سياستهاي حزب حاكم عدالت و توسعه تركيه ضد منافع غرب نبود - سایت تفریحی بیا تو تفریح

سياستهاي حزب حاكم عدالت و توسعه تركيه ضد منافع غرب نبود

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.


به گزارش ايرنا، وي در مقاله اي كه امروز سه شنبه در روزنامه استار به چاپ رسيد ، با اشاره به اينكه در آغاز روي كار آمدن حزب حاكم عدالت و توسعه نگراني در مورد تغيير محور تركيه از غرب وجود داشت،نوشت : مسوولان حزب عدالت و توسعه بر اين نكته كه غرب نبايد هراسي از اين حزب داشته باشد، تاكيد داشتند.

به نوشته آكدوغان، پس از پيروزي حزب عدالت و توسعه در انتخابات پارلماني در ۱۱ سال قبل، اردوغان اولين سفر خود را به كشورهاي اروپايي انجام داد و محور نزديكي به كشورهاي اروپايي را در صدر برنامه هاي خود قرار داد.

وي مي نويسد: حزب حاكم عدالت و توسعه در طول ۱۱ سال اقتدار خود در تركيه اين نكته را كه بر ضد غرب نيست به اثبات رسانده است .

به گفته آكدوغان، در چنين شرايطي نگراني ها از تركيه نيز تغيير يافت. اين كشور به عنوان يك عضو پيمان آتلانتيك شمالي ناتو تمامي وظايف محوله را انجام داد.

آكدوغان با انتقاد تند از اتحاديه اروپا در ممانعت از عضويت تركيه در اين اتحاديه نوشت: اتحاديه اروپا، تركيه را در اسلكه نگه داشته ولي مانع از ورود اين كشور به بندر اتحاديه اروپا مي شود و اتحاديه اروپا در رابطه خود با تركيه مجبور به پنهان ساختن خود در پشت سر بخش يوناني نشين قبرس شد و اين مساله انتقادهاي دولت آنكارا را به همراه داشت ولي اين انتقادها به معناي ضديت با غرب نبود.

خاورم**۲۰۱۲**۲۳۰**۱۵۸۶*

Powered by WPeMatico

سياستهاي حزب حاكم عدالت و توسعه تركيه ضد منافع غرب نبود
Rate this post
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


مدیر سایت بیا تو تفریح


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 1 =