سبك زندگي هشدار به يك تهديد نسبت به سلامت جامعه اسلامي است - سایت تفریحی بیا تو تفریح

سبك زندگي هشدار به يك تهديد نسبت به سلامت جامعه اسلامي است

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.


به گزارش ايرنا، «محمدرضا مخبر دزفولي» روز سه شنبه در جلسه كميسيون سبك زندگي اسلامي و ايراني دبيرخانه شوراي عالي انقلاب فرهنگي ضمن تشكر از فعاليت هاي انجام شده، گفت: بحث پيرامون برنامه‌هاي رسانه‌اي به ويژه برنامه رسانه ملي در مورد سبك زندكي اسلامي و ايراني بسيار مورد نياز است.

وي افزود: موضوع سبك زندگي در سالهاي ابتدايي انقلاب اسلامي هم مورد توجه بوده است و ما نمود سبك زندگي اسلامي و ايراني را در سالهاي دفاع مقدس مشاهده كرديم.

مخبردزفولي خاطرنشان كرد: جامعه اسلامي ما در دهه سوم حيات انقلابي خود به مانند يك پيكره سالم و توانمند با تهديد شبيخون فرهنگي كه از محمل سبك زندگي نهايت بهره را مي‌برد مواجه شده است.

وي به طرح موضوع سبك زندگي از جانب رهبر معظم انقلاب اسلامي اشاره كرد و گفت: رهبر معظم انقلاب به مانند يك طبيب دلسوز و بينا متوجه اين تهديد شده‌اند و همه دلسوزان را به اين موضوع متوجه كرده‌اند.

عضو هيات علمي دانشگاه تهران تصريح كرد كه در حوزه فرهنگ در عين توجه به خصوصيت زمانبر بودن فعاليت‌هاي فرهنگي بايد به اقدامات كوتاه مدت هم توجه شود.

وي يادآور شد: ايالات متحده آمريكا در راهبرد دراز مدت سياست خارجي خود، تغيير سبك زندگي در جهان را يك راهبرد اصلي براي بسط و گسترش سلطه خود در دستور كار دارد.

دبير شوراي عالي انقلاب فرهنگي بر لزوم استمرار جلسات با فعالان رسانه‌اي تاكيد كرد و حمايت اين شورا از نظريه‌پردازي مبدعانه و نوآورانه در اين خصوص را اعلام كرد.

رييس كميسيون سبك زندگي اسلامي و ايراني نيز در اين نشست گزارشي از روند فعاليت هاي انجام شده در اين كميسيون ارائه كرد.

«عليرضا علي احمدي» به اولين سالگرد طرح موضوع سبك زندگي توسط مقام معظم رهبري اشاره كرد و افزود: خوشبختانه در همين يك سال كه از طرح موضوع سبك زندگي اسلامي و ايراني توسط مقام معظم رهبري مي‌گذرد، موضوع فوق در عرصه نخبگان و عمومي جامعه، حاي خود را باز كرده است.

وي تاكيد كرد: دبيرخانه شوراي عالي انقلاب فرهنگي به عنوان ستاد اصلي راهبري موضوع سبك زندگي ضمن اعلام آمادگي براي انتشار آثار تأليف شده در اين موضوع، از تحقيقات و پژوهش‌هاي حول موضوع سبك زندگي حمايت خواهد كرد.

علي احمدي اظهار داشت: ما در موضوع سبك زندگي بايد به اسناد بالادستي مانند فرمايشات مقام معظم رهبري، قانون اساسي، سند چشم‌انداز ۱۴۰۴ و اسناد مصوب شوراي عالي انقلاب فرهنگي توجه داشته باشيم.

در ادامه جلسه مدير و تعدادي از برنامه‌سازان شبكه دو سيما به ارائه گزارشي از فعاليت‌هاي اين شبكه حول محور سبك زندگي اسلامي و ايراني پرداختند.

در اين گزارش با توجه به مأموريت اين شبكه در موضوع كودكان و خانواده به مواردي مانند توجه به خانواده گسترده در همه ابعاد و احياي مفهوم خويشاوندي، محور قرار گرفتن كليد واژه « خانواده مدبر» پرهيز از هيجانات رسانه‌اي رايج، احياي نقش مادري و اداره خانواده و استفاده از پيام رساني غيرمستقيم اشاره شده است.

فراهنگ(۱)**۱۰۵۵**۱۵۸۸

Powered by WPeMatico

سبك زندگي هشدار به يك تهديد نسبت به سلامت جامعه اسلامي است
Rate this post
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


مدیر سایت بیا تو تفریح


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × یک =