رشد كيفي بتن در كشور نيازمند توجه جدي است - سایت تفریحی بیا تو تفریح

رشد كيفي بتن در كشور نيازمند توجه جدي است

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.


به گزارش خبرنگار اقتصادي ايرنا، محمد شكرچي زاده روز سه شنبه در يازدهمين همايش روز بتن با بيان اينكه سرانه مصرف بتن در كشور از سرانه مصرف در دنيا بيشتر است، افزود: سرانه مصرف بتن در حالي حدود ۹۰۰ كيلوگرم است كه اين سرانه مصرف در دنيا حدود ۵۰۰ كيلوگرم برآورد شده است.

وي سپس تصريح كرد: اغلب واحدهايي كه با نشان استاندارد به توليد بتن مي پردازند استاندارد را رعايت نمي كنند ضمن اينكه بين ۳۰ تا ۳۵ درصد از سيمان كشور در توليد بتن با كيفيت و استاندارد استفاده مي شود و بر حدود ۷۰ درصد از سازه هاي بتن نظارتي نمي شود.

رييس مركز تحقيقات راه، مسكن و شهرسازي با اشاره به اقدامات صورت گرفته در زمينه تدوين آيين نامه هاي استاندارد بتن اظهار داشت: بيش از ۹۰ درصد بتن ها در دنيا افزودني دارند اما در كشور ما اين رقم كمتر از ۵ درصد است بنابراين نمي توانيم از ظرفيت واقعي بتن استفاده كنيم.

وي با تاكيد بر اينكه يكي از مهمترين مصارف بتن درابنيه است، افزود: بتن در ساخت پل ها، بنادر و اسكله ها كاربرد زيادي دارد اما به جرات مي توان گفت كه بدنه وزارت راه با اين مقوله آشنايي زيادي نداشته، در صورتي كه بتن هاي معمولي نبايد در سازه هاي مهم استفاده شود.

وي تصريح كرد: افزايش نرخ صنعتي سازي ساختمان هاي بتني و تحقيق و توسعه فرهنگ سازي سيمان هاي آميخته از مواردي است كه بايد مورد توجه قرار گيرد.

رييس مركز تحقيقات راه، مسكن و شهرسازي با اشاره به اينكه بيش از ۹۵ درصد بتن هاي مورد مصرف در سازه هاي مختلف مقاومت ۲۵ تا ۳۰ درصدي دارند، افزود: بتن ۱۴۰۴ از برنامه هايي است كه مركز تحقيقات پيگير آن است با مقاومت بتن را در آن سال به ۵۰ مگاپاسكال برساند كه پيش بيني مي كنيم تا ۵ سال ديگر به ۴۰ برسانيم.

وي با بيان اينكه در كشورهاي پيشرفته دنيا ۲۰۰ مگاپاسكال مقاومت بتن است، گفت: بنابراين رقم ۵۰ عدد بالايي نيست و عملي خواهد بود.

يازدهمين همايش روز بتن با حضور وزير راه و شهرسازي و جمعي از محققين و متخصصين صنعت بتن كشور امروز در محل مركز تحقيقات راه، مسكن و شهرسازي برگزار شد.

اقتصام (۳) ** ۱۵۷۴**۱۶۰۱**

Powered by WPeMatico

رشد كيفي بتن در كشور نيازمند توجه جدي است
Rate this post
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


مدیر سایت بیا تو تفریح


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − پنج =