يورش نظاميان و ماموران اطلاعاتي صهيونيست به مسجد الاقصي - بیا تو تفریح
468 60 x ADS
آخرین اخبار

خانه » اخبار ایران و جهان » يورش نظاميان و ماموران اطلاعاتي صهيونيست به مسجد الاقصي

يورش نظاميان و ماموران اطلاعاتي صهيونيست به مسجد الاقصي


گزارش تارنماي خبري البوابه به نقل از شاهدان حاكيست كه نظاميان ياد شده از جمله بيش از ۸۰ سرباز زن يونيفورم پوش از باب المغاربه وارد مجموعه شدند و در چند گروه به گشت زني در داخل مسجد الاقصي پرداختند.

به گفته شاهدان محلي، بيش از ۳۰ مامور اطلاعاتي و تعدادي صهيونيست تندرو نيز نظاميان صهيونيستي را همراهي مي كردند.

از سوي ديگر به گزارش فلسطين اليوم، يك مركز آماري فلسطيني كه عمليات تهاجمي صهيونيست ها در شهر قدس را رصد مي كند، از افزايش قابل توجه اين يورش ها در ماه سپتامبر خبر داد.

مركز داده هاي وادي حلوان در شهر سلوان در بيانيه اي اعلام كرد كه محوطه و صحن هاي مسجد الاقصي در ماه سپتامبر صحنه افزايش مخاطره آميز نظامي گري گروه هاي صهيونيست اعم از سياستمداران، تندروها و يا نظاميان بود، به گونه اي كه ميري ريجب رييس كميته داخلي كنست هم به طور رسمي خواستار تعيين يك جدول زماني براي استفاده مشترك مسلمانان و يهوديان از مسجد الاقصي شد.

مركز ياد شده افزود كه در طول ماه سپتامبر افزون بر يك هزار و ۵۰۰ تندروي صهيونيست از جمله وزير مسكن رژيم صهيونيستي و برخي از خاخام ها و گروه هاي هوادار بناي موهوم هيكل و همچنين نمايندگان كنست، تحت عنوان برپايي مناسك مذهبي، به حريم مسجد الاقصي تعدي كردند و بسياري از نمازگزاران در اين مسجد را هم هدف ضرب و شتم قرار دادند.

مجموعه مسجد الاقصي شامل مسجد قبه الصخره و مسجد الاقصي است و سومين مكان مقدس مسلمانان محسوب مي شود.

مترجمام/۹۲۴۲**۲۰۱۷

Powered by WPeMatico

نظرات کاربران

تعداد نظرات ۰

ارسال نظر

مطالب شابه مطلب فوق

آخرین مطالب سایت