468 60 x ADS
آخرین اخبار

خانه » اخبار ایران و جهان » معاون نخست وزير تركيه تكذيب كرد

معاون نخست وزير تركيه تكذيب كرد


به گزارش ايرنا ، معاون نخست وزير تركيه پس از نشست مسوولان نهادهاي مختلف تركيه در مورد پناهجويان سوري در اين كشور امروز در گفت وگو با خبرنگاران احداث ديوار حائل در مرز اين كشور با سوريه را تكذيب كرد.

برخي از رسانه هاي جمعي تركيه پيش از اين از تصميم دولت آنكارا در باره احداث ديواري حائل در مرزهاي تركيه و سوريه براي ممانعت از ورود قاچاقچيان سوري به اين كشور خبر داده بودند.

آتالاي با رد اين ادعا گفت: چنين مساله اي صحت ندارد ولي تركيه براي كنترل هاي مرزي در مرز اين كشور با سوريه تدابير جديدي اتخاذ كرده است.

وي به جزييات اين تدابير اشاره اي نكرد.

معاون نخست وزير تركيه در پاسخ به سووالي در باره فعاليت هاي نهادهاي مدني داخلي و خارجي در اردوگاه هاي پناهجويان سوري در داخل تركيه و يا انتقال كمكهاي انساني به شهروندان سوري از خاك اين كشور افزود : اين نهادها در انجام فعاليتهاي خود بايد با هماهنگي وزارتخانه هاي امور خارجه و كشور تركيه عمل كنند.

آتالاي گفت: در حال حاضر بيش از ۲۰۰ هزار پناهجوي سوري در ۲۱ اردوگاه چادري و كانتينري در تركيه اسكان يافته اند و ۴۰۰ هزار شهروند سوري نيز به هزينه شخصي در تركيه اقامت دارند.

احزاب مخالف دولت تركيه ، دولت اين كشور را به كمك به گروه هاي افراطي و تروريستي در سوريه از طريق نهادهاي كمك هاي بشر دوستانه متهم كرده اند.

خاورم**۲۰۱۲**۲۳۰**۱۵۸۶

Powered by WPeMatico

نظرات کاربران

تعداد نظرات ۰

ارسال نظر

مطالب شابه مطلب فوق