همكاري هاي ايران و تاجيكستان گسترش مي يابد - سایت تفریحی بیا تو تفریح

همكاري هاي ايران و تاجيكستان گسترش مي يابد

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.


به گزارش ايرنا ، رشيد عبدالله در گفت و گو با رسانه هاي محلي، همكاري هاي دوشنبه با تهران را براي جمهوري تاجيكستان مهم و كليدي عنوان كرد و افزود: طي سال هاي اخير ايران به يك شريك مهم راهبردي تاجيكستان ، بويژه در زمينه اقتصادي تبديل شده است.

رشيد عبدالله با اشاره به شروع به كار دولت جديد ايران به رياست حسن روحاني گفت: هم اكنون روحاني تيم كاري خود را با جديت تشكيل داده و براي چهار سال رياست جمهوري خود برنامه ريزي راهبري كرده است.

اين محقق گفت: بدون شك ايجاد روش هاي جديد در مناسبات با جهان خارج ، مخصوصا با كشور هاي غربي و دولت هاي حوزه خليج فارس در اولويت سياست هاي دولت روحاني قرار دارند.

عبدالله اظهار داشت: رييس جمهوري ايران و تيم او براي توسعه همكاري هاي دو جانبه ، مخصوصا در اجراي طرح هاي مهم راهبردي در زمينه هاي انرژي و حمل و نقل و ارتباطات براي تاجيكستان توجه بيشتري خواهند داشت و با همين هدف در مرداد سال جاري همراه خان ظريفي وزير امور خارجه تاجيكستان از جمهوري اسلامي ايران بازديد و با حسن روحاني نيز ملاقات كرد.

به گفته اين تحليلگر سياسي ،حضور امامعلي رحمان رييس جمهوري تاجيكستان در مراسم تحليف حسن روحاني افزود: در حاشيه اين مراسم وي با حسن روحاني ملاقات و طرفين به طور عمومي مسايل همكاري هاي دو جانبه را مورد بررسي قرار دادند و رييس جمهوري تاجيكستان از حسن روحاني دعوت كرد كه تا به تاجيكستان سفر رسمي داشته باشد و اين دعوت از جانب ايشان پذيرفته شد.

وي گفت: ملاقات دوم رحمان با روحاني در حاشيه نشست سازمان همكاري هاي شانگهاي ،ماه گذشته در بيشكك پايتخت قرقيزستان برگزار شد.

عبدالله گفت: رييس جمهوري اسلامي ايران در برنامه خود براي لغو تحريم هايي كه عليه كشورش اعمال شده است ، توجه بيشتري دارد و تلاش خواهد كرد با انجام گفت و گو با سران كشور هاي امريكا ، انگليس، فرانسه و اتحاد اروپا و همچنين روسيه مسايل را حل و فصل نمايد.

تحليلگر تاجيك گفت: جمهوري اسلامي ايران در اجراي برنامه هاي خود در تاجيكستان خيلي صادق است و مطمئنا ايران در دوره جديد سياسي ، سرمايه گذاري در اين كشور را توسعه مي دهد.

وي گفت: همكاري هاي وسيع اقتصادي ايران و تاجيكستان از سال هاي گذشته آغاز و در طول اين مدت طرح و پروژه هاي متعدد و زيربنايي در تاجيكستان به اجرا در آمده است .

وي گفت: هم اكنون در تاجيكستان ۲۰۰ شركت ايراني به طور گسترده در زمينه هاي مختلف فعاليت دارند.

آساق**ه.ص**۱۶۶۳**۵۹۸۱

Powered by WPeMatico

همكاري هاي ايران و تاجيكستان گسترش مي يابد
Rate this post
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


مدیر سایت بیا تو تفریح


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − دو =