نمايشگاه بين المللي كتاب فرانكفورت با حضور ايران افتتاح شد - سایت تفریحی بیا تو تفریح

نمايشگاه بين المللي كتاب فرانكفورت با حضور ايران افتتاح شد

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.


به گزارش ايرنا، برزيل به عنوان كشور مهمان اين دوره از نمايشگاه بين‌المللي كتاب فرانكفورت، با ?? نويسنده، ??? عنوان عمومي و ??? رمان، مطرح‌ترين آثار ادبي ـ هنري ـ علمي اين كشور را در ??? متر مربع به علاقمندان عرضه مي‌كند.

سه روز نخست از نمايشگاه پنج روزه كتاب فرانكفورت،به بازديدكنندگان تخصصي و سرمايه گذاران حوزه نشر و كتاب اختصاص دارد و در ? روز پاياني آن، بازديدكنندگان غيرحرفه‌اي نيز مي‌توانند از غرفه‌هاي كتاب ديدن كنند.

پيش بيني مي شود كه درمدت برپايي اين نمايشگاه بين المللي نزديك به ۳۰۰ هزار نفر از آن بازديد كنند.

يكي از ويژگي‌هاي نمايشگاه امسال،حضور نويسندگاني است كه آثار خود را با سرمايه شخصي در دنياي مجازي منتشر مي‌كنند.

به گفته يورگن بوس، مدير نمايشگاه بين‌المللي كتاب فرانكفورت، ناشران كشورهاي آلماني‌زبان، تنها ?? درصد از شركت‌كنندگان در اين بازار بين‌المللي نشر را تشكيل مي‌دهند و ?? درصد باقيمانده به بنگاه‌هاي نشر جهاني اختصاص داده شده است. در اين ميان سهم كشورهاي آسيايي، نسبت به سال‌هاي پيش بيشتر است.

جمهوري اسلامي ايران نيز از جمله كشورهايي است كه همچون سال هاي گذشته تازه ترين آثار خود در حوزه كتاب و نشر را در اين نمايشگاه بين المللي در معرض ديد علاقمندان قرار مي دهد.

به گفته محمد عظيمي مديرعامل موسسه نمايشگاه هاي فرهنگي ايران‌،جمهوري اسلامي در اين رويداد فرهنگي در غرفه اي به مساحت ۴۰۰ متر آثار و تاليفات نويسندگان و ناشران خود را ارائه خواهد كرد.

معرفي ايران امروز و معرفي نمايشگاه بين المللي كتاب تهران به ناشران خارجي، ارايه محصولات فرهنگي در حوزه هاي كودك و نوجوان، ارائه اطلاعاتي در مورد خليج فارس،ادبيات پايداري،كتاب هاي ديني مرتبط با پيامبر اعظم (ص)،كتاب هاي دانشگاهي و حوزوي و شعر و ادب از جمله برنامه هاي غرفه ايران در نمايشگاه ۲۰۱۳ فرانكفورت اعلام شده است.

توزيع دو هزار و ??? نسخه كتاب مقررات بيست و هفتمين نمايشگاه بين المللي كتاب تهران بين ناشران،برپايي ميزگردهاي تخصصي درمورد ترجمه ،مسائل مربوط به نشر ايران پس از انقلاب اسلامي، كپي رايت در ايران ، ظرفيت هاي نشر جمهوري اسلامي براي تعامل با جامعه بين الملل،بسترهاي نشر الكترونيك در ايران،مسائل تحريم و تعامل در نشر بين الملل و معرفي ظرفيت هاي نشر ايران از ديگر مباحث قابل طرح در غرفه جمهوري اسلامي عنوان شده است.

برگزاري روزحافظ و گوته در نمايشگاه به مناسبت بزرگداشت حافظ – بيستم مهر ماه – از برنامه هايي است كه در طول برگزاري نمايشگاه كتاب فرانكفورت در غرفه جمهوري اسلامي برپا خواهد شد.

نمايشگاه بين‌المللي كتاب فرانكفورت، يكي از مهمترين رويدادهاي فرهنگي جهان است كه هر ساله به طور متوسط ۳۰۰ هزار نفر را به خود جلب مي‌كند كه همه به هواي فرهنگ و ادبيات به نمايشگاه مي‌آيند.

امسال بيش از ۷ هزار بنياد و ناشر از حدود صد كشور جهان در نمايشگاه شركت مي‌كنند. بيش از ۴۰۰ هزار كتاب، نشريه، نقشه و رسانه‌هاي تازه در اشكال و تكنيك‌هاي گوناگون عرضه مي‌شود.

در اين نمايشگاه هزاران نويسنده و سناريست، اديب ،مؤلف و ويراستار، روزنامه‌نگار و خبرنگار شركت مي‌كنند. نمايشگاه ميداني گسترده در اختيار صدها بنگاه چاپ و نشر، كتابخانه و كتابفروشي، طراح و مترجم و ويراستار قرار مي‌دهد تا با گسترش همكاري‌ها، فعاليت‌هاي خود را پربارتر كنند.

اروپام** ۱۷۰۱** ۳۴۰۴

Powered by WPeMatico

نمايشگاه بين المللي كتاب فرانكفورت با حضور ايران افتتاح شد
Rate this post
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


مدیر سایت بیا تو تفریح


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 9 =