درخشنده: اساسنامه خانه سینما می‌توانست بدون هیاهو و اتلاف وقت زودتر از اینها تصویب شود - سایت تفریحی بیا تو تفریح

درخشنده: اساسنامه خانه سینما می‌توانست بدون هیاهو و اتلاف وقت زودتر از اینها تصویب شود

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

به گزارش خبرنگار سینما پرس بعد از اینکه قانونی شدن اصناف و اساسنامه خانه سینما به طور رسمی اعلام شد و به تصویب رسید پوران درخشنده کارگردان «هیس..دختر ها فریاد نمی زنند» در گفت و گو با خبر نگار سینما پرس گفت: بحثی که صنوف قانونی باشند که نیاز سینمای ایران بود چون ما هیچ چیز قانونی نداشتیم و اگر مشکلی برای صنفی یا شخصی در اصناف پیش می آمد چگونه می خواست پیگیر باشد و چه راهی باید مشکلاتش را حل می کرد؟ چگونه اصناف مختلف در سینما احقاق حق کنند؟ پس اینکه اصناف قانونی باشند صد در صد مورد نیاز سینمای ایران بود و با این اوصاف حالا با قانونی شدن اساسنامه و صنوف جایگاه خانه سینما جایگاهی است که می توان حقوق اصناف را از پایگاه آن طلب کرد و از این پایگاه مسائل صنفی پیگیری حقوق اصناف را به صورت قانونی دنبال کرد.

وی در ادامه در پاسخ به اینکه آیا این هیاهوها ، فشار هایی که برای پیش برد حرکت های غیرقانونی انجام می شد و اختلاف میان سینماگران ارزش داشت که خانه سینما قانونی شود اظهار داشت: به نظر بنده این همه زمان که با هیاهوی بسیار گذشت دستاوردش قانونی شدن و پذیرفتن آن از سوی اهالی سینما دستاورد بزرگی بود و می شد بدون اینکه این همه زمان از دست بدهیم یا این همه جنجال و حرف و حدیث به میان بیاید همه قانون را بپذیریم و سینمایمان را به سمت جایگاهی که همه سینما گران می خواهند برسانیم.

درخشنده تصریح کرد: بهتر آن بود زمان از دست نمی دادیم و همه اهالی سینما جمع می شدیم و اعضای خانه سینما و صنوف همه برای حقوق سینما گران و تمام آنهایی که در این سینما کار می کنند تلاششان را متوجه پیگیری حقوق اصناف و قانونی شدن می کردند و اصلا مهم نیست چه کسی در هیئت مدیره باشد یا چه کسی مدیر باشد مهم این است که هر کسی در این مسند باشد از حقوق همه دفاع کند و این جایگاهی باشد تا پیگیر مشکلات تمام اهالی سینما باشد و واقعا مهم نیست چه کسی در چه جایگاهی باشد و این باید جایگاهی باشد تا بتوانیم از آنجا حرف هایمان را بزنیم و نماینده ای باشد برای تمام تلاش گران عرصه سینما.

کارگردان فیلم سینمایی «هیس دختران فریاد نمی زنند» در پایان تصریح کرد: خیلی زوتر باید این اتفاقات می افتاد و اکنون هم نباید زمان از دست بدهیم. صنوف باید خیلی زود نماینده هایشان را معرفی کنند و اینگونه خانه سینما خانه همه اعضا  از سینمای ایران است و همه مساوی و برابر خواهند بود و تلاش می کنیم حقوق سینما گران را مطالبه و پیگیری کنیم.


انتهای پیام/ا/ن.ف

Powered by WPeMatico

درخشنده: اساسنامه خانه سینما می‌توانست بدون هیاهو و اتلاف وقت زودتر از اینها تصویب شود
Rate this post
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


مدیر سایت بیا تو تفریح


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 19 =