ديپلماسي فرهنگي را با جديت دنبال مي كنيم - سایت تفریحی بیا تو تفریح

ديپلماسي فرهنگي را با جديت دنبال مي كنيم

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.


«علي جنتي» روز سه شنبه در حاشيه مراسم تكريم و معارفه معاونان جديد مطبوعاتي، حقوقي و مجلس و فرهنگي وزارت ارشاد، با حضور در جمع خبرنگاران، به سووالات آنها پاسخ گفت.

وي به اولويت هاي وزارت ارشاد در آينده نزديك اشاره كرد و گفت: بحث اقتصاد فرهنگ‌ و هنر و ارزش بخشيدن به فعاليت‌هاي فرهنگي هنري به نحويكه هنرمندان بتوانند روي پاي خود بايستند و محصولات خود را ارائه دهند از جمله اولويت‌هاي مهم است.

جنتي درباره ديگر اولويت‌هاي كاري خود گفت: در شوراي فرهنگ عمومي به بحث فرهنگ عمومي مي‌پردازيم و آسيب‌هايي كه فرهنگ عمومي كشور دارد را شناسايي خواهيم كرد.

به گفته وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي، راه ‌حل ‌هايي در حال ارائه شدن است و در اجرا همه دستگاه‌هايي كه به نوعي درگير فرهنگ عمومي هستند بايد همكاري كنند تا بتوانيم در جهت ارتقاء سطح فرهنگ عمومي كار كنيم.

** چاپ تصاوير مفسده انگيز از بانوان محل اشكال است

جنتي در پاسخ به سووال خبرنگار ايرنا مبني بر چاپ تصاوير بانوان بر روي كالاها و محصولات فرهنگي و نيز اعلام اداره چاپ وزارت ارشاد مبني بر ممنوعيت آن، گفت: چاپ تصوير بانوان بر روي كالاها اشكال ندارد، اما اگر نوع چاپ و تصوير بگونه اي مفسده انگير باشد، محل اشكال است.

وي تاكيد كرد: چاپ تصاوير در برخي نشريات تخصصي همچون خياطي اگر بنحوي با قانون مطابقت داشته باشد مي توان آن را منعكس كرد.

** به برگزاري جشنواره «افق‌ نو» كمك مي‌كنيم

جنتي در پاسخ به سووالي درباره تعطيلي جشنواره «افق نو» گفت: متولي اين جشنواره وزارت ارشاد نيست اما بايد به اجراي آن كمك كنيم.

وي افزود: ما هيچگاه درصدد تعطيلي آن نبوده ايم و اگر هم تعطيل شده از جانبي ديگر بوده است.

** امكانات فرهنگي و هنري به دورترين نقاط كشور بايد برسد

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در بخش ديگري از سخنان خود تاكيد كرد: امكانات فرهنگي و هنري به دورترين نقاط كشور بايد برسد بنحويكه در همه نقاط كشور همگان بتوانند به شكل برابر از آن استفاده كنند.

به گفته جنتي، اين سياست‌ها گرچه كار زيادي مي‌برد اما دولت تلاش خود را در اين زمينه انجام مي‌دهد.

** در حوزه كتاب تغييرات اساسي صورت مي گيرد

جنتي در پاسخ به سووال خبرنگاري درباره تغيير در مديريت اداره كتاب گفت: با توجه به نكاتي كه گفته شد و نيز سياست‌هاي دولت جديد، بطور حتم بايد تغيير اساسي انجام دهيم.

** بيمه هنرمندان قطع نشده است

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي همچنين درباره بيمه هنرمندان نيز توضيح داد: بيمه هنرمندان هيچوقت قطع نشد، اما با توجه به مطالبات سازمان تامين اجتماعي از صندوق حمايت از نويسندگان و هنرمندان، آنها تهديد به قطع بيمه كردند كه با هماهنگي قرار شد بخشي از مطالبات را بپردازيم و همچنان آنها خدمات خود را ارائه دهند.

** زيرمجموعه هاي وزارت ارشاد همديگر را خنثي نكنند

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در مورد قائم مقام امور شعر و ادب و فعاليت او و موازي‌كاري با معاونت امور فرهنگي نيز توضيح داد: سياست ما اين است كارها را بگونه‌اي انجام دهيم كه زيرمجموعه‌ها يكديگر را خنثي نكنند و موازي‌كاري نيز نداشته باشيم.

** جشنواره هاي فجر در موعد مقرر برگزار مي شوند

جنتي در پاسخ به اين سووال كه نهادهاي تابع وزارت چون سازمان سينمايي بودجه كافي ندارند و جشنواره هايي همچون فيلم فجر در آينده برگزار خواهد شد يا نه، گفت: با توجه به تنگناهاي مالي در حوزه فرهنگ و نيز ساير حوزه ها، سعي داريم با صرفه جويي، جشنواره ها را در موعد مقرر برگزار كنيم.

** مشكلات چاپ و نشر بزرگترين مساله وزارت ارشاد است

جنتي همچنين درباره شاخص‌ترين برنامه وزارت ارشاد در حمايت از صنعت نشر گفت: طبيعتا مشكلات چاپ و نشر، بزرگترين مساله ارشاد است و امروز نيز با تعدادي از ناشران كه صحبت مي‌كردم، عمده‌ترين مشكل آنها بالا بردن هزينه‌هاي چاپ و پايين بودن مشتريان كتاب بود.

وي گفت: بايد تلاش مي كنيم در داخل كشور يا چاپخانه‌هايي را ايجاد كنيم كه بتوانند به صورت مدرن اقدام به چاپ كتاب كند و يا كارخانجات كاغذ را در داخل راه‌اندازي كنيم.

به گفته وزير ارشاد، طبيعتا اين مسايل اگر در شرايط شكوفايي مالي كشور بود مي‌توانستيم ظرف يك سال و نيم به آن سامان دهيم اما در شرايط كنوني بايد با تامل بيشتر اين كار صورت گيرد.

فراهنگ(۴) ** ۱۳۵۵ ** ۱۶۳۰ ** ۱۰۷۱

Powered by WPeMatico

ديپلماسي فرهنگي را با جديت دنبال مي كنيم
Rate this post
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


مدیر سایت بیا تو تفریح


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 5 =