رهبر گروه افراطي و ضداسلامي ليگ دفاعي انگليس كناره گيري كرد - بیا تو تفریح
468 60 x ADS
آخرین اخبار

خانه » اخبار ایران و جهان » رهبر گروه افراطي و ضداسلامي ليگ دفاعي انگليس كناره گيري كرد

رهبر گروه افراطي و ضداسلامي ليگ دفاعي انگليس كناره گيري كرد


به گزارش ايرنا، تلويزيون اسكاي نيوز انگليس روز سه شنبه گزارش داد: تامي رابينسون رهبر ليگ دفاعي انگليس (ايي دي ال) و كوين كارول يكي ديگر از بنيانگذاران آن اعلام كرده اند كه اين گروه را ترك مي كنند.

اين تلويزيون انگليسي گفت: آنان اعلام كرده اند كه ديگر قادر نيستند عناصر افراطي گروه را كنترل كنند.

به گفته اسكاي نيوز، تامي رابينسون گفته است كه خطر عناصر راست افراطي را درك كرده و به همين دليل از مدت ها قبل موضوع ترك ليگ دفاعي انگليس را مدنظر داشته است.

اين گروه نژادپرست و ضداسلامي در سال ۲۰۰۹ ميلادي تاسيس شد و با برگزاري تظاهرات و تجمعات خشونت بار عليه مسلمانان و سياه پوستان در شهرهاي مختلف انگليس و ايجاد درگيري با پليس و مخالفان خود به شهرت رسيد.

اعضاي اين گروه راست افراطي همچنين به حمله به مساجد و مدارس اسلامي و آتش زدن تعدادي از آنها طي ماههاي اخير متهم شده اند.

رابينسون با تاكيد مجدد بر ديدگاه هاي ضداسلامي و نژادپرستانه خود اعلام كرده است كه برگزاري تظاهرات خياباني ديگر موثر و سازنده نيست و وي قصد دارد ديدگاه هاي خود را بدون خشونت و از راه هاي بهتري پيگيري كند.

يك سخنگوي گروه ليگ دفاعي انگليس نيز با تاييد كناره گيري تعدادي از رهبران اين گروه اعلام كرده است كه ليگ دفاعي انگليس به رغم اين تحولات به راه خود ادامه خواهد داد؛ خروج تعدادي از رهبران به معناي پايان عمر اين گروه نخواهد بود.

اين سخنگو افزود: اعضا و هواداران ليگ دفاعي انگليس طي هفته هاي پيش رو، نحوه ادامه فعاليت هاي خود را مورد بحث و بررسي قرار خواهند داد.

اروپام**۳۴۵

Powered by WPeMatico

نظرات کاربران

تعداد نظرات ۰

ارسال نظر

مطالب شابه مطلب فوق