وزير خارجه انگليس: منتظر پيشنهادهاي جدي ايران در مذاكرات هسته اي ژنو هستيم - سایت تفریحی بیا تو تفریح

وزير خارجه انگليس: منتظر پيشنهادهاي جدي ايران در مذاكرات هسته اي ژنو هستيم

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.


به گزارش ايرنا، ويليام هيگ كه عصر سه شنبه در پارلمان انگليس سخنراني مي كرد، گفت: من دو بار در حاشيه اجلاس مجمع عمومي سازمان ملل از جمله در قالب گروه ۳+۳ (۱+۵) با آقاي ظريف وزير خارجه ايران ديدار و گفت و گو كردم.

وي افزود: من همچنين گفت و گوهاي بيشتري را روز دوشنبه و در جريان يك تماس تلفني با وي انجام دادم.

هيگ اظهارداشت: روشن است كه رييس جمهوري جديد و وزيرخارجه جديد ايران در مقايسه با گذشته ي اخير، با شيوه اي بسيار مثبت تر كشور خود را نمايندگي مي كنند. ترديدي نيست كه لحن سخنان و ملاقات ها كاملا متفاوت است.

وي گفت: ما توافق كرديم كه مذاكرات در مورد برنامه هسته اي ايران را هفته آينده و طي روزهاي ۱۵ و ۱۶ اكتبر (۲۳ و ۲۴ مهر) در ژنو سوييس از سر بگيريم.

ما در انتظار ديدن پيشنهادهاي جدي ايران در ادامه تمايل اظهار شده آنان در مورد ضرورت پيشرفت سريع در مذاكرات هستيم.

وي تاكيد كرد: اين براي روابط ايران با جامعه بين المللي بسيار مهم خواهد بود كه تغيير در مواضع و لحن با اقدامات قاطع و رويكرد مناسب به مذاكرات همراه شود.

وزير خارجه انگليس افزود: ما نبايد لحظه اي فراموش كنيم كه تا امروز، ايران به شش قطعنامه شوراي امنيت سازمان ملل و چندين قطعنامه شوراي حكام آژانس بين المللي انرژي اتمي بي اعتنا بوده و سانتريفيوژهاي بيشتري را نصب كرده است.

وي اظهارداشت: در غياب تغييرات در اين سياست ها، ما همچنان به حفظ تحريم هاي سنگين ادامه خواهيم داد. يك تغيير قابل توجه در سياست هاي انگليس يا غرب در قبال برنامه هسته اي، نيازمند انجام تغييرات ملموس و ثابت شده در اين برنامه است.

وي گفت: در عين حال ما بايد صداقت دولت ايران را بطور كامل آزمايش كنيم و به همين دليل مهم است كه كانال هاي ارتباطي ما براي اين كار باز باشد.

وي در ادامه سخنان خود به روابط تهران – لندن اشاره كرد و افزود: آقاي ظريف وزير خارجه ايران و من درباره چگونگي فعال كردن روابط دوجانبه ايران و انگليس گفت و گو كرديم. روابط ديپلماتيك دو كشور از زمان تخريب مجموعه ديپلماتيك ما در تهران در سال ۲۰۱۱ و نقض كنوانسيون وين و همچنين راي مجلس ايران به تنزل روابط ديپلماتيك با انگليس، دچار عقبگرد شديدي شده است.

دو طرف درك مي كنند كه با توجه به اين تاريخچه، پيشرفت در روابط دو جانبه نيازمند يك روند گام به گام و متقابل است. وزير خارجه ايران و من توافق كرديم مسئولان وزارت خارجه دو كشور براي گفت و گو در اين زمينه ها ديدار كنند. نخستين ديدار از اين نوع قبلا برگزار شده و ديدار بعدي هفته آينده در ژنو برگزار خواهد شد.

هيگ گفت: اين گفت و گوها مسائل مختلف از جمله تعداد و شرايط كاركنان سفارتخانه هاي دو كشور و بازيدهاي نوبه اي براي بازرسي اماكن ديپلماتيك را در بر مي گيرد.

وي افزود: من در گفت و گو با آقاي ظريف تصريح كردم كه ما مهياي برقراري تماس هاي مستقيم بيشتر و بهبود روابط دوجانبه هستيم.

وي اظهارداشت: ما موافقت كرديم هر دو كشور كاردار غير مقيم خود را براي اجرايي كردن روند بازسازي روابط دوجانبه و از جمله فراهم كردن مقدمات بازگشايي سفارتخانه ها و همچنين گفت و گو در مورد ساير موضوعات موردعلاقه منصوب كنند.

وزير خارجه انگليس در بخش ديگري از سخنان خود گفت: ما نبايد مشكلات پيش رو را دست كم بگيريم. ايران ساختار قدرت پيچيده اي دارد. در ايران صداهايي هستند كه موافق تمايل بيان شده دولت شان به منظور پيشرفت در مذاكرات هسته اي و نزديكي با غرب نيستند.

وي افزود: پيشرفت در روابط ما با ايران نيازمند اعتماد دو جانبه است تا بهبود روابط را پايدار كند. اما آمادگي براي چنين پيشرفتي با تمايل ما براي يافتن يك راه حل مسالمت آميز براي منازعه هسته اي همبسته است. حقيقت اين است كه ما با مردم ايران دشمني نداريم.

اروپام**۳۴۵

Powered by WPeMatico

وزير خارجه انگليس: منتظر پيشنهادهاي جدي ايران در مذاكرات هسته اي ژنو هستيم
Rate this post
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


مدیر سایت بیا تو تفریح


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − پنج =