كارآمدي توفيقي در دوره قبلي وزارت وي به دانشگاهيان اثبات شده است - بیا تو تفریح
468 60 x ADS
آخرین اخبار

خانه » اخبار ایران و جهان » كارآمدي توفيقي در دوره قبلي وزارت وي به دانشگاهيان اثبات شده است

كارآمدي توفيقي در دوره قبلي وزارت وي به دانشگاهيان اثبات شده است


« گئورگ قره پتيان » روز چهارشنبه درگفت و گو با خبرنگار فرهنگي ايرنا اظهار داشت: همانطور كه دكتر روحاني تاكيد داشته اند؛ در شرايط فعلي كشور به افرادي نياز داريم كه به حوزه مسووليت خود تسلط كامل داشته باشند و به فكر تجربه اندوزي نباشند چراكه فرصت آزمون و خطا وجود ندارد.

استاد رشته مهندسي برق دانشگاه صنعتي اميركبير، ايفاي مسووليت «جعفر توفيقي» در معاونت هاي مختلف وزارت علوم و همچنين تجربه دوساله وزارت را از نقاط قوت وي برشمرد و گفت: توفيقي با بخش هاي مختلف آموزش عالي و دانشگاه ها آشنايي و تسلط دارد و من هم به عنوان يك عضو هيات علمي، دوره وزارت وي را درك كرده و كارآيي توفيقي را مشاهده كرده ايم.

وي به برخورد سياسي برخي رسانه ها با موضوع انتخاب وزير آينده علوم انتقاد كرد و گفت: متاسفانه در برخي رسانه ها گفته مي شود كه فلان شخصيت، فلان گرايش سياسي دارد و به ويژگي ها و توانايي هاي تخصصي افراد كمتر توجه مي شود درصورتيكه براي اعضاي هيات علمي، تسلط و توان حرفه اي مديران و مسوولان در اولويت است.

**توفيقي با عينك سياسي به آموزش عالي نگاه نمي كند

قره پتيان با بيان اينكه توفيقي در مواجهه با مسائل آموزش عالي، عينك سياسي برچشم نمي گذارد، خاطرنشان كرد: توفيقي، سرپرستي وزارت علوم را در دولتي برعهده گرفته است كه رويكرد اعتدال و اميد را در پيش گرفته است بنابراين انتظار مي رود وزير اين دولت هم مسائل را با همين رويكرد اعتدالي دنبال كند.

وي ادامه داد: خوشبختانه در دوران سرپرستي توفيقي در وزارت علوم نيز شاهد همين عملكرد و سياست هستيم و تغييرات محدودي هم كه صورت گرفته در راستاي مقابله با تندروي ها و يكسونگري ها بوده است.

اين استاد دانشگاه، ثبات را لازمه پيشرفت دانست و گفت: تغييرات ناگهاني به ضرر كشور است و اميدواريم در آينده نيز شاهد تداوم سياست فعلي در آموزش عالي باشيم.

وي خاطرنشان كرد: يكي از بزرگترين مشكلاتي كه در دانشگاه هاي كشور وجود دارد اين است كه جناح بندي هاي سياسي مانع فعاليت هاي مشترك افراد دركنار يكديگر مي شود درحاليكه از دانشگاه و دانشگاهيان، انتظاري بيش از اين مي رود.

قره پتيان افزود: دانشگاهيان به ويژه اعضاي هيات علمي بايد بتوانند عقايد يكديگر را تحمل كنند و اجازه بحث و گفت وگو بدهند و به ياد داشته باشند كه همه ما براي يك هدف كه همان، اعتلاي كشورمان است تلاش مي كنيم.

به اعتقاد وي مجموعه آموزش عالي زماني مي تواند به اهداف آموزشي و پژوهشي خود جامه عمل بپوشاند كه دانشگاهيان و اعضاي هيات علمي بتوانند همكاري خوبي با هم داشته باشند و درصورت ترويج فرهنگ همكاري و نقدپذيري در جامعه، بسياري از مشكلات فعلي ما حل خواهد شد.

استاد دانشگاه صنعتي اميركبير با ابراز تاسف از تحمل اندك شهروندان و جامعه به طور كل، تاكيد كرد: بايد در فرهنگ خود، ائتلاف را بپذيريم و همانگونه كه در كشورهاي زيادي، نيروهاي سياسي با يكديگر ائتلاف مي كنند ياد بگيريم همديگر را حذف نكنيم و با ائتلاف به هم افزايي برسيم.

فراهنگ(۴)**۱۰۵۵**۱۵۸۸

Powered by WPeMatico

نظرات کاربران

تعداد نظرات ۰

ارسال نظر

مطالب شابه مطلب فوق

آخرین مطالب سایت