگشان مهرورزيدن و صلح بود.

آقاي بان كي مون ! به نمايندگان همه دنيا بگوئيد انشاء از آشتي و دوستي بنويسند ، دستور بدهيد نقاشي بكشند درمورد دوست داشتن . بگوييد كودكان دنيا دارندگان بمب ها را دوست ندارند ، بگوييد براي دوست شدن با كودكان دنيا اول بايد تمام بمب‌هاي شيميايي را دور بريزند .

آقاي بان كي مون ! ما از شما كه رئيس هستيد مي خواهيم دستور بدهيد يك سازمان بزرگ و قدرتمند تشكيل شود تا از حقوق كودكان درگير جنگ دنيا دفاع كند . شما بخواهيد ، ما هم دعا مي كنيم و خدا هم حتما كمك مي كند . ما منتظريم تا عطر دلنشين گل صلح و دوستي در تمام دنيا بپيچد . در پايان از همه بزرگ تر ها هم كه همراه ما نامه را امضاء مي كنند متشكريم …

امضاء : منتظران صلح سراسر دنيا

سيد احمد ميرعلايي نيز در اين مراسم يادآور شد: اين مراسم در شهر هاي سردشت، حلبچه، دمشق و هيروشيما نيز برگزار خواهد شد.

وي به حادثه تلخ بمباران اتمي هيروشيما و كشته شدن هزاران كودك اشاره كرد.

همچنين در ادامه اين مراسم گره هاي نمادين فرش صلح و دوستي زده شد. ميرعلايي در اين باره توضيح داد كه در دست تهيه است در اينده نچندان دور به منزله پيام صلح و دوستي كودكان ايراني به بان كي مون اهدا مي شود.

بيست و هفتمين جشنواره بين المللي فيلم كودكان و نوجوانان با گرامي داشت نام پيامبر اكرم (ص) و با حضور هنرمندان داخلي و خارجي تا روز نوزدهم مهرماه در اصفهان برگزار مي شود.

فراهنگ(۳)**۹۱۷۳** ۱۴۱۸

Powered by WPeMatico

پيام صلح كودكان ايراني به بان كي مون رسيد
Rate this post
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


مدیر سایت بیا تو تفریح


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 6 =