حدود يك ميليارد نفر در جهان گرسنه هستند - سایت تفریحی بیا تو تفریح

حدود يك ميليارد نفر در جهان گرسنه هستند

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.


به گزارش خبرنگار علمي ايرنا ، دارا دربندي امروز – سه شنبه – در نشست خبري اعلام برنامه هاي روز جهاني غذا در محل دفتر ملل متحد در تهران افزود: برنامه جهاني غذا به ملتها در ايجاد شبكه هاي تامين غذا و تغذيه براي حفظ زندگي و معيشت ملل مختلف ياري مي رساند.

وي خاطر نشان كرد: برنامه جهاني غذا به عنوان آژانس پيشگام سازمان ملل متحد در مبارزه با گرسنگي ، برنامه هايي را در دور افتاده ترين ، خطرناك ترين و فراموش شده ترين نقاط جهان اجرا مي كند.

دربندي اظهار داشت: هدف از اجراي اين برنامه اطمينان از دسترسي افراد ضعيف و آسيب پذير، به وِيژه كودكان به غذاي كافي و مناسب در زمان مناسب است .

دربندي كمك هاي غذايي به گرسنه ترين گرسنگان جهان ، حفظ معاش افراد ، تامين غذاي مغذي براي افراد ناتوان و همچنين ايجاد ثبات در جوامع را از ديگر اهداف برنامه جهاني غذا دانست .

وي خاطر نشان كرد : اين برنامه جهاني هر ساله كمك هاي غذايي خود را در اختيار بيش از ۹۰ ميليون نفر در بيش از ۷۰ كشور فقير جهان قرار مي دهد .

سخنگوي برنامه جهاني غذا در ايران اضافه كرد: ايران طي سه سال گذشته از جمله ۵ كشور برتر دنيا در زمينه اطلاع رساني در خصوص گرسنگي قرار داشته است .

به گفته وي در نقشه گرسنگي جهان، كشورها و مناطق با رنگهايي مشخص شده اند كه شرايط و وضعيت آنها را از لحاظ تغذيه و گرسنگي نشان مي دهد كه در اين ميان ايران از نظر رنگ و جايگاه با كشورهاي توسعه يافته يكسان است.

سخنگوي برنامه جهاني غذا تاكيد كرد : ايران با وجود داشتن ۷۵ ميليون نفر جمعيت، از لحاظ مبارزه با گرسنگي و تغذيه خوب در جايگاه مطلوبي قرا دارد.

به گفته دربندي نجات جان افراد و حمايت از امرار معاش در مواقع اضطراري ، جلوگيري از گرسنگي حاد و سرمايه گذاري براي آمادگي مقابل بلاياي طبيعي ، بازگرداندن و بازسازي زندگي و امرار معيشت بعد از جنگ و بلاياي طبيعي ، كاهش گرسنگي مزمن و سوء تغذيه و همچنين تقويت توانايي ملت ها براي مهار گرسنگي از اهداف پنجگانه برنامه جهاني غذا است.

قرار است برنامه هاي ويژه روز جهاني غذا ۲۱ مهر ماه در سالن كتابخانه ملي با حضور جمعي از هنرمندان، ورزشكاران و سفيران كشورها و نمايندگان سازمان ملل در ايران برگزار شود.

در اين روز برنامه هاي متنوعي از جمله اجراي گروه موسيقي رستاك و معرفي ۳۰ نفر هنرمند به عنوان ياوران غذا برگزار مي شود.

علمي (۳)**۱۳۵۴**۱۵۹۹

Powered by WPeMatico

حدود يك ميليارد نفر در جهان گرسنه هستند
Rate this post
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


مدیر سایت بیا تو تفریح


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − هشت =