هشدارهاي امنيتي رييس جديد سازمان اطلاعاتي ام آي 5 انگليس - سایت تفریحی بیا تو تفریح

هشدارهاي امنيتي رييس جديد سازمان اطلاعاتي ام آي 5 انگليس

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.


به گزارش ايرنا، اندرو پاركر كه ارديبهشت ماه امسال رياست ام آي ۵ را برعهده گرفت، امشب نخستين سخنراني خود را در موسسه خدمات متحده سلطنتي لندن (راسي) و در پشت درهاي بسته انجام داد. مخاطبان وي افراد برگزيده اي از نهادهاي دولتي انگليس بودند.

وي در اين سخنراني كه بخش هايي از آن در اختيار رسانه ها قرار گرفت، گفت: افشاگري درباره تكنيك هاي جمع آوري اطلاعات توسط ستاد ارتباطات دولت (جي سي ايچ كيو) صدمات زيادي را وارد كرد. اين اطلاعات در واقع امتياز و هديه اي به تروريست ها بود كه بتوانند هروقت اراده كردند مخفي شوند و يا عليه ما حمله كنند.

وي نامي از ادوارد اسنودان مامور سابق سازمان جاسوسي سيا كه اخيرا اسناد مهمي را از طريق روزنامه گاردين لندن درباره شيوه هاي جاسوسي سازمان هاي اطلاعاتي آمريكا و انگليس افشا كرد، نبرد ولي در مجموع از اين شيوه هاي جاسوسي و جمع آوري اطلاعات دفاع كرد و آن را براي تامين امنيت عمومي ضروري خواند.

وي گفت: ما نمي توانيم بدون برخورداري از ابزارهاي لازم كار كنيم… آيا اين قابل پذيرش است كه ما به گونه اي عمل كنيم كه تروريست ها بتوانند در شيوه هاي ارتباطي خود از دسترس و نظارت ام آي ۵ يا ستاد ارتباطات دولت در امان باشند؟

پاركر افزود: جزييات توانايي ها و قابليت هايي كه سازمان هاي جاسوسي دارند در واقع حاشيه برتري آنها نسبت به تروريست ها است و اين ويژگي نبايد آسيب ببيند.

وي مدعي شد: گزارش هاي تهيه شده توسط ستاد ارتباطات دولت (جي سي ايچ كيو) نقش حياتي در تامين امنيت كشور و شهروندان ما دارد. ما با تهديدات بين المللي مواجه هستيم و اين ستاد سرنخ هاي مهم اطلاعاتي را براي ما فراهم مي كند.

بر اساس اسنادي كه اسنودان در اختيار روزنامه گاردين قرار داده بود، ستاد ارتباطات دولت انگليس با همكاري سازمان هاي اطلاعاتي آمريكا عليه شهروندان خود جاسوسي مي كند و اطلاعات شخصي مربوط به تماس هاي تلفني و آن لاين آنان را بدون اجازه قانوني جمع آوري و نگهداري مي كند.

رييس ام آي ۵ اظهارداشت: انگليس مدت ها است كه با پيچيده ترين و غيرقابل پيش بيني ترين تهديدات تروريستي مواجه است و محافظت از كشور در مقابل خطرات و تهديدات متنوع كار ماموران ما را سخت تر مي كند.

وي با اشاره به تهديدات القاعده و ديگر گروههاي افراطي، معارضان ايرلندي و برخي افراد كه بصورت منفرد عمل مي كنند، گفت: ام آي ۵ امروز بيش از هر زمان ديگري در جبهه هاي مختلف با تهديدات عليه امنيت ملي انگليس مبارزه مي كند.

وي يكي از چالش هاي پيش روي ام آي ۵ را تغييرات سريع فناوري ها و حملات آن لاين و سايبري اعلام كرد.

پاركر در بخش ديگري از سخنان خود گفت: چند هزار اسلام گراي افراطي در انگليس زندگي مي كنند كه مردم اين كشور را هدفي مشروع براي حملات خود مي دانند.

رييس سازمان جاسوسي ام آي ۵ حضور تروريست هاي انگليسي در سوريه را نيز تاييد كرد و افزود: دلايل زيادي وجود دارد كه ما در آينده درباره سوريه نگران باشيم. در حال حاضر تعداد رو به افزايشي از پرونده هاي ما به نوعي با سوريه مرتبط است كه عمده آنها درباره كساني است كه براي جنگ به سوريه مي روند و يا قصد دارند در آينده چنين كاري بكنند.

وي افزود: گروه النصره و ديگر گروههاي افراطي سني در سوريه با القاعده هم رديف شده اند تا حمله به كشورهاي غربي را تحريك كنند.

بر اساس گزارش هاي رسانه اي در انگليس در حال حاضر چند صد نفر از شهروندان اين كشور در كنار تروريست هاي سوريه مي جنگند و احتمالا در آينده با ديدگاه هايي افراطي تر به انگليس باز خواهند گشت.

رييس سازمان جاسوسي ام آي ۵ در ادامه گفت: در حالي كه تهديدات ناشي از حملات بزرگ تروريستي تقريبا ناپديد شده ولي بطور كامل از بين نرفته است.

وي افزود: در عين حال خطر حملات كوچك تروريستي و يا افرادي كه بطور منفرد عمل مي كنند، افزايش يافته است.

پاركر اظهارداشت: در مجموعه فكر نمي كنم تهديدات تروريستي در حال حاضر نسبت به گذشته بدتر شده باشد ولي اين تهديدات اكنون نسبت به گذشته پراكنده تر، پيچيده تر و غيرقابل پيش بيني تر هستند.

وي ياد آور شد كه از سال ۲۰۰۰ ميلادي تاكنون بطور متوسط سالانه يك يا دو توطئه عمده تروريستي در انگليس وجود داشته است و بعيد است كه اين روند در آينده نزديك تغيير كند.

اين مقام امنيتي انگليس همچنين گفت: زندگي واقعي با فيلم هاي سينمايي فرق مي كند و غير ممكن است كه بتوان بطور صد در صد مردم و كشور را در مقابل تهديدات تروريستي محافظت كرد.

وي اعلام كرد از سال ۲۰۰۱ تا سال ۲۰۱۳ ميلادي مجموعا ۳۳۰ نفر در انگليس در ارتباط با جرايم تروريستي دادگاهي و محكوم شده اند.

پاركر ۵۰ ساله كه ۳۰ سال سابقه فعاليت در سازمان هاي جاسوسي و اطلاعاتي انگليس دارد، اوايل امسال از سوي ترزا مي وزير كشور به عنوان مديركل جديد ام آي ۵ منصوب و جايگزين جانتان ايوانس شد.

وي از سال ۲۰۰۷ ميلادي تا پيش از انتصاب به سمت مديركلي ام آي ۵، سمت معاونت اين سازمان اطلاعاتي را در اختيار داشت.

بر اساس گزارش رسانه هاي محلي، وي در بخش هاي ضدجاسوسي، مبارزه با جرايم سازمان يافته و تروريسم در خاورميانه و ايرلند شمالي كار كرده است.

به گفته تلويزيون اسكاي نيوز، پاركر همچنين مسئوليت اصلي واكنش سازمان هاي امنيتي انگليس به حملات تروريستي سال ۲۰۰۵ به متروهاي لندن را بر عهده داشت كه منجر به توسعه ظرفيت ضدتروريسم و همچنين شبكه هاي منطقه اي سازمان ام آي ۵ شد.

ام آي ۵ در كنار ام آي ۶ يا سازمان اطلاعات خارجي، مهمترين دستگاه هاي امنيتي و جاسوسي انگليس به شمار مي روند.

ام آي ۶ تحت نظر وزارت خارجه انگليس قرار دارد و رييس آن به وزير خارجه گزارش مي دهد.

اروپام**۳۴۵

Powered by WPeMatico

هشدارهاي امنيتي رييس جديد سازمان اطلاعاتي ام آي 5 انگليس
Rate this post
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


مدیر سایت بیا تو تفریح


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 5 =