سفير هلند در مسكو احضار شد - سایت تفریحی بیا تو تفریح

سفير هلند در مسكو احضار شد

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.


به گزارش ايرنا به نقل از وزارت امور خارجه روسيه، رون وان دارتل سفير هلند در روسيه روز سه شنبه به وزارت امور خارجه روسيه احضار و در اداره اول اروپاي اين وزارتخانه يادداشت اعتراضي به وي تسليم شد.

در اين يادداشت، اعتراض روسيه به ضرب و شتم دميتري بورودين رايزن سفارت روسيه در هلند به دست ماموران پليس اين كشور اعلام شد.

در يادداشت همچنين رفتار پليس هلند در قبال ديپلمات روس غيرقابل قبول خوانده و بر لزوم مجازات عاملان اين اقدام و عذرخواهي دولت اين كشور تاكيد شده است.

مساله رفتار خشن پليس هلند با ديپلمات روس موجب بروز تنش شديد در روابط روسيه و هلند شده است.

ولاديمير پوتين رييس جمهوري روسيه امروز اين اقدام پليس هلند را تقبيح كرد و آن را نقض آشكار كنوانسيون وين خواند و گفت كه در انتظار توضيح و عذرخواهي دولت هلند و مجازات عاملان آن است.

وي افزود: با توجه به رفتار طرف هلندي در اين زمينه اقدام مي كنيم.

به گزارش رسانه هاي روسيه، حمله به دميتري بورودين رايزن سفارت روسيه در هلند روز يكشنبه گذشته انجام گرفت و چند نفر ملبس به لباس نظامي به بهانه واهي رفتار خشن با كودكان، اين ديپلمات روس را در برابر خانواده اش كتك زدند.

ماموران پليس پس از ضرب و شتم ديپلمات روس را به اداره پليس برده و تا صبح در آنجا نگهداشتند و سپس بدون عذرخواهي وي را آزاد كردند.

روابط روسيه و هلند در يك هفته اخير به دنبال توقيف يك كشتي سازمان صلح سبز تحت پرچم كشور هلند توسط مرزبانان روسي پرتنش شده است.

اين كشتي كه آركتيك سان رايز نام دارد، هفته گذشته با ۳۰ خدمه كه دو نفر از آنها تابعيت هلندي دارند، وارد آبهاي قطبي روسيه شده و افراد واقع در آن با استقرار بر عرشه يك سكوي شناور روسي تلاش كردند مانع استخراج نفت توسط شركت روسي گازپروم نفت شوند.

نيروهاي مرزباني روسيه اين كشتي را توقيف و ۳۰ خدمه آن را دستگير كردند و تا كنون تلاش هاي دولت هلند براي آزادي اين افراد بي نتيجه بوده است.

وزير امور خارجه هلند اعلام كرده است كشورش براي آزادي اين افراد به ديوان بين المللي كشتيراني دريايي تحت نظارت سازمان ملل شكايت مي كند.

اروپام/۲۲۴۲**۵۱۸** ۳۴۰۴

Powered by WPeMatico

سفير هلند در مسكو احضار شد
Rate this post
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


مدیر سایت بیا تو تفریح


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + شش =